Mit szólnátok, ha a rokonotok ilyen kéréssel állna elő?
Az egyik unokatesóm ikreket szült nemrég. A gond az, hogy nem megoldott a lakhatása és velem akarja megoldani ezt a problémáját. Nekem ugyanis van egy albérletbe kiadott lakásom a szülővárosomban, és már többször rákérdezett, hogy mikor lesz szabad a lakás mert ő kivenné és beköltözne az ikrekkel.. Ezzel még nem is lenne probléma, viszont apuka lelépett és neki a nettó gyede plusz családija alig több, mint 200 ezer.
A lakásom piaci bérleti díja és rezsije majdnem 150 ezer ft. Amikor finoman rákérdeztem, hogy ezt hogy akarná finanszírozni, akkor még ő volt felháborodva, hogy "hát ő baráti áron gondolta kivenni"
Most a csaladja szerint én vagyok a bunkó meg a fösvény amiért nem adom át a lakást neki kb egy kis rezsi hozzájárulásért.
"állami bérlakásállomány-növelés, meg az adó valamilyen fajta célzott erre fordítása."
Pontosan. Bérlakásállomány-növelés és adók átcsoportosítása (magánkézbe való átcsoportosítás helyett talán).
Nem pedig magánemberek magánvagyonának kisajátítása illetve segélyezési célra való kötelező felhasználása.
Szerinted a lakhatáshoz mindenkinek joga van, szerintem is. De nem az én lakásomban, amiért megdolgoztam, illetve amiből triplán leadóztam a hozzájárulásom. Emellett még kötelezni arra, hogy befogadjak másokat, csak mert ez jog nekik, elég undorító ötlet.
A bérlakásállomány növelése hosszú távon hozzájárulna a csökkenő magán ingatlantulajdonhoz. Az emberek egyre kevesebb erőfeszítést tennének a lakhatásba, a programot tömegével találnák meg a nem rászorulók, tehát magasztos célját kis mértékben érné el. Nézzük csak meg a Várban az 1.kerületben kik laknak önkormányzati bérlakásban? Nem, nem a szegénységben élők. Vagy pár hetes cikk, kik töltik a plázák parkolóiban az üzembentartáshoz telepített konnektorokból az autóikat? Így-így, a leggazdagabbak az 50 millás elektromos SUV-okat.
A bérlakások számának növelésével kezdenék eladni az emberek a befektetési célú lakásaikat, hiszen a bérleti díjak csökkenése miatt -és az adók növekedése miatt- ez egyre kevésbé érné meg. Az ingatlanokat egyre szűkebb és szűkebb kör vásárolná fel, s néhány generáció alatt elérhetnénk azt a "kívánt" arányt ami pl. az osztrákoknál van, 20% tulaj, 80 bérlő. A 20%-nak pedig nem a társadalom 20%-a lenne a tulajdonosa, hanem jóval kevesebb, így a felső tízezer markába kerülne Magyarországon az emberek lakhatása. Vajon kívánatos-e ez? Célnak biztosan cél, hiszen aki gazdag az miért ne lehetne még gazdagabb és miért ne lehetne közvetlen, valódi hatalma az emberek fölött? A tető a feje fölött, a legfontosabb a betevő falat után. Az ingatlanárak (szerintem) mesterséges, őrület határát súroló felnyomása ezt a célt szolgálja: biorobot-alattvalók létrehozása, talán ennek az évszázadnak a végére össze is jöhet. Pár éve -sokkal a kovid előtt az egyik újépítésű külvárosi nyúlbúgatóban külföldi befektetők hatosával(!) vették a lakásokat. Még szó sem volt a magyar emberek fejében, hogy a saját hazájukban pár év múlva ez lesz az ingatlanok terén, a külföldi már képben volt. Megmondom én akkor magamban kiröhögtem őket, utólag nyilván már nem nevetek.
"a magánszektornak pedig ellátási kötelezettsége nincs. "
Még szerencse!
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2025, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!