Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Rokoni kapcsolat » Rossz ötlet amit a fiam...

Rossz ötlet amit a fiam készül tenni?

Figyelt kérdés

9 éve együtt vannak a menyemmel, akinek mikor megismerkedtek volt egy egy éves lánya.

Még mielőtt leszolnatok szeretem a menyem és a kislánykát is. Fogadott unokaként tekintek rá. Viszont ki találták, hogy a fiam örökbe fogadna hivatalosan. Nem tudom viszont, hogy ez jó ötlet e. Bevallom azért vannak bennem kérdőjelek emiatt.


jún. 21. 16:48
1 2 3 4 5
 21/50 anonim ***** válasza:
88%

Én is örökbefogadtam a házastársam gyerekét, és nagyon bántott volna, ha az anyám aggodalmát és helytelenítését fejezte volna ki. Babakora óta neveltem azt a gyereket, a szülőjeként tekint rám, apának/anyának hív mióta csak beszélni tud (a történet szempontjából mindegy, hogy anya vagy apa vagyok-e), kifejezetten erősen kötődünk egymáshoz, hordoztam, etettem, pelenkáztam, tanítottam biciklizni, töröltem a könnyeit, izgultam érte, tanultam vele, vannak saját rituáléink, és ha a házasságom tönkremenne, borzasztó volna tőle is elszakadni. Ha valaki azt mondta volna nekem az örökbefogadáskor, hogy talán rossz ötlet örökbefogadni, mert ki tudja mi lesz később, az nekem azt üzente volna, hogy az illető nem fogad el minket valóban egy családnak, és nem érti, hogy ez a gyerek már a gyerekem, akármi történik, és az örökbefogadás csak jogilag is tisztába rakja az érzelmi megéléseinket.

Ha valakinek a házasságkötés előtt mondaná az anyja, hogy talán nem kéne összeházasodnia a párjával, az mindenkinek rosszul esne, nem? Hát ez pont ilyen. A kételyeidet tartsd meg magadnak, ha nem akarod megbántani a gyereked.

jún. 21. 18:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/50 anonim ***** válasza:
81%
Mi is ezzel a gond?
jún. 21. 18:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/50 anonim ***** válasza:
88%
Én büszke lennék rá a helyedben.
jún. 21. 18:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/50 anonim ***** válasza:
83%

Ha örökbe fogadja ugyanúgy mint egy sima örökbefogadásnál, akkor ő lesz az apja onnantól. Tehát ha el is válnak az anyjával, ő ugyanúgy az apja lesz a gyereknek, ugyanúgy kell eljárni. Tarthatja a kapcsolatot ugyanúgy attól még mert új párjuk lesz akár.

Szóval nincs min aggódni, vagyis nem jobban mint egy sima vérszerinti gyerek esetén.

jún. 21. 19:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/50 anonim ***** válasza:
11%

21, ez szép és jó.

De az a nő (mondom ezt nőként), aki egy pelenkás mellett máris magához költözteti új aput, szerintem óvatosságra késztet. Az, hogy neked bejött, egy dolog. Nem ez az általános.

jún. 21. 19:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/50 anonim ***** válasza:
87%

Azt írtad, nagyon szereted a menyed és a lányát is.

Fogadott unokaként tekintesz a gyerekre.

Úgy látod, jó a kapcsolatuk.

Mi is pontosan a baj a dologgal???

jún. 21. 19:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/50 anonim ***** válasza:
86%

Gondolom az a "baj" hogy ez egy visszavonhatatlan kötelék. Más tippem nincs. Majd az idő eldönti jó döntés e. Én láttam negatív példát , de nem akarok károgni. A csaj le se tojja az apját, pedig a pasi a szülei örökségétől kezdve mindent szétosztott a gyerekek közt. Amikor szétmentek az anyjával a csaj is furcsa lett, az anyjának ad mindenben igazat, a saját gyerekei amúgy tartják a hapsival a kapcsolatot. De ugye hivatalosan ő is a lánya, szóval egyetem alatt is tejelhetett neki meg minden.

Persze biztos van pozitív példa is. Meg végül is a vérszerinti családdal is megromolhat a kapcsolat..

jún. 21. 19:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/50 anonim ***** válasza:
18%
Le leszek pontozva, de nem érdekel. Pasiként átvállalni más férfi felelősségét saját magadra gáz. Van az a mondás hogy olyan, "mintha más játékmentését töltenéd be". Tök mindegy hogy hány éves kora óta van vele a fiad, ha kamaszodni kezd, elő fog jönni a "nem vagy az igazi apám". Szerintem hatalmas hiba lenne örökbe fogadni. Ha szeretik egymást és te is el tudod fogadni a gyereket, az nagyszerű, nem értem miért lenne jó ezt hivatalossá is tenni. Semmit nem nyerhet vele, csak veszíthet, ha végül szétmennek. Nyakába vesz egy passzívát, ráadásul úgy, hogy a megtérülés nulla. Már csak üzletileg belegondolva sem éri meg. Lehet csak én vagyok rossz ember, de sose tudnék valaki más gyerekére úgy nézni mint a sajátomra, mindig meglenne bennem a távolságtartás, végtére is semmi közöm hozzá, nem az én vérem, nem az én "örökségem". Jogilag magamhoz láncolni egy ilyen gyereket meg aztán végkép a SOHA kategória nálam. Lehet hogy a fiad jobb ember nálam és ezen túl tud lépni, kívánom neki hogy ne bánja meg a döntését. Ha egy haveromról lenne szó, a srácokkal biztos rendeznénk neki egy jó nagy fejmosást hogy lebeszéljük egy ilyen elhamarkodott döntésről. Ha mindenképp örökbe akarja fogadni, várjon 17 éves koráig, és akkor ha történik valami a kapcsolattal, csak 1 év gyerektartást kell fizetni. Egy idegen pici gyereket magadhoz kötni hatalmas rizikó.
jún. 21. 19:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/50 anonim ***** válasza:
0%
24 fizethet is ugyanúgy..
jún. 21. 19:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/50 A kérdező kommentje:

Köszönöm a kommenteket. Büszke vagyok a fiamra.



#28 sajnálom, hogy így gondolod. Mikor a fiam össze került a menyemmel, az első dolog amit elmondtam neki, hogy csak akkor vágjon bele ha a kislányt sajátjaként tudja szeretni.

És büszke vagyok rá, mert csodálatosan helytáll. A döntés természetesen nem elhamarkodott. 9 éve ő neveli, nincs a másik apuka a képbe.

jún. 21. 20:03
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!