Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Rokoni kapcsolat » Miért gondolja a családom...

Miért gondolja a családom hogy ehhez van bármi köze? Ez úgyis az én saját döntésem.

Figyelt kérdés
Szóval hétvégére hazautaztam, és mint mindig, otthon most is a politika volt a téma, de nálunk nem a tudatlanság a gond, hanem hogy a sok “értelmiségi”, mindenkinek van minimum főiskolai végzetsége nálunk, nem látja a fától az erdőt. Apró-cseprő hülyeségeken vitatkoznak, mert nem látják át a nagy egészet. (Magamat sem tartom politológusnak, de azt gondolom hogy ezen a téren tájékozottabb vagyok mint ők.) Szóval próbáltam nem belefolyni a dologba, de mikor már 45 perce csak arról győzködtek hogy miért be menjek el szavazni, elegem lett, és közöltem hogy én érdekel ők elmennek-e, hogy kire szavaznak, vagy érvénytelenül szavaznak, ez magánügy, én elmegyek, és a saját véleményem szerint fogok szavazni. Erre közölték hogy nagyot csalódtak, meg mekkora hülye vagyok meg ilyenek, és konkrétan mindennek elhordtak.

2022. márc. 29. 07:13
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
89%
Ha így jobban szót lehet érteni velük, akkor nyugodtan mondhatod, hogy meggyőztek és arra szavazol, akit ők javasoltak. A szavazófülkében úgysem fogja senki leellenőrizni, hogy hová tetted az x-et.
2022. márc. 29. 07:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:
95%
A politika: oszd meg és uralkodj. Így, hogy egy családot is egymás ellen lehet hangolni már győztek! Nem hiszem, hogy az embereket a politikai állásfoglalásuk alapján kellene megítélni. Ha számít, akkor próbáljátok megbeszélni ezt és rendezni, hogy ettől függetlenítve viszonyuljatok egymáshoz. A politika változhat 50 év alatt, de a családotok életútját nem kellene befolyásolnia.
2022. márc. 29. 07:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 anonim ***** válasza:
76%
Na, az ilyen barmok miatt nem lesz kormányváltás…bár gondolom, pofázni fognak, hogyha nem nekik tetsző lesz az eredmény, és fel lesznek háborodva, ha közlöd velük, hogy az pofázzon bele, aki elment szavazni
2022. márc. 29. 07:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 anonim ***** válasza:
100%

A felsooktatasban olyat nem tanitanak, h masok velemenyenek elfogadasa. Ez intelligencia kerdese. Egyebkent nem erdemes csunyan vitatkozni, osszeveszni a politika miatt olyanokkal, akiket a legjobban szeretsz. Te tajekozottabbnak erzed magad, ok pedig nagyobb elettapasztalattal rendelkeznek nalad. Itt az embernek nem igaza van, csak eltero velemenye.


A csaladban mi aztan nagyon nem egysegesen fogunk szavazni, de akinek nem lehet elmondani a velemenyemet, annak inkabb nem mondok semmit. Hiszen felnott vagyok, onallo dontest tudok hozni, nincs szuksegem arra, hogy biraljanak miatta, vagy manipulalni probaljanak.


Ahogyan az 1-es hozzaszolo irja, tenyleg azt mondasz nekik, amit akarsz, senki nem fogja latni, h valoban szavaztal-e, es ha igen, hogyan.

2022. márc. 29. 08:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 anonim ***** válasza:
9%

"ez magánügy"

Ez nem teljesen igaz. Addig magánügy valami amíg a döntésed más emberre nincs hatással. Egy választás pont van, így teljesen normális a vita.

Pontosabban normálisnak kellene lennie, de ez Mo-ról, ahol a pártpreferencia a vallással ér fel.


Szóval akinek ehhez köze van, az a közvetlen környezeted, ami alapvetően nem lenne rossz, mert az ember úgy tud minél jobb döntést hozni, ha folyton megkérdőjelezik az elképzeléseit, így ha meg tudja védeni az álláspontját biztosabb lesz, ha cáfolják, akkor változtat.

Hosszűtávon pedig arra jó, hogy optimális döntést hozzon.

2022. márc. 29. 08:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 A kérdező kommentje:
Igen, egyetértek azzal hogy fontos a politikáról beszélni, megvitatni. De az értelmes, észérveket használó vita, és a vérre menő veszekedés között azért nagy a különbség.
2022. márc. 29. 08:58
 7/17 anonim ***** válasza:
0%

#6

Persze, de ha pont a családod, akkor pont "van időd" meggyőzni őket és rámutatni, hogy mondjuk amit mondanak miért érvelési hiba.


Én vitatkoztam párszor az egyik ismerősömmel és tudtam, hogy nincs sok ideje ezzel foglalkozni hosszú távon, ezért a viták után rendszeresen rövid 3-5 perces cikkeket küldtem neki néhány naponta, hogy azért lássa mi a helyzet.

Egy pár hét után meg letiltott. :D

Nálad, ha ez a családod, akkor nem tudnak "letiltani", mivel ott tudsz mellettük állni. Ha meg egyszer végignyomod a vitát és végremeggyőzöd őket, akkor hosszútávon neked is kellemesebb lesz.

2022. márc. 29. 09:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 anonim ***** válasza:
93%

“ Én vitatkoztam párszor az egyik ismerősömmel és tudtam, hogy nincs sok ideje ezzel foglalkozni hosszú távon, ezért a viták után rendszeresen rövid 3-5 perces cikkeket küldtem neki néhány naponta, hogy azért lássa mi a helyzet.

Egy pár hét után meg letiltott. :D”



Csodalkozol, hogy letiltott?!! Az agyam eldobom…😀

2022. márc. 29. 09:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 anonim ***** válasza:
0%

#8

Mármint mi volt a probléma? Tisztában voltam vele, hogy nincs ideje, ezért szándékosan nem hosszú véleménycikkeket küldtem, hanem rövid, gyorsan olvasható, teljesen objektív cikkeket.

Ezeket továbbá kifejezetten ritkán, kb. 3 naponta - ahogy írtam -, azért mert azt mondta neki "erre nincs ideje".


Ha 3 naponta nincs 5 percnyi időd egy ismerősödre, akkor veled van gond, nem az ismerősöddel.

Szóval nem, normális ember nem tilt le.

2022. márc. 29. 09:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 anonim ***** válasza:
100%
Én is letiltanálak, ha elkezdenél spammelni (bármivel, nem csak politika)
2022. márc. 29. 10:09
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!