Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Szemétség, ha nem segítek a...

Szemétség, ha nem segítek a családnak, ill. az öcsémnek?

Figyelt kérdés

Annyi a helyzet, hogy eddig nagyon jól éltünk, volt pénzünk mindenre. Viszont lehet, hogy hamarosan apukámat kirúgják, és így egy nettó 200al biztos kevesebb pénzünk lesz havonta. Tehát majd spórolni kell mindenen.

Én most fejeztem be egy főiskolát, de szeretnék elkezdeni egy másik egyetemet, mert időközben rájöttem, hogy az érdekelne jobban. Az első suli állami volt (simán bekerültem államira a pontszámaimmal), a másodiknak viszont sajnos már csak fizetős lehet, és ugye ösztöndíj sincs. Mondták otthon, hogy ennek a költségét (kb. félévente 250.000) magamnak kell fizetnem, mert erre már nem lesz pénze a családnak, ha apukámat kirúgják. Mondom rendben, oké, elintézem valahogy.

Öcsém viszont jövőre fog érettségizni, és eddig nem tanult túl jól (lusta, a képességei jók), úgyhogy lehet majd csak fizetősre veszik fel a pontjai alapján. A család valószínűleg ezt sem tudná fizetni, úgyhogy szüleim azt mondták, hogy ha ez lesz, akkor nem mehetek második egyetemre, hanem dolgoznom kell, hogy öcsém is elvégezhessen legalább egy fősulit/egyetemet.


Én viszont egyetemre akarok menni (másodikra), mert engem az érdekel, nem pedig dolgozni. Öcsém pedig igazán tanulhatna, hogy felvegyél államira, vagy dolgozhatna, hogy legyen pénze költségtérítésesre. Most nyáron mikor én végig dolgozok, ő egésznap itthon tunyul, és hiába mondom neki, hogy keressen munkát, még a diákszervezethez sem hajlandó elmenni. Műszaki szakokra (amik öcsémet esetleg érdekelhetik) elég alacsony a ponthatár, de nagyon könnyű kibukni.


Úgyhogy vagy tanuljon és szerezze meg azt a kevéske pontot, ami oda kell, vagy dolgozzon. Most nem arról van szó, hogy nem akarom öcsémet segíteni, de elvárom, hogy akkor legalább tegyen is valamit érte.

Vegyék fel államira, és ígérem a tankönyveit kifizetem, az is kb. 30 félévente, bár remélem lesz annyi esze, hogy inkább fénymásolja őket.


Szerintetek igazam van?


2010. aug. 15. 13:04
 1/10 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem igazad van! Te tehetséges vagy, jól megy a tanulás, és szereted is! Az öcséd viszont nem épp tanulásra való, mert valószínü, hogy ha eddig nem tanult, ezután se fog! Inkább ő menjen dolgozni, mert szerintem te érni is fogsz valamit a diplomáddal.
2010. aug. 15. 13:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
100%

ahogy így leírtad, én igazat adok neked, ha már mindenképpen fizetni kell, akkor a magadé az első, és ha te megoldod a magadét, öcséd is oldja meg magának..

ha ő meg csak várja a sült galambot, akkor hagy várja, ezek szerint ráér várakozni..(mármint hogy tenni semmit nem tesz)

véleményem szerint nem vagy köteles fizetni a tanulmányait, igazából a szüleitek sem kötelesek, egyikőtökét sem..

(mindenki oldja meg ahogy akarja-tudja.. :D )

2010. aug. 15. 13:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
100%

1. vok.

Fizesd a sajátodat, abóól legalább hasznod lesz! És reménykedünk, hogy mégse rúgják ki apudat! ;)

2010. aug. 15. 13:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem is igazad van! Nehogy a lusta, kisebb testvéred miatt feladd az álmod! Nekem húgom van, de ő is lusta, és pont a viselkedése miatt soha nem adnám fel a saját álmomat őmiatta! Ha lusta tanulni, ne menjen egyetemre! Nem kötelező! És ha te szorgalmasabb vagy, jobb befektetés a te sulidat fizetni. A szüleid próbálnak igazságosak lenni, viszont ebben az az igazság, hogy szerintem a többrevaló gyereket kell jobban támogatni. És én nagyon kiakadnék, ha anyám ezt mondaná, hogy a lusta, rossz tanuló testvérem (akit úgyis kivágnak 1 éven belül az egyetemről), ő kapja a szülői támogatást és még én is neki adjam a pénzem. A-a. Ha te be tudtál jutni államilag támogatottra, az öcséd is vagy húzzon bele és kerüljön be arra, vagy menjen szakmát tanulni.

Egy első éves egyetemista :D

2010. aug. 15. 13:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
66%
Nem írod, hogy hol laksz, miből élsz, pedig ez nagyon lényeges a kérdés szempontjából. Ha már önálló vagy, akkor nem várhatják, hogy te finanszírozd az öcséd tanulását, ha lusta volt megfelelő eredményeket elérni, dolgozzon vagy vegyen fel diákhitelt! Ha viszont otthon laksz és a szüleid tartanak el, akkor bizony cserébe elvárhatják, hogy most az öcséd tanulmányaira fókuszáljatok anyagilag.
2010. aug. 15. 13:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
100%

ez azért elég nagy önzőség a szüleidtől is h ilyet metrnek kérni... Dolgozz azért h tesód egyetemre mehessen. Miért nem neki mondják h tanuljon jobban,vagy menjen a nyáron dolgozni,h legyen pénze a sulira?

Barátnőmet se vették fel államira,ő már jólius óta dolgozik,meg halaszt egy évet,h megkeresse az egyetem árát. nem kap sok fizut,havi 80. ezer ft,de ehez egy éven keresztül nem fog hozzá nyúlni. Szülei mondták h nem si várják h adjon haza pénzt inkább gyüjtse csak a számláján

2010. aug. 15. 13:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
100%
Teljesen igazad van, nem a Te dolgod az öcséd iskolájának finanszírozása, és ezt a szüleidnek is pontosan tudniuk kell. Fókuszálj a saját életedre, és ne hagyd, hogy lelkiismeretfurdalást ébresszenek benned azért, mert nem pénzeled az öcsédet.
2010. aug. 15. 13:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat, örülök, hogy egyetértetek velem.

Engem leginkább az zavar az egészben, hogy öcsém tényleg semmit sem tesz az érdekében.

Ha mondjuk pszichológia szakra akarna menni, mert az érdekli, és oda tényleg nagyon magas az állami ponthatára, és dolgozna és tanulna azért, hogy oda bekerülhessen, akkor valószínűleg én is támogatnám valamiképp.


De így, hogy egy alacsony ponthatárú műszaki szakra nem fog bekerülni, mert nem hajlandó tanulni (bár a BME úgyis arról híres, hogy könnyű bekerülni, de még könnyebb kibukni), akkor nem akarom én fizetni a költségeit.

2010. aug. 15. 13:27
 9/10 anonim ***** válasza:
A saját pénzeddel azt csinálsz, amit akarsz.
2010. aug. 15. 18:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
Miért nem diplomát vesztek neki? Az talán olcsóbb is lenne:>
2010. aug. 15. 19:04
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!