Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Rokoni kapcsolat » Szülők, ezt hogy kezelnétek?

Szülők, ezt hogy kezelnétek?

Figyelt kérdés

Sziasztok!


40 éves anya vagyok, a férjem 42, van három gyerekünk (17, 15,10, a legidősebb lány, a másik kettő fiú).


Az anyám és a lányom kapcsolata elég labilis, mindig is az volt. Anyámnak jószíve van, tűzbe menne a családjáért, de nagyon mérgező személyisége van, a lányom meg most ért el abba a korba, hogy már nem hagyja magát.


Még karácsony előtt vesztek össze, a lányom azóta a "háborús" jelzővel illeti a viszonyukat. A lányom azt mondja, hogy beszélgettek a suliról, és az anyám azt mondta neki, ne legyenek rossz jegyei, mert azzal elszomorít engem és a férjem, pedig mi mindent megadunk neki (szerinte elkényeztettük, másik téma). A lányom erre megkérte, hogy ne legyen mérgező (a lányom most olvassa a "Mérgező szülők"-et), miért okoz neki örömöt az életkedv elvétele.


Anyám erre, hogy a lányom arra játszik, hogy agyvérzést kapjon. Erre tört ki a veszekedés közöttük (arról mást mondanak, ezalatt mit vágtak a másik fejéhez). A lányom szenteste enni sem evett velünk, mivel itt volt a nagyanyja. Azt mondja, nem volt étvágya.


A szilvesztert anyám nálunk szokta tölteni, a lányom erre azt mondja, a fiúja nagymamáját tekinti a nagymamájának.


2020. dec. 28. 10:52
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
71%
Szólnék anyámnak, hogy csak akkor jöjjön, ha nem szekálja a gyerekeimet.
2020. dec. 28. 10:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:
86%
Tudod nem a lànyodnak kellett volna helyretenni a mamát hanem neked. Miért kell szorongovà nevelni egy gyereket?
2020. dec. 28. 11:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 anonim ***** válasza:
77%
Igen, szerintem megmondhatnád óvatosan édesanyádnak, hogy más generáció, a lányodnak más temperamentuma és gondolkodásmódja van, ne mondjon őse ilyeneket, nem kell a lelki terror. A lányodnak amúgy szerintem igaza van, csak nem elég vastag köntösbe bújtatja a véleményét.
2020. dec. 28. 11:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 anonim ***** válasza:
32%
Szerintem meg a lányod bunkó egy cseppet.
2020. dec. 28. 11:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 anonim ***** válasza:
79%
Mondjuk megadnám a lánynak a lehetőséget, hogy kerülje a nagyanyja társaságát, és nem hívnám a vénasszonyt a nyakára. Majdnem 40 vagyok én is, és még mindig összeszorul a gyomrom a gyerekkori élményektől, amikor a rendkívül értelmes szüleim rámtukmálták a nemszeretem rokonok társaságát.
2020. dec. 28. 11:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 anonim ***** válasza:
53%

Ha jól értem a lányod azon kapta fel a vizet, hogy a mama megkérte, hogy tanuljon jól?

Most őszintén... hát mit szoktak mondani a nagymamák? 😀

Hát hasonlókat.. Beszélj már a lányoddal, hogy engedje el, "úgy lesz mama, jól van mama". Oszt csinálja úgy, ahogy szokta. Mit kell ezen puffogni?

2020. dec. 28. 11:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 A kérdező kommentje:

Mindenkit felpontoztam, jöhetnek más válaszok is. 🙂


Szóval szerintetek sincs arany középút? Ettől tartottam...


A lányom azt mondja, a tanulós dolog azért bántja, mert jól tanul (most 4,7-re áll), ezt anyám is tudja, és hogy ez a "kérés" a munkájának az arculcsapása.

De inkább azon van kiakadva, hogy az anyám szerint ő az anyám halálát kívánja.

2020. dec. 28. 11:18
 8/17 anonim ***** válasza:
89%
Szerintem nem nagyon van középút. A leányzó kamasz, és úgy reagál, mint egy kamasz. Annyiban igaza van, hogy nem kéne b.szergálni a jegyekkel, ha eleve jól tanul, főleg ilyen érzelmi zsaroló, passzív-agresszív módon. Viszont ne várd egy 17 évestől, hogy egy felnőtt érzelmi érettségével felismeri a helyzetet, és a helyén kezeli. Személyiségfejlődésbeli lépéseket nem lehet átugrani. Itt a nagymamának lehetne több esze, de láthatóan nincsen, változni nem fog. Az egyetlen lehetőség, ha nincsenek egymás nyakán.
2020. dec. 28. 11:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 anonim ***** válasza:
45%

Egyesek szerint lelki terror, ha a nagymama azt mondja a 17 éves kamasznak, hogy tanuljon jobban, mert a rossz jegyekkel a szüleinek szomorúságot okoz.

Hát hol élünk kérem szépen?

A nagymamának azért szabad még megszólalnia, vagy csak süteményt süthet és ajándékot adhat az unokájának, egyébként kuss a neve?

Egyébként nincs igaza? Ti nem lennétek szomorúak, ha rossz jegyet kapna? Nem érdekelne titeket? Mert akkor ti vagytok a rossz szülők ám, csak szólok!

És az ugye véletlenül sem lelki terror, hogy a 17 éves kamasz azt mondja, hogy a barátja nagymamáját tartja a nagymamájának, és szenteste is durcásan félrevonul az asztaltól? Valaki nem akar könyvet írni a mérgező gyerekről meg mérgező unokáról? Ha esetleg megjelenik, azt a könyvet is add a lányod kezébe!


Hát, kérdező, alighanem igaza van nagymamádnak: iszonyúan elkényeztettétek a lányotokat. Mondhatni egy böszme bunkót neveltetek belőle.

Hogy kezelném? Réges rég kezeltem volna, mert most már alig tudsz valamit csinálni.


Azt írtad, az anyukád mérgező személyiség. Amit írtál, abból nem derült ki, hogy ebben a helyzetben mérgezett-e valamit. Ha igen, akkor írd le, mert akkor lehet, hogy árnyaltabb lesz a véleményem. De attól, hogy egy hónapja vagy fél éve olyat mondott a lányodnak, ami valóban helytelen, az nem jogosítja föl a lányodat, hogy most, ha annál rosszabb nem hangzott el, mint amit leírtál, hogy most így reagáljon erre a lányod.

2020. dec. 28. 12:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 anonim ***** válasza:
74%
Pedig valamit tudhat a barátja nagymamája, hogy vele működik a kapcsolat. Egy 4,7-es átlag mellett, amiért nyilván megdolgozott a gyerek, teljesen fölösleges, és offenzív beszólás volt, amit a kedves mama megeresztett. Lehet, hogy így akart beszélgetést kezdeményezni, ki tudja. De ezt úgy folytatni, hogy "arra játszik, hogy agyvérzést kapjak", szintén nem vall nagy észre, hacsak nem a minél nagyobb veszekedés a célja. A kor nem érdem, hanem állapot. A nagymamának pedig nem járnak előjogok, és szokjon hozzá, hogy annyi tiszteletet fog kapni, amennyit ad.
2020. dec. 28. 12:49
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!