Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Rokoni kapcsolat » Rossz ötlet amit a fiam...

Rossz ötlet amit a fiam készül tenni?

Figyelt kérdés

9 éve együtt vannak a menyemmel, akinek mikor megismerkedtek volt egy egy éves lánya.

Még mielőtt leszolnatok szeretem a menyem és a kislánykát is. Fogadott unokaként tekintek rá. Viszont ki találták, hogy a fiam örökbe fogadna hivatalosan. Nem tudom viszont, hogy ez jó ötlet e. Bevallom azért vannak bennem kérdőjelek emiatt.


jún. 21. 16:48
1 2 3 4 5
 41/50 anonim ***** válasza:
5%

Ebből csúnya különbözés lesz kérdező, hogy a székely szavajárassal érveljek. Mert az vagy.

Ne legyen így, de komoly problémaforrást vallal a fiad. Tök fölöslegesen. Azt a gyereket enélkül is lehet szeretni, imádni, nevelni.

jún. 21. 22:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 42/50 anonim ***** válasza:
75%

Nagyon jól teszi hogy így döntött.

Egy család szeressék egymást és te is fogadd el hogy így döntött.

jún. 21. 22:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 43/50 anonim ***** válasza:
35%

Még szerencse, hogy neked ebbe semmi beleszólásod, ugyanis nem a te dolgod.


Ha örökbe akarja fogadni, nyugodtan tegye, válni meg tök mindegy, 25 év házasság után is lehet, vagy 3 év házasság után is.

jún. 22. 08:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 44/50 anonim ***** válasza:
0%
A fiadnak és a menyednek vannak közös gyerekei amúgy?
jún. 22. 20:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 45/50 anonim ***** válasza:
Dehogy van nekik. Pont az hozta az örökbefogadás ötletèt.
jún. 22. 20:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 46/50 anonim ***** válasza:
61%

Nagyon kis naivak itt az emberek.


Nekem van ismerősöm aki osszejott egy nővel akinek 3 gyereke volt. A pasi orokbefogadta a gyerekeket, plusz lett nekik egy közös. Aztán a nő megcsalta pár év után és szetmentek.


Most a balek fizetheti 1 helyett 4re a gyerektartast

jún. 23. 06:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 47/50 anonim ***** válasza:
58%
Szeretni lehet egy gyereket anélkül is, hogy jogilag felelősséget vállalnál érte. Miért a plusz, mit ér el vele? Kinek lesz ebből előnye? A gyereknek és anyukának biztos, de a pasi mit nyer vele? Véleményt kérdezett a kérdező: szerintem se jó ötlet. Bármi történhet.
jún. 23. 07:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 48/50 anonim ***** válasza:
52%

Akkor most ez olvassuk el így is: "Szeretni lehet a barátnőd anélkül is, hogy összeházasodnátok. Miért a plusz, mit ér el vele? Kinek lesz ebből előnye? A nőnek biztos, de a pasi mit nyer vele? Véleményt kérdezett a kérdező: szerintem se jó ötlet. Bármi történhet."

Mi értelme van bármilyen emberi kapcsolatot jogilag is rögzíteni? Vagy miért írnak pl. apasági nyilatkozatot a nem házasságban élő szülők? Ott is bármi történhet, nem? Aztán fizethet a hülyéje, ha már alaírta. Vagy az oké, mert biológiailag az övé? Ugyanolyan felelősséget vállalni a biológiailag nem saját, de érzelmileg nagyon is saját gyerek iránt meg nem oké? A magam részéről azt gondolom, minden jogi vállalás az elkötelezettség olyan magas fokú gesztusa, ami pont a fenti ellenérvek miatt ér sokat. Mert pont azt jelenti, hogy nem számít mi lesz, én vállallak egy életre. Ez a gyereknek is borzasztó sokat jelent, legalábbis az enyémeknek sokat jelentett, óriási érzelmi biztonság ez.

jún. 23. 10:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 49/50 anonim ***** válasza:
63%

#48 ha egy házasság megromlik akkor beadjak a válást és az egyik jobbra, a másik balra.

Ebben az esetben a férfi leginkább a nővel való kapcsolata miatt akarja a nevére venni a gyereket, nem azért mert mondjuk egyedülállóként is minden vágya volt gyereket orokbefogadni.

És ha jövőre szakítanak, az a gyerek akkor is az ő nevén fog maradni, foglalkoznia kellene vele de minimum fizetnie utána.


Viszont ilyenkor az emberek többségében elojon a "nem is az én gyerekem" érzés, pláne hogy szabadulna az extol is. Anyuka viszont bevasalhatja rajta a gyt-t és meg is fogják ítélni neki, ami ellen semmit nem tehet. Akkor már nem mondhatja hogy "bocs, mégse akarom". Nincs vissza út.

jún. 23. 11:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 50/50 anonim ***** válasza:
51%

Nem jó ötlet. Ha a nő lelép akkor a fiadtól követelhet tartás díjat. Lehet hogy én gondolom túl de ha a nő anyagilag instabil akkor kisebb esellyel lép le ha a gyereket együl kell nevelnie mindenféle támogatás nélkül. Ha megromlik a kapcsolatuk akkor pedig tudja hogy legalább a gyerektartás megilleti és kisebb anyagi kárt szenved el.


Van bármi ami miatt örökbe kellene fogadnia? valami családi támogatás amit anélkül nem tud megigényelni?

Ha szereti a gyereket akkor papirok nélkül is szereti.

jún. 23. 20:21
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!