Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Rokoni kapcsolat » Teljesen megszakítani a...

Teljesen megszakítani a kapcsolatot a teljes családdal: tapasztalat?

Figyelt kérdés

Valahogy úgy érzem, a család, a szüleim, a testvérem rengeteg fájdalmat okoztak gyerekként és felnőttként is inkább negatív hatással vannak rám, bármennyire is ott van a szeretet, ők egyszerűen torz, sérült lelkű emberek, akik inkább lehúznak és bűntudatot keltenek, mert irigylik azt, amit nagy nehézségek árán, de elértem az életben.


Van itt olyan, akinek felnőttként élnek testvérei, szülei, de tudatos döntés miatt egyszerűen nem tartja a kapcsolatot velük, esetleg csak évi 1-2 alkalommal, röviden és felszínesen beszélnek velük?


Elmondanátok a ti történeteteket?



2019. nov. 12. 23:48
1 2
 11/12 anonim ***** válasza:
35%
Tégy amit akarsz. Én 25 évig nem tartottam a kapcsolatot apámmal, rossz embernek goldoltam. 1 hete meghalt, végig sírtam a temetését. Már nagyon bánom hogy sosem kerestem
2020. jan. 18. 20:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/12 anonim ***** válasza:
100%

Hátam mögött kibeszélés, a házasságomba akart többször belerondítani, bűntudatkeltés (sikerrel egész életemben kb, csak pár éve nyilt fel a szemem), engem hibáztat ha ő rosszul érzi magát, meg úgy mindenért, folyamatosan azt érezteti, hogy semmire sem vagyok képes, azt érezteti, hogy nem vagyok szerethető, hogy rossz ember vagyok. Jó életem van, a sikereim csak az ő érdeme szerinte, de én nem kapok egy elismerő szót, pedig szép életem szép családom van, lenne mire mondania pár elismerő szót. Ott tesz keresztbe ahol tud, amikorlehetősége volna segíteni, nem segít, hanem kárörvend, ha szenvedni lát.

Többször láttam az arcán boldogságot, mikor nem-et mondott arra, hogy segítséget kértem. Többször láttam azt is, ahogy undorral néz rám, mikor pl boldog voltam valami miatt.

Nem tudom igazából, hogy miért nem szeret az anyám, mert nem adtam rá okot.

Elegem lett nemrég. Én csak nyugodt életet akarok a családommal.

Röviden és tömören ennyi.

szept. 6. 19:39
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!