Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Rokoni kapcsolat » Harmad-unkatestvéremmel 3 éve...

Harmad-unkatestvéremmel 3 éve ismerjük egymást, elítélendő lenne ha együtt lennénk, ha egy párt, társat alkotnánk?

Figyelt kérdés

kérlek ne ítéljetek el!


25 évig nem is ismertük egymást, azt sem tudtuk, hogy a másik egyáltalán él vagy létezik.

Nagyon megszerettük egymást, vonzódunk is egymáshoz, de nem merünk tovább lépni.

Ezt a család képes lehet elfogadni?

Ha nem akarunk gyereket elítélendő együtt lenni?


Van valakinek ebben tapasztalata?


Én 24 éves vagyok ő 33.


jún. 25. 11:34
1 2 3
 1/21 anonim ***** válasza:
10%
Kamu. 24 évesen találhatnál korban hozzád illő nem rokont is.
jún. 25. 11:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/21 anonim ***** válasza:
45%
Nem elítélendő. Nekem a szüleim másodunokatestvérek, szóval a gyereknél sem akadály.
jún. 25. 11:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/21 lali24 ***** válasza:
91%

a magyar törvények szerint már az elsőfokú unokatestvérek is házasodhatnak, és a harmadfok már annyira távoli rokonság, hogy a genetikai kockázat az utód szempontjából gyakorlatilag nulla.

szóval se törvényi akadály, se genetikai kockázat nincs.

hogy a család mit szól hozzá, az már egy másik kérdés...

jún. 25. 11:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/21 anonim ***** válasza:
82%

A harmad unokatestvér szerintem eléggé távoli rokon.

Én nem is ismerem a harmad unokatestvéreimet.

De nyilván más, ha ti együtt nőttetek fel, családtagként.

jún. 25. 12:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/21 anonim ***** válasza:
76%
Semmi baj nincs ezzel, sokan már nyilván sem tartanak ilyen távoli rokonságot. Sok boldogságot! <3
jún. 25. 12:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/21 anonim ***** válasza:
94%
Házasodhattok, gyereketek is lehet. Én egyik oldalról ismerem a másodunokatesóimat, velük fura lenne, de a másik oldalról semmit nem tudok róluk, így aztán nem lenne semmi problémája senkinek, ha összejönnénk. Együtt felnőtt gyerekeknél nézne rátok rossz szemmel a család.
jún. 25. 12:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/21 anonim ***** válasza:
85%

Én sem gondolnám problémának.

Off: Kik a harmadunokatesól? :D Első tudom, hogy a szüleim tesóinak a gyerekei. Második a nagyszülők unokái vagy hogy mondjam.

Harmad unokatesó a dédim tesójának a dédunokái?

jún. 25. 12:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/21 anonim ***** válasza:
52%
7-es: Én úgy tudtam hogy a másod unokatestvér az a szüleid unokatesójának a gyerekei.
jún. 25. 12:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/21 anonim ***** válasza:
91%
Harmadunokatesónál a dédszüleik testvérek. (Másodnál a nagyszülők, elsőnél a szülők)
jún. 25. 13:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/21 anonim ***** válasza:
85%
7-es, pontosan :))))
jún. 25. 13:16
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!