Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Rokoni kapcsolat » Mit lehet tenni ha együtt...

Mit lehet tenni ha együtt kell élnünk egy nem kívánatos rokonnal?

Figyelt kérdés
Egy örökölt házban élünk, ami a férjem nevén van ugyan, viszont itt lakik a nővére is, akinek haszonélvezeti joga van. Így nem tudjuk kitenni, de már nagyon zavaró, hogy folyton a családi életterünkben van. Normálisan le sem lehet választani a lakrészét, mivel szintes a ház, ő lakik felül, folyton átjárkál a mi részünkön. Nem igazán lehet kijönni vele, nehéz természet. Elköltözni nem tervez. Mi pedig saját ház mellett nem szívesen vennénk fel hitelt, hogy mi menjünk el.Mit lehetne tenni egy ilyen patthelyzetben?
2023. febr. 9. 16:46
❮❮ 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯
 31/105 anonim ***** válasza:
95%
Ha az egész házon haszonélvezeti joga van a testvérnek, akkor a tulajdonost is kirakhatja, sőt még bérbe is adhatja az egéz házat. Szerintem jobb lenne, ha előbb utána járnál a jogi résznek, mielőtt eldöntöd, ki zavar jobban ebben a helyzetben kit.
2023. febr. 9. 18:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/105 anonim ***** válasza:
96%
Kérdező, NEKED semmit sem adott, közöd nincs hozzá, de döntésjogod sem. És igen, a sógornő kitehet titeket ha sokat játszod az eszed, sőt joga van kiadni a lakást, és a bevéltel egyedül őt illeti, nem a tulajt.
2023. febr. 9. 18:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/105 anonim ***** válasza:
70%
Egy jó tanács. SOS egyezzetek meg a testvérrel, hogy Ti a saját költségeteken csináltattok az emeletre lépcsőt, de ennek fejében a földszinti részről kerüljön le a haszonélvezete, mert ha elmérgesedik a viszony és esetleg ügyvédhez fordul, kellemetlen meglepetésben lehet részetek, ha kirak benneteket.
2023. febr. 9. 18:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/105 anonim ***** válasza:
97%

Az lenne az épeszű megoldás, hogy a házat el kell adni és megfelezni a pénz. Aztán kalap-kabát, mindenkinek van egy kezdőtőkéje és léphet tovább.

(Tudom, hogy erre jogilag nem kötelezhető a haszonélvező.)

2023. febr. 9. 18:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/105 anonim ***** válasza:
36%
Akkor szólnál a szüleidnek, hogy adjanak nektek ők is egy házat, és probléma megoldva.
2023. febr. 9. 18:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/105 anonim ***** válasza:
93%
Ha eladják a házat, a pénz a tulajé teljes egészében. a haszonélvezőnek meg mindegy ki a tulaj, mert a haszonélvezet a tulajdonos váltás után is megmarad.
2023. febr. 9. 19:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/105 anonim ***** válasza:
86%

18.52, ezt a megoldás miért lenne jó a testvérnek, mi érdeke lenne ezt elfogadni, amikor gyakorlatilag az egész házat lakhatná egyedül, egy részét akár ki is adhatná a tulajdonos hozzájárulása nélkül is?

Igazán kíváncsi lennék, mennyire volt tisztában az örökhagyó, milyen vitás helyzetet akasztott az örökösei nyakába ezzel a haszonélvezettel? Vajon az ügyvéd elmondta az érintetteknek, hogy ez jogilag mit jelent, amikor a testvér haszonélvezetét rátették az egész házra?

2023. febr. 9. 19:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 38/105 anonim ***** válasza:
86%
36 Csak épp sokkal nehezebb eladni egy olyan házat, amelyben haszonélvező lakik, és az értéke is jóval alacsonyabb.
2023. febr. 9. 19:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 39/105 anonim ***** válasza:
100%
19.08, ezzel én tökéletesen tisztában vagyok, pl én tuti nem vennék ilyen házat, amiben egy viszonylag fiatal haszonélvező lakik, mert valószínűleg hamarabb meghalnék én, mint ő, de sajnos a kérdező még azzal sincs tisztában, hogy nem csak neki, de még a férjének sincs joga ott lakni, mint tulajdonosnak, ha a haszonélvező ehhez nem járul hozzá.
2023. febr. 9. 19:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 40/105 anonim ***** válasza:
95%

"Így nem tudjuk kitenni, de már nagyon zavaró"


Haszonélvezeti jog szerint ő az aki kitehet bármikor titeket. Szóval tulajdonképpen köszönjétek meg neki, hogy ott lakhattok.

2023. febr. 9. 19:33
Hasznos számodra ez a válasz?
❮❮ 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!