Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Rokoni kapcsolat » Rossz ötlet amit a fiam...

Rossz ötlet amit a fiam készül tenni?

Figyelt kérdés

9 éve együtt vannak a menyemmel, akinek mikor megismerkedtek volt egy egy éves lánya.

Még mielőtt leszolnatok szeretem a menyem és a kislánykát is. Fogadott unokaként tekintek rá. Viszont ki találták, hogy a fiam örökbe fogadna hivatalosan. Nem tudom viszont, hogy ez jó ötlet e. Bevallom azért vannak bennem kérdőjelek emiatt.


jún. 21. 16:48
1 2 3 4 5
 31/50 anonim ***** válasza:
19%
#30 a másik apuka EGYELŐRE nincs a képben. Simán lehet hogy gondol egyet tíz év múlva, és felveszi a kapcsolatot a gyerekkel, akkor meg lehet hogy a fiad örökbefogadott lánya, hirtelen úgy kezd el gondolkozni, hogy mégis csak az apjához köti a vér. Nagyon sok ilyen sztori van. Majd milyen jó lesz a fiadnak, ha a nevelt lánya gondol egyet és majd az igazi apját kéri fel hogy az oltárhoz kísérje. Ez mind benne van a pakliban, mert a gyerek agyában is mindig ott fog motoszkálni hogy a fiad nem az igazi apja, hiába tojtak a fejére egész gyerekkorában. Szerintem nagy rizikó az egész. Ha szeretik egymást, a lány apaként tekint a fiadra és elfogadja ezt a családod, akkor szerintem nem kell ezen változtatni. Esetleg azt tudd még meg, hogy nem-e a menyed akarja ilyen módon magához láncolni a fiadat. Lehet nem is a fiad önálló gondolata ez. Én nem tartom jó ötletnek, de végső soron mindegy hogy egy random ember mit gondol az interneten, ezt úgyis nektek/neki kell eldönteni. De egy gyerek nagyobb felelősség mint egy kiskutya. Egy egész életre szól a döntése. Egy ilyen fontos döntésre meg 9 év igenis elhamarkodott döntés. Még csak most lép bele a gyerek a kamaszkorba, ilyenkor borul minden. Lehet hogy eddig zökkenőmentes volt a kapcsolatuk, ezután meg 180 fokos fordulat. Pár évet mindenképp várnék, ha mindenképp örökbe akarja fogadni.
jún. 21. 20:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/50 anonim ***** válasza:
10%

31

Jól beszélsz!

Erről papolok én is.

jún. 21. 20:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/50 anonim ***** válasza:
38%
Gondolom azért nem akarnak várni a kamaszkorral, mert célszerübb most felvenni akár az új családnevét, így kezdeni a gimit, mint pont kamaszkorban amikor úgyis monden a feje tetejére áll a gyerek életében.
jún. 21. 20:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/50 anonim ***** válasza:
13%
#33 én üzletember vagyok, minden magánéleti döntésemet is az üzleti szabályok szerint hozok meg, így megint csak ezzel tudok példálózni. Nem éri meg befektetni valamibe, ha tudod hogy volatilis a piac. Miért vásárolna be valaki részvényt (fogadna örökbe valakit) a legszeszélyesebb időszak előtt? Lehet hogy nagyot nyer vele és lesz egy lánya, de lehet hogy elbukja a becsületét, éveket az életéből, a párkapcsolatát, pénzét. Értem én hogy az érzelmek elviszik az ember gondolkodását, de nem szabad szívvel dönteni, mindig abból vannak a legnagyobb csalódások. Sose értettem azokat az embereket akik nagyon hosszú alapos mérlegelés és elemzés nélkül beleugranak valamibe, aztán meg vannak lepődve ha elromlanak a dolgok. Az nem indok hogy egyszerűbb a papírozás most, mint mondjuk öt év múlva. Minden döntés előtt (nem csak ebben a példában) végig kell gondolni hogy mit nyerhet és mit veszíthet vele az ember. Ha a nyereség jóval nagyobb mint a potenciális veszteség, bele lehet ugrani, ha nem, akkor meg hagyni kell. Jelen esetben nem tudom elképzelni hogy pozitív irányba billenjen a mérleg nyelve. Ez vagy egy pillanatnyi fellángolás a férfinál, vagy a feleség évek óta tartó fúrása, manipulálása. Józanul átgondolva kilépve a rózsaszín ködből és objektíven szemlélve a kérdést, nagyon egyszerű belátni hogy nem felelősségteljes döntés az örökbefogadás ebben a korban. De igazából én itt befejeztem, mindenki azt csinál az életével amit akar, nem az én vagy a te véleményed lesz a döntő úgysem, nekem nagyon úgy tűnik hogy a kérdező fia már döntött. Reméljük hogy jól döntött, sok boldogságot és sikert kívánok neki. Remélem azon kevesek közé fog tartozni akik nem bánják meg ezt a döntést.
jún. 21. 21:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/50 anonim ***** válasza:
7%
Hát, majd ő is örököl majd.
jún. 21. 21:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/50 anonim ***** válasza:
0%
Az nem úgy megy, hogy gondol egyet és örökbe fogadja. Hol a gyerek igazi apja?
jún. 21. 21:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/50 A kérdező kommentje:
A kislány igazi apja nincs jelen. A menyem a szülés után elhagyta őt, nem egyeztek az útjaik.
jún. 21. 21:16
 38/50 anonim ***** válasza:
43%
Szerintem sokkal értékelendőbb második esélyt adni egy már meglévő gyereknek, mint a vérszerinti gyerekhez ragaszkodni. Utóbbi sem garancia a kötődésre.
jún. 21. 21:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 39/50 anonim ***** válasza:
24%

" a másik apuka EGYELŐRE nincs a képben. "


Ha ismert az apuka személye és él, akkor nem tudja örökbefogadni az apuka beleeggyezése nélkül, akár látogatja a gyereket, akár nem.

jún. 21. 21:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 40/50 A kérdező kommentje:
Ismert az apuka személye, rögtön bele is egyezett az örökbefogadásba.
jún. 21. 21:59
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!