Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Rokoni kapcsolat » Szülők, ezt hogy kezelnétek?

Szülők, ezt hogy kezelnétek?

Figyelt kérdés

Sziasztok!


40 éves anya vagyok, a férjem 42, van három gyerekünk (17, 15,10, a legidősebb lány, a másik kettő fiú).


Az anyám és a lányom kapcsolata elég labilis, mindig is az volt. Anyámnak jószíve van, tűzbe menne a családjáért, de nagyon mérgező személyisége van, a lányom meg most ért el abba a korba, hogy már nem hagyja magát.


Még karácsony előtt vesztek össze, a lányom azóta a "háborús" jelzővel illeti a viszonyukat. A lányom azt mondja, hogy beszélgettek a suliról, és az anyám azt mondta neki, ne legyenek rossz jegyei, mert azzal elszomorít engem és a férjem, pedig mi mindent megadunk neki (szerinte elkényeztettük, másik téma). A lányom erre megkérte, hogy ne legyen mérgező (a lányom most olvassa a "Mérgező szülők"-et), miért okoz neki örömöt az életkedv elvétele.


Anyám erre, hogy a lányom arra játszik, hogy agyvérzést kapjon. Erre tört ki a veszekedés közöttük (arról mást mondanak, ezalatt mit vágtak a másik fejéhez). A lányom szenteste enni sem evett velünk, mivel itt volt a nagyanyja. Azt mondja, nem volt étvágya.


A szilvesztert anyám nálunk szokta tölteni, a lányom erre azt mondja, a fiúja nagymamáját tekinti a nagymamájának.


2020. dec. 28. 10:52
1 2
 11/17 A kérdező kommentje:

9-esnek:

ha bármelyik felet ártatlannak találnám, akkor ezt a kérdést nem írtam volna ki.

De a válaszod alapján eléggé gyerekgyűlölőnek tűnsz. 😪😪😪


Igaza lenne az anyámnak, ha a lányom rosszul tanulna, de erről nincs szó, ezért is nevezem mérgezőnek.

Meg aljas, gyilkos szándékkal vádolni egy rokont ok nélkül azért nem fér bele, még felindulásban sem. Ahogy a mást tekintek nagymamának dolog sem, ezt meg is mondtam a lányomnak.

2020. dec. 28. 12:50
 12/17 anonim ***** válasza:
86%

Ugyanaz a kérdés másik szemszögből:


https://www.gyakorikerdesek.hu/csaladi-kapcsolatok__nagyszul..


Én vagyok a buta, hogy megfeledkeztem róla, hogy még tart a téli szünet.

Most már sejthető, hogy egy unatkozó tini képzelgéséről van szó, így helyére kerül bennem a kérdező minősítése is ("eléggé gyerekgyűlölőnek tűnsz").

Annyit eltévesztettél a másik kérdésnél, hogy nem szívinfarktusról hanem agyvérzésről van szó. Így nem ötöst adok a kamudra, hanem csak 4,7-et.

2020. dec. 28. 13:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/17 A kérdező kommentje:

Goldmund73, fáradt mosollyal nyugtázom a szavaidat..


Nem olvastam még a másik kérdést, de szerinted csak egy családban fordul elő ilyesféle gond? Ezekszerint te ilyenekkel nem szembesülsz, örülj neki, nem mindenki ilyen szerencsés.


Empátia nálad: 1,0

2020. dec. 28. 13:22
 14/17 anonim ***** válasza:
100%
Azért kicsit gyanús hogy teljesen szóról szóra ugyanaz...
2020. dec. 28. 13:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/17 anonim ***** válasza:
89%
A nagymama passziv-agresszív típus,aki úgy manipulál,hogy érzelmileg zsarol.Nem mondta senki,hogy nem szólhat a családi dolgokról,csak ne így.A nárcisztikus embert ha sarokba szorítod így támad vissza, hogy a halálát várod.Azt hittem ismered a mamádat,ő ilyen marad,nem fog változni.
2020. dec. 28. 13:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/17 anonim ***** válasza:
80%

De a válaszod alapján eléggé gyerekgyűlölőnek tűnsz. 😪😪😪


Te meg egy szünidős kamasznak.

2020. dec. 28. 14:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/17 anonim ***** válasza:
88%

Szóval tudod, hogy anyádnak mérgező személyisége van.

Azt is tudod, hogy a lányoddal amiatt vesztek össze, mert a csaj közölte a nagyanjával, hogy mérgező személyisége van.

De mégis képes vagy kiírni ide egy kérdést, mintha nem lenne egyértelmű a helyzet...

2020. dec. 28. 17:37
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!