Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Rokoni kapcsolat » Mit lehet tenni ha együtt...

Mit lehet tenni ha együtt kell élnünk egy nem kívánatos rokonnal?

Figyelt kérdés
Egy örökölt házban élünk, ami a férjem nevén van ugyan, viszont itt lakik a nővére is, akinek haszonélvezeti joga van. Így nem tudjuk kitenni, de már nagyon zavaró, hogy folyton a családi életterünkben van. Normálisan le sem lehet választani a lakrészét, mivel szintes a ház, ő lakik felül, folyton átjárkál a mi részünkön. Nem igazán lehet kijönni vele, nehéz természet. Elköltözni nem tervez. Mi pedig saját ház mellett nem szívesen vennénk fel hitelt, hogy mi menjünk el.Mit lehetne tenni egy ilyen patthelyzetben?
2023. febr. 9. 16:46
❮❮ ... 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 ❯❯
 91/105 anonim ***** válasza:
96%

#82 De a nyakára (és az anyós nyakára) költöztek pereputtyostól, mert jött a gyerek. Ez mi, ha nem egymás nyakára költözés?


Ismerek elég sok embert akik gyereket vállaltak, mégis elindították az életüket, munka, hitel, saját ház.


Nyilván nekik megfelelt volna, hogy ők kapják a házat mindenki más takarodjon el. Ez nekem is megfelelne, már amennyiben így állnék a családomhoz.


Én nem annak örülök, hogy másnak szar, hanem annak, amikor visszanyal a fagyi azoknak akik azt szeretnék, hogy másnak legyen szar azért, hogy nekik jó legyen. A kérdező is simán kirakná a másikat a saját házából, hagy ne sajnáljuk már :D

2023. febr. 10. 10:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 92/105 anonim ***** válasza:
91%

Nekem ott fura az egész történet, hogy az ajándékozás nem úgy megy, hogy itt van vigyed a kulcsot és költözz.


Ajándékozási szerződés, ügyvéd, földhivatali bejegyzés.

Gyakorlatilag ugyanaz a futkorászás mint ingatlan vásárlás esetén.


Alapból tájékoztat mindenről az ügyvéd, alapból van szerződés. Tulajdoni lapon is bejegyzésre kerül minden információ.


Elolvasta azt bárki?


Azért ez egy megelőzhető helyzet amihez nem egy hülye kellett, hanem több. Ma már azért ott van az internet legrosszabb esetben 2 perc alatt meg lehet nézni rajta a fő dolgokat.

2023. febr. 10. 10:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 93/105 anonim ***** válasza:
91%

Jaj, emberek, ez annyira láthatóan kamu!


Nem véletlen, hogy a kérdező direkt tolja tovább ezt a "nekünk lett ígérve a ház, csak a miénk lett volna, nekünk így megfelelt" szöveget, és nem véletlenül nem válaszol arra, szerinte hol fair ez a másik testvérrel szemben.


Az a kérdés lényege, hogy rácuppanjatok, mert csak maguknak akarják a házat, kisemmizve a testvért.

2023. febr. 10. 10:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 94/105 anonim ***** válasza:
100%

Leírtam hogy az anyós saját magát biztosította be!!!!

Ezért csinálta meg úgy a tulajdonlást, hogy így patthelyzet van.

Tudta hogy eladni egyik fél sem fogja, mert nem kapnának felezéskor annyit amiből új ingatlant tudna venni mindkét gyerek.

Majd ha olyan idős lesz az anyós, hogy ápolni kell napi szinten, akkor ki fogja azt megtenni???

Gondolom ezért van ez a kusza helyzet hogy megmaradjon a ház vész esetére (ha majd őt ápolni kell). Nem egy buta nő a kedves mama.

2023. febr. 10. 10:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 95/105 anonim ***** válasza:
88%
10.44 ha Te tudnád, mennyire tájéjozatlanok az emberek?! Olyan területen dolgozom, ahol naponta találkozom tulajdoni lapokkal, egyeztetek ügyvédekkel, néha leesik az állam, mennyire nincsenek képben az emberek, de elég, ha elolvasod itt a kommenteket. Jó páran vannak itt is, akik nincsenek tisztában azzal, mit jelent a tulajdonjog és miben más a Haszonélvezet és hülyeségeket írkálnak anélkül, hogy pár kattintással tájékozódnának. Egy rakás ügyvédnek van honlapja, ahol ez jól le van írva, de ingyenesen segítenek akár a facén is a jogászok.
2023. febr. 10. 10:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 96/105 anonim ***** válasza:
85%
#95 Ilyen szempontból lehet igazad van. Az anyós tulajdonképpen kiszervezte az állagmegóvást, karbantartást másnak, közben a lányát bebiztosította és ez alapján adott esetben saját magát is, ha bízik a lányában.
2023. febr. 10. 10:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 97/105 anonim ***** válasza:
87%

Nyugi srácok.

A kérdező keveri a szezont a fazonnal, anyós nem halt meg, tehát szó sincs örökségről, csupán elköltözött az új párjához és úgy látta jónak, hogy a fiára íratja a ház tulajdonjogát, a lányára pedig a haszonélvezetét.

Először is tőle kellene megkérdezni, ezt miért tette, valószínűleg van mögötte olyan ok, ami miatt ez logikus döntés volt.

Másrészt jelen helyzetből kellene kihozni minél többet, erre van több lehetőség is, de szintén egy közös megbeszéléssel kezdődik.

A legegyszerűbb az volna, ha a kérdezőék megcsináltatnák a külső feljárót és próbálnának békében élni a tesóval. Persze ez sem garancia semmire, a tesónak is bármikor lehet egy párja, alapíthat családot és gondolhatja úgy, él a haszonélvezeti jogával és kiteszi a kérdezőéket.

Ezért aztán érdemesebb volna úgy rendezni a dolgot, hogy a két tesó ügyvéd előtt megegyezik, egyiküké az alsó, másikuké a felső szint (a külső feljárási lehetőséget továbbra is meg kellene csinálni), ennek megfelelően megosztják a tulajdonjogot és törlik a haszonélvezetet. Ez tiszta helyzetet hozna létre.

2023. febr. 10. 10:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 98/105 anonim ***** válasza:
84%
Most jön majd a fordulat, hogy anyós igazából már 3 másik házat meg tízmilliókat adott a lányának, de az mindet elkártyázta, vagy valami hasonló felháborító dolog, hogy a kérdező felé billenjen a mérleg.
2023. febr. 10. 11:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 99/105 anonim ***** válasza:
82%

#97, szerintem is ez a legépeszűbb megoldás. Leszedetni a haszonélvezetet, a tulajdonjogot elosztani (osztatlan közös), külső lépcső. Társasházzá alakulni, és ha valamelyikük lépni akar, úgy a másiknak elővásárlási joga lesz.

Szigorúan ügyvéd előtt!! mindent lepapírozni.

A külön bejáratnak lenne egy plusz haszna is; kérhetnek külön gáz -és villanyórát, és külön-külön a csökkentett gázt és áramot. (Mert sejtéseim szerint ez sincs megoldva, és előbb utóbb abból is vita lesz, hogy ki milyen hőfokra tekeri a radiátort és/vagy hány órán keresztül tévézik.

2023. febr. 10. 11:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 100/105 anonim ***** válasza:
14%
#99: Hehe, ezt írtam a 24-es válaszomban is, le is lettem pontozva, hogy emiatt kamunak gondolom a kérdést. Nem vagyok azóta sem meggyőződve róla, hogy nem az (24 és 97-es vagyok).
2023. febr. 10. 11:49
Hasznos számodra ez a válasz?
❮❮ ... 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 ❯❯

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!