Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Rokoni kapcsolat » Elfogadható, érthető, normális...

Elfogadható, érthető, normális hozzáállás?

Figyelt kérdés

Kis esküvőt szerveztünk a párommal. Külső helyszín, oda szerveztük a ceremóniát, kis svédasztalos pár órás valami hogy mégse lépjünk le egy polgári szertartás után. Közeli barátokat, szülőket, testvéreket és azok családját hívtuk, meg egy két számunkra kedves nagynénit.

A vőlegényem családja megmondta hogy ezt nem lehet, minden nagynénit meg nagybácsit meg kell hívni családostul. Nem örültünk neki, de ez még érthető követelés volt. A meghívókat családi egységekhez címeztük. Ebből olyan nagy botrány lett, mert nem hívtuk meg egy unokatestvér aktuális párját (a barátaink sem hoznak + egy főt, egy társaságot hívtunk pici esemény lévén).

De olyan nagy, hogy mindenki fenyegetőzni kezdett, hogy ha nem hívjuk meg, akkor nem jön az unokatestvér sem, ha ő nem jön, nem jön a családja sem, ha ők nem jönnek el, akkor nem jönnek el a párom szülei.

Nem engedtünk a zsarolásnak, úgyhogy a vőlegényem családja egyáltalán nem jön.

Ez tényleg egy kicsi, közeli érzelmi kötelékeken alapuló összejövetel lett volna, az én családomból is csak egy plusz rokon jön, az egyik unokanővérem (nálunk nem volt ebből sértődés).



aug. 10. 08:29
1 2 3
 21/26 anonim ***** válasza:
84%

Ezt én soha nem fogom megérteni.

A menyasszonyok megálmodják, amit akarnak, jobbak megvalósítják, aztán hisztiznek ha nem vág mindenki jópofát hozzá, de ugye szemtől szemben nem, csak egymás háta mögött, vagy a neten...

Ahogy mondani szokták, ez a te napod, olyan lesz, amilyennek te akarod, vagy sz/r lesz.

Ha ehhez az kell, hogy pár idióta nem lesz ott, hát nem lesz. Ennyi.


Egyébként ha a családban a szokás, hogy mindenki megy a pereputtyával mindenilyen gyemborira, akkor nyilván érthető, hogy nem tetszik nekik, hogy te pont nem ugyanígy akarod.

Az, hogy ez elfogadható-e? Mi mást tudsz tenni.

Normális? Az, hogy náluk más a szokás és ezt tudatják is (normálisan) még szerintem normális, az, hogy ennek ellenére besértődnek és nem mennek el kollektíven, több, mint gáz szerintem. Jó esetben max 2-3szor házasodik valaki, szerintem hülyeség az egyik miatt ekkora patáliát csapni.

aug. 10. 21:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/26 anonim ***** válasza:
100%
Nálunk apukám fenyegetőzött, hogy nem jön el ha a testvére családját nem hívjuk meg. Nem hívtuk meg őket (ugyanígy létszám stop miatt) ennek ellenére sem. Végül persze apukám eljött és látványosan szenvedett egész idő alatt. Neki volt rossz, nem nekünk. Nem tudom sajnálni :D
aug. 11. 05:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/26 A kérdező kommentje:
A helyzet az hogy a vőlegényem oldaláról van egy nagybácsi, akinek van felesége és két felnőtt gyerekük. Az egyik felnőtt gyereknek (23) a párjáról van szó, akinek a létezéséről sem tudtunk. Na, ezt a nagybácsi családot nem akarta alapból meghívni a párom, mert nem tartja velük a kapcsolatot, csak szülinapokon írnak egymásnak évek óta. Családi erőltetésre végül kaptak ők négyen családilag egy meghívót. Amikor a párom átadta nekik, a másik nagynéni és a szülei jelenlétében, abból lett a gond. Nem próbálták megbeszélni, mindenki elkönyvelte hogy én tiltottam meg hogy elhívjuk, elnyomom a vőlegényem stb. Egyszer az anyja mondta hogy létezik ez az egyén és meg kell hívni, muszáj. De ezt figyelmen kívül hagytuk, családonként kapta mindenki a meghívót. Annyira rászálltak, hogy hajnalban hazautazott, és ezután pláne nem akarta ott látni azt akit nem is ismer. Aztán kezdődtek a fenyegetőzések.
aug. 11. 09:51
 24/26 anonim ***** válasza:
0%

Olyan nincs, hogy unokanővér, az unokatestvéred az nem az.

A szülő testvérének a gyereke az unokatestvér, a testvéred gyereke az unokaöcs vagy unokahúg.

aug. 11. 10:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/26 A kérdező kommentje:

16# Igen volt itt más is. Párom kapott olyan üzeneteket az anyjától, hogy nekik nem kell megrendelni az ételt, mert majd ő főz külön a saját családjuknak, úgyis csak azt akarják megenni, nem fizet ki ennyit arra a pár órára.

Ők ajánlották fel 2 hónapja hogy beszállnak a kaja költségbe, addigra már megvolt a szolgáltató és az ár, szóval lehetett tudni mennyi. Ezt egy hete találta ki, hogy nekik ne rendeljünk majd ő főz.


19# Ez pontosan így van ott is. Hívtunk egy közös baráti társaságot, akikkel napi szinten tartjuk a kapcsolatot, de szerintük ők csak az én barátaim, és mi az hogy én hívhatom a barátaimat, de onnan a fél családot eltiltom (közös barátok, egy személyről van szó, és nem tiltottam)


20# Az a helyzet hogy a párom 28, de a szülei gyereknek tekintik, a saját szavuk az övé felett áll. És ha mi döntünk valamiről ami nekik nem tetszik (és általában nem tetszik), akkor csakis arról lehet szó, hogy én vagyok az elnyomó, aki a fiukra erőlteti a saját akaratát . Mindenhez (is) közük van, de őket nem lehet megkérdőjelezni, az ő szavuk a mindenek felett álló igazság.


21# Az esküvő része nem érdekelt, csak maga a házasság, együtt találtuk ki hogy mégis legyen valami, és az milyen formában valósuljon meg. Szemtől szemben együtt beszéltünk a szüleivel az eset után. Igazából egyrészt mindennel gondja volt, másrészt azt vette alapul; és ettől nem tudott elszakadni, hiába mondtuk mindketten; hogy az ő fia el van nyomva, az én szüleim szervezték az esküvőt, őket nem hagytuk beleszólni, szándékosan lettek kitúrva, bezzeg az én családom. Hiába mondtuk mindketten hogy mi találtuk ki, mi szerveztük le.

Nem tudja megérteni, elfogadni, hogy 5 éve együtt élünk és hozhatunk saját döntéseket. Hogy nem az ő normáikhoz igazodunk, hanem sajátot alakítottunk ki. Ez a fajta határhúzás szamára egy nem létező dolog. Az ő fia hozzájuk tartozik elsősorban, és én nem lehetek számára az első, mert akkor nem is szereti őket, hálátlan stb.

Végül is a beszélgetés végére tisztává vált, hogy nem az unokatestvér párja, a kaja, a lagzi hiánya vagy hogy nem szervezkedhettek volt a gond, hanem hogy a fiukat már nem tudják kontroll alatt tartani, és nem akarják hogy engem vegyen el mert erről persze én tehetek.

Sok kötözködés volt, de konkrétan ez a része érdekelt hogy ki hogy állna a fent említett szituációhoz.

aug. 11. 10:29
 26/26 anonim ***** válasza:
100%

Most akkor a vőlegény szülei azért nem jönnek, mert egy hatodik senki nem lett meghívva? Jól értem ?

Mert ha igen ez az egész nem a hatodik uncsitesó párjáról szól.

Megfőz a családjának? A tiednek nem? Én még ekkora bunkóságot nem hallottam soha.

Jobb is ha ilyen emberek nem mennek. Tudom, könnyű mondani, de szard le őket. Ne is jöjjenek. Ilyen feszkó kinek kell?

aug. 11. 16:17
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!