Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Rokoni kapcsolat » Elfogadható, érthető, normális...

Elfogadható, érthető, normális hozzáállás?

Figyelt kérdés

Kis esküvőt szerveztünk a párommal. Külső helyszín, oda szerveztük a ceremóniát, kis svédasztalos pár órás valami hogy mégse lépjünk le egy polgári szertartás után. Közeli barátokat, szülőket, testvéreket és azok családját hívtuk, meg egy két számunkra kedves nagynénit.

A vőlegényem családja megmondta hogy ezt nem lehet, minden nagynénit meg nagybácsit meg kell hívni családostul. Nem örültünk neki, de ez még érthető követelés volt. A meghívókat családi egységekhez címeztük. Ebből olyan nagy botrány lett, mert nem hívtuk meg egy unokatestvér aktuális párját (a barátaink sem hoznak + egy főt, egy társaságot hívtunk pici esemény lévén).

De olyan nagy, hogy mindenki fenyegetőzni kezdett, hogy ha nem hívjuk meg, akkor nem jön az unokatestvér sem, ha ő nem jön, nem jön a családja sem, ha ők nem jönnek el, akkor nem jönnek el a párom szülei.

Nem engedtünk a zsarolásnak, úgyhogy a vőlegényem családja egyáltalán nem jön.

Ez tényleg egy kicsi, közeli érzelmi kötelékeken alapuló összejövetel lett volna, az én családomból is csak egy plusz rokon jön, az egyik unokanővérem (nálunk nem volt ebből sértődés).



aug. 10. 08:29
1 2 3
 11/26 anonim ***** válasza:
59%
Felnőtteknél azért pár nélkül meghívni valakit elég furcsa. Nem sértődnék meg, de furcsa lenne, és lehet hogy én se mennék inkább. Abban egyetértek, hogy nem engedtetek a zsarolásnak, sértődésnek, ez a ti rendezvényetek, ti diktáljátok a szabályokat.
aug. 10. 12:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/26 anonim ***** válasza:
100%

10: nem beszólt, hanem rendszeresen megalázott társaságban, olyan mértékig, hogy felnőtt nőként lebénultam abban a helyzetben, és nem tudtam kiállni magamért, pedig amúgy nem vagyok egy gyenge virágszál. Valószínűleg (persze ezt nem tudhatom biztosan, bár erős jelei vannak) a feleségét is bántalmazza verbálisan. Nem kizárt, hogy velem is azért csinálja, hogy eltávolítson minket egymással a feleségével. Ezzel az emberrel nincs értelme beszélni az egészről, mert tudatosan csinálja. A feleséggel kellene esetleg beszélnem erről (mármint arról, amit velem csinált a férje). Egyébként ő is látta, mi folyik, próbálta is leállítani, de nem ment. Mindegy, ez nem ide tartozik, hagyjuk is.

A lényeg, hogy egy esküvő a párról szól, ott csak és kizárólag azok legyenek jelen, akiket ők szívesen látnak. Aki ezt nem érti meg, és emiatt megszakad a kapcsolat, azért nem kár.

aug. 10. 12:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/26 anonim ***** válasza:
90%
Tökéletesen igazatok van, kérdező. Az viszont nem kizárt, hogy a kavarás "tárgyai", a meg nem hívott rokonok is veletek értenek egyet. Én voltam már ilyen dolog tárgya, a ritkán látott másodunokatestvérem ment férjhez, szűk családi körben volt a lagzi. A menyasszony nagynénje - nekem távolabbi rokonom - kiverte a hisztit, hogy márpedig mi az, hogy engem nem hívtak meg családostól, akkor ő sem megy, sőt senki, stb. Egyszer eljött hozzám, és közölte, hogy ő már "harcol" értem, és nyugodjak meg, mehetek a lagziba, ne érdekeljen(!) hogy mit mond a menyasszony. Én - mivel már többször mondtam neki, hogy fejezze ezt be, megértem, hogy miért nem hívott, és nincs ezzel semmi gond - ott, előtte felhívtam a menyasszonyt, elnézést kértem a kavarásért, mondtam, hogy semmi gond, nyilván nem tartozom a szűk családba, és sok boldogságot kívántam. A nagynénit majd' megütötte a guta, de úgy tudom, végül ő is ott volt az esküvőn.
aug. 10. 12:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/26 anonim ***** válasza:
86%
10-es, bocs, de te kevered a táncolós bulizós lagzival, ott mondhatni jogosak a párok, de ilyen szűk körű kis meghitt esküvő utáni összejövetelen nem feltétlenül.
aug. 10. 13:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/26 anonim ***** válasza:
28%
Szerintem majd akkor fogjatok megérteni, mikor először hívnak meg nenneteket esküvőre azzal a kikötéssel, hpgy a parotok nem jöhet.18-22 éves korban még elmegy, de felnőtteknél már a bunkósag kategória.
aug. 10. 13:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/26 anonim ***** válasza:
77%
Kerdezo. En kozolnem a volegeny csaladjaval, illetve az ottani fokolompossal, hogy akkor OK. Akkor johet boldog-boldogtalan, az egesz falu vagy az egesz csaladi galeri. Vegulis miert ne? DE fizessek ki a rajuk eso koltsegeket. Az osszeset, egy osszegben. Elore. Ugyis ez a szokas nehany eve, a tradiciokat meg illik tartani, nem igaz? ;-) Kivancsi lennek, akkor is ekkora szajuk lenne-e? Mert ha igen, rendben. :-D
aug. 10. 13:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/26 anonim ***** válasza:
6%
Jaj de szégyenek vagytok néhányan. A saját anyám helyett nem választanék senki mást. Remélem cserébe feléli a leendő örökséget 🙃
aug. 10. 14:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/26 anonim ***** válasza:
100%
Akkor nem mennek el. Sajnálom a vőlegényedet, de ez nem a ti szegénységi bizonyítványotok, hanem az övéké. Teljesen jogos, hogy azokat hívja csak meg, akik közel állnak hozzá.
aug. 10. 14:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/26 anonim ***** válasza:
100%

Nálunk volt lagzi kis létszámmal, a vendégek fele rokon, a másik fele barátokból állt.

Utólag hallottam vissza olyan megjegyzéseket, hogy az idegen egyetemi ismerősök helyett hívhattuk volna a nagynéni két lányát a férjeikkel és a fejenként két gyerekükkel, milyen jól szórakoztak volna. Évek óta nem volt kapcsolat az említett unokatestvérekkel és családjukkal, így ők fel sem merültek. Nem érdekelt minket, remek buli volt és jó volt így. Ti szervezitek, aki ott akar tobzódni a rokonaival, csináljon saját bulit.

aug. 10. 15:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/26 anonim ***** válasza:
100%

Miért, kik ők, hogy beleszóljanak ebbe? A ti esküvőtöket úgy csináljátok ahogy ti akarjátok.

Fordított helyzetben meg tuti ők lennének felháborodva, hogy mit pofáztok bele az ő nagyságos esküvőjükbe...

aug. 10. 18:16
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!