Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Rokoni kapcsolat » Anyám miért nem veszi észre,...

Anyám miért nem veszi észre, hogy csak én segítek neki? Miért én vagyok a haszontalan?

Figyelt kérdés
Két felnőtt 23 éves bátyám, van akiket még mindig a szüleim tartanak el, plusz az utca lányát(Bátyám barátnője) is. Ezzel nem lenne gond, ha valamiben legalább segítenétek. Ez anyámat egyre jobban aggasztja és az összes gond rajtam zúdul le. Olyan rossz érzés... Pedig én tényleg próbálok mindenben segíteni. Ma is egész nap keményen dolgoztam az a három meg benn feküdt a nappaliban, és mégis anyám velem üvöltözött, hogy sose csinálok semmit... Pedig én tényleg segítek mindenben, de egyre nehezebb ezt elviselni... Megbeszélni nem tudom vele, mert nem hiszi el. Szóval ezt ne is írjátok légyszíves, mert lehetetlen. Persze, én sem vagyok tökéletes, kamasz vagyok, én is vissza beszélek, káromkodom, de nagyon szeretem a családomat, akármit is mondok róluk néha, de néha... Úgy érzem én csak a Box zsák vagyok, akin levezethetnek mindent. Pedig én mindig ott állok anyum mellet amikor baj van, és tényleg én vagyok az egyetlen aki vígasztalja amikor sír, mert annyira kiakad az egésztől. És én vagyok aki megvédi a bátyámat, mert ő képtelen magát apámmal szemben. Mindig kiállok a sógornőm mellett, pedig nem érdemli meg. És szeretem a másik bátyámat akárhányszor is mondja nekem, hogy gyűlöl... Az lenne a legjobb, ha anyum csak egy kicsit foglalkozna az én érzéseimmel is... Miért nem teszi?? Bocs, kicsit hosszúra sikeredet...

2012. aug. 30. 23:25
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:

Egy csöppet problémás a helyzet.. anyudnak megmondanám kerek perec h "ne velem üvöltözz mert én még csinálok is valamit nem úgy mint egyesek.."

nagyon nehéz helyzetben lehetsz.. ennek a nagy családi viszálynak mi az oka?:S

2012. aug. 30. 23:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 A kérdező kommentje:
Én mindig mondom neki, le is írtam. Amikor elkezd velem üvöltözni mindig mondom! De hiába... Veszett fejsze nyele... Az oka, hogy ennyi vérszívó van a családban. Elhiszem, hogy a szüleim nem bírnak már ennyi embert eltartani, pedig nem vagyunk épp rossz körülmények között...
2012. aug. 30. 23:43
 3/14 anonim ***** válasza:
egyébként te hány éves vagy?
2012. aug. 30. 23:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 A kérdező kommentje:
15/L Lemaradt...
2012. aug. 30. 23:49
 5/14 A kérdező kommentje:
14* Bocsánat félre nyomtam...:)
2012. aug. 30. 23:49
 6/14 anonim ***** válasza:

Mivel mindig te vagy a középontban ezért téged talál meg a legkönyebben.

Probáld meg pár hétig kivonni magad a problémás helyzetkből, hagyd hogy a felnötek egymással üvöltözenek.

Te mégis csak 1 tini vagy nem neked kell 20-on éves felnötekért harcolnod.

Hagyd hogy egymáson vezesék le a dühüket ne légy ott villámháritonak rögtön hiányozni fogsz.

Jön a suli lépj be 1 szakkörbe, járj könyvtárba, sportorni haveroz....

legyél átlagos tini ne a család megmentöje.

2012. aug. 31. 02:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 A kérdező kommentje:
Nem vagyok a család megmentője egyáltalán. És hidd el én komolyan próbálom kivonni magam, nagyon próbálok kitérni a villám elől de lehetetlen... Mindig én vagyok a "bűnös"... A "szakkör"-rel meg amúgy sincs gond...:) Reggel 6-kor elmegyek, este 6-kor érek haza...:)
2012. aug. 31. 03:50
 8/14 anonim ***** válasza:
Ismerős: betegen hazajöttem a férjem mellől, erre apám lecsesz, hogy lusta vagyok, anyám is számonkérte tegnap, hogy miért nem festettem ki a konyhát. A nővérem meg munkanélküli, és rohadtul meg se mozdul. Én vagyok a hibás, pedig kiny.alom minsenkinek a hátsóját. Az ilyenek nagykést érdemelnek a hátulba, vagy egy jó nagy verést.
2012. aug. 31. 07:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
Apukádat nem említed, hogy Ő mit tesz/ nem tesz ebben a helyzetben?
2012. aug. 31. 08:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:

"Pedig én mindig ott állok anyum mellet amikor baj van, és tényleg én vagyok az egyetlen aki vígasztalja amikor sír, mert annyira kiakad az egésztől. És én vagyok aki megvédi a bátyámat, mert ő képtelen magát apámmal szemben. Mindig kiállok a sógornőm mellett, pedig nem érdemli meg. És szeretem a másik bátyámat akárhányszor is mondja nekem, hogy gyűlöl..."


amit itt írsz, az mégis olyan, mintha gyakran "közvetítenél", beállsz a konfliktusok közepébe...

akkor ez most így van vagy nem?


szeretném jobban érteni a helyzetet, de ez így ellentmondás, segíts:)

2012. aug. 31. 08:38
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!