Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Rokoni kapcsolat » Miért zavarja ez őket?

Miért zavarja ez őket?

Figyelt kérdés
A családom, rokonaim,ismerőseim egy részét zavarja pár szokásom és nem értem miért. Nagyon röviden az hogy én nem hajtom a pénzt állandóan, vállalkozó vagyok de nem dolgozom heti 5 napot van egy fix összeg amit szeretnék megkeresni ha ez megvan akkor kicsit leállok,a másik hogy nem szeretek olyan dolgokra költeni amik nem befektetés jellegüek tehát nem hoznak pénzt. Nem befolyásolja az ő életüket mégis szóvá teszik sokszor.

okt. 20. 09:01
1 2 3
 11/22 lizzi77 ***** válasza:
81%
Sz*rni bele.Tipikus magyar hozzáállás,hogy a pasi csak akkor igazi férfi,ha kidolgozza a belét is,ezért van annyi alkoholista,meg ezért nem is érik meg a nyugdíjat.Eltartod magad,félre is tudsz valamennyit tenni?Akkor kinek mi köze van hozzá,hogy te így élsz?
okt. 20. 10:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/22 Kroms ***** válasza:
36%

#11

Ez nem "tipikus magyar" hozzáállás (magyarozni csak komcsik szoktak, gratulálok hozzá), hanem alapvető elvárás mindenhol. Nyugaton konkrétan már nem is lesz soha hosszú távú, épkézláb barátnőd a 18-29-es korosztályból, ha nem keresel jóval az átlag fölött.

okt. 20. 11:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/22 anonim ***** válasza:
82%
Elég sok olyan embert ismerek, akik munkamániásak. A rokonság a maszektól azt látja, hogy annyit dolgozik, amennyit lát. Ha nem ez van, akkor mehet a szövegelés.
okt. 20. 11:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/22 anonim ***** válasza:
88%
Van az az elb*szott felfogás, hogy ha a fő munkahelyed mellett nincs minimum két mellékállásod, akkor naplopó vagy. Ha meg egy munkahellyel annyit keresel, hogy tök jól megélsz, ráadásul ez fehérgalléros meló, akkor meg kb. közlik veled h anyádat. Nyilván akinek nem inge..
okt. 20. 11:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/22 anonim ***** válasza:
93%
Ez nem mindenhol megy így, de sok helyen ez a felfogás. Annak egyébként része az is, hogyha napi 12 órát dolgozol, akkor is nyomorogj, tehát a munka a lényeg.
okt. 20. 11:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/22 anonim ***** válasza:
0%

"Tipikus magyar hozzáállás,hogy a pasi csak akkor igazi férfi,ha kidolgozza a belét is,ezért van annyi alkoholista"

Most valóban azt akarod ezzel mondani: Az alkoholisták dolgozzák ki a belüket, vagy azt hogy aki kidolgozza a belét annak van ideje még hülyére inni is magát???? 🤔

okt. 20. 12:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/22 anonim ***** válasza:
100%
Az a baj, hogy nagyon sok ember a másik dolgával foglalkozik, ahelyett, hogy a sajátjával tenné, illetve sok konformista képtelen tolerálni, ha valaki mer különbözni, mer més lenni a nagyátlagtól. Én inkább büszke lennék a sajátos és különc értékrendemre, és leszarnám, hogy mások bele akarnak pofázni. Az irigységük is leginkább arra irányuló, hogy mersz különbözni.
okt. 20. 13:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/22 anonim ***** válasza:
24%
Hát, 16-os, bizony: a 24-ből 16 órát dolgozó menedzser típus (nem a proli) az alkoholba menekül (nem sörbe, whiskybe), hogy ezt az életformát el bírja viselni. Egy liter whisky leküldése tán csak nem olyan időigényes!
okt. 20. 13:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/22 anonim ***** válasza:
100%
Ismerős. Engem is ugyanezért cseszeget az anyósom. De megmondtam, nekem vannak fontosabb dolgok is az életben és ami a legnagyobb boldogságot adja, azt nem pénzért lehet kapni. Vagy ha pénzért, akkor nem kellene. Meg hát mire mennék a pénzzel, ha nem lenne szabadidőm, amikor élhetek is.
okt. 20. 13:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/22 anonim ***** válasza:
100%
A fő probléma, hogy a munkáltatók is ezt várnák el.
okt. 20. 13:53
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!