Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Rokoni kapcsolat » Elfogadható, érthető, normális...

Elfogadható, érthető, normális hozzáállás?

Figyelt kérdés

Kis esküvőt szerveztünk a párommal. Külső helyszín, oda szerveztük a ceremóniát, kis svédasztalos pár órás valami hogy mégse lépjünk le egy polgári szertartás után. Közeli barátokat, szülőket, testvéreket és azok családját hívtuk, meg egy két számunkra kedves nagynénit.

A vőlegényem családja megmondta hogy ezt nem lehet, minden nagynénit meg nagybácsit meg kell hívni családostul. Nem örültünk neki, de ez még érthető követelés volt. A meghívókat családi egységekhez címeztük. Ebből olyan nagy botrány lett, mert nem hívtuk meg egy unokatestvér aktuális párját (a barátaink sem hoznak + egy főt, egy társaságot hívtunk pici esemény lévén).

De olyan nagy, hogy mindenki fenyegetőzni kezdett, hogy ha nem hívjuk meg, akkor nem jön az unokatestvér sem, ha ő nem jön, nem jön a családja sem, ha ők nem jönnek el, akkor nem jönnek el a párom szülei.

Nem engedtünk a zsarolásnak, úgyhogy a vőlegényem családja egyáltalán nem jön.

Ez tényleg egy kicsi, közeli érzelmi kötelékeken alapuló összejövetel lett volna, az én családomból is csak egy plusz rokon jön, az egyik unokanővérem (nálunk nem volt ebből sértődés).



aug. 10. 08:29
1 2 3
 1/26 anonim ***** válasza:
92%

Kérdező. Most derült ki, hogy nincsenek közeli érzelmi kötelékek.

Csak kontroll. Nagyon sajnálom a vőlegényedet.

aug. 10. 08:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/26 anonim ***** válasza:
85%

A vőlegényed miért is tartja ilyen emberekkel a kapcsolatot??? Nyilván nem most lettek ilyenek.


Az én családom ugyanez pepitában - tízéve elengedtem a dolgot, az pedig, hogy bárkit meghívjak közülük az esküvőmre - nagyon jó vicc. Eszem ágában nincs.


Vőlegényed mikor terveze kemény határt húzni?

aug. 10. 08:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/26 anonim ***** válasza:
96%

Nálunk ezért lett két tanus + csak szülök esküvö az általunk válaszott helyszinen. Aki nem jött, az úgy járt, nem engedtük, hogy hülye emberek tönkretegyék az egészet.

(Egyébként ha nem engedtek, akkor vagy a szülök mégis eljönnek - akkor nincs igazán gond -, vagy ök sem - akkor meg nem kell velük tartani a kapcsolatot. Ha nekik fontos, majd békülnek idövel)

aug. 10. 08:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/26 anonim ***** válasza:
96%
Én sem engedtem volna a zsarolásuknak, jól tettétek.
aug. 10. 08:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/26 anonim ***** válasza:
85%

Miért kellett volna egy aktuális párt meghívni? Jól tettétek, hogy nem engedtetek a nyomásnak. Ez a ti esküvőtök nem másé. Ha valaki ezért nem vesz részt rajta az így járt.


Nálunk a gyerek keresztelője előtt volt hiszti. Anyukám és a tesója nincsenek jóban. Mi mégis meghívtuk a tesóját, mert jóban vagyunk és a gyereket is szokta látogatni. Ebből anyum akkora hisztit csinált, hogyha a tesója jön, akkor ő nemfog. Én megmondtam, hogy mindenkinek a saját döntése. Ha nem szeretne ottlenni az unokája keresztelőjén, akkor ne jöjjön. Végül eljött.


Ne engedjetek a nyomásnak. Ha valakinek fontosak vagytok azok elfognak menni

aug. 10. 09:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/26 anonim ***** válasza:
94%
Ez a ti nagy napotok a pároddal. Ha nem jönnek, akkor nem jönnek. Ott lesz aki számít.
aug. 10. 09:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/26 anonim ***** válasza:
14%
Ha valakit meghívsz és a párját nem, az szimpla bunkóság. Inkább ne hívd meg. Ha engem hívnál és nem vihetném az asszonyt meg a gyerekeket, soha többé nem állnék szóba veled az hótziher.
aug. 10. 09:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/26 anonim ***** válasza:
88%

Teljesen igazatok volt, jól tettétek, hogy nem engedtetek a zsarolásnak.

Utolsó: hát pedig van ilyen. Nekem van olyan ember az életemben, amit szívesen meghívnék, a párja viszont annyiszor bántalmaz verbálisan, ahányszor lát, és ilyen embert nem akarok az esküvőmön látni, sőt, még festményen sem. Ha emiatt nem akar többet látni, így jártam, nem kár érte.

aug. 10. 11:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/26 anonim ***** válasza:
94%

Kérdező, nálunk hasonló volt a helyzet. Kis esküvő, csak nálunk utána ünnepi ebéd egy étterem különtermében, (tánc nem), utána kis beszélgetés, sütizés, és mindenki haza. A meghívás hasonlóan, mint Nálatok, tesók, szülők, nagymamák, és mindegyikünk egy-egy legjobb barátja, és egy-egy kedvenc nagynéni/nagybácsi.

Vőlegényem szülei elkezdték a ribilliót, követelőztek, hogy az ő minden testvérük miért nincs meghívva, meg a már családos, gyerekes unokatestvérek is mind. Ja, és béreljünk mikrobuszt, ami idehozza őket (megjegyzem Bp. egyik agglomerációs városából a másikba, 40 km). Ja, és ha nem úgy, akkor nem jönnek.

Nálunk a párom kimondta szép udvariasan a varázsigét: Ahogy gondoljátok, ha úgy gondoljátok, akkor nem jöttök.

Apja és a nagymama persze az utolsó percig "lebegtették" (úgy voltunk, hogy le vannak tojva, számoltunk az ő kajájukkal is, ha mégis jönnének, de nem jöttek). Nagybácsi és felesége jelezték, hogy ők nem. Anyja jött. Testvérei nem.

Azóta semmi kapcsolat, 7 év telt el, jobb nélkülük az élet, kár, hogy az esküvőnk hozta ki, de ez amúgy is így lett volna. (Igaz, mi 10 ezer kilométerre élünk azóta már).

A lényeg, hogy nem vagytok bunkók, és az ilyen rokonság csináljon, amit akar.

aug. 10. 12:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/26 anonim ***** válasza:
28%

Szerintem meg akit a párjával nem engednek valakik, azok ne is hívják meg az aktuális személyt se. Van véletlenül vannak együtt az emberek, és milyen az már hogy: Na gyerekek, apátok megy lagziba, de anyukátok múltkor beszólt a menyasszonynak ezért ti se jöhettek s ő se.

Kérdező, az szerintem normális ha szűk körben szeretnétek tartani, és nincs kedvetek ahoz, hogy: Jajj, vajon a vendégek jól érzik e magukat, milyen kaja legyen, ital, zenészek milyenek legyenek, a vendégek hova üljenek s ilyen szarságok, mert ezeket én se kívánom a hátam közepére sem. De ezt meg kell értetni anyóssal is, hogy nem akarod hogy életed legszebb napja abból álljon hogy egy hónappal előtte ki vagy készülve minden szarság miatt s alig várod vége legyen.

aug. 10. 12:15
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!