Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Rokoni kapcsolat » Teljesen megszakítani a...

Teljesen megszakítani a kapcsolatot a teljes családdal: tapasztalat?

Figyelt kérdés

Valahogy úgy érzem, a család, a szüleim, a testvérem rengeteg fájdalmat okoztak gyerekként és felnőttként is inkább negatív hatással vannak rám, bármennyire is ott van a szeretet, ők egyszerűen torz, sérült lelkű emberek, akik inkább lehúznak és bűntudatot keltenek, mert irigylik azt, amit nagy nehézségek árán, de elértem az életben.


Van itt olyan, akinek felnőttként élnek testvérei, szülei, de tudatos döntés miatt egyszerűen nem tartja a kapcsolatot velük, esetleg csak évi 1-2 alkalommal, röviden és felszínesen beszélnek velük?


Elmondanátok a ti történeteteket?



2019. nov. 12. 23:48
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
88%
Igazad van ha ugy erzed h csak le hizznak a melybe nem kell veluk torodni ismeros a szitu nagyon sajnalom fel a fejjel💗
2019. nov. 12. 23:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
100%

A testveremmel kb 30 eve nem beszelek, apam temetesen lattam utoljara. Anyammal 20-22 eve szakadt meg a kapcsolat.

Fajdalmas, de nyero dontes volt. Azota nyugodt az eletunk a parommal es az o csaladjaval. Az anyosom es az aposom, a ket sogorom es a csaladjaik tobbet ernek mindennel, szeretobb legkor vesz korul, mint a sajat csaladommal valaha.

Fel a fejjel!

2019. nov. 13. 01:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
100%

Igen, megtörtént, véglegesen. Más nem tartozik senkire.

Én nem "úgy éreztem", és nem mismásoltam, hanem dönteni kelett, azonnal: vagy elmenekülök, és mentem tőlük az életemet, vagy nem élek sokáig.

2019. nov. 13. 08:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
100%

Nálunk nem azt mondom, hogy tudatosan, de végülis így alakult. Hugommal a kapcsolatom csak formális, kb. 4 évben ha egyszer látjuk egymást. Soha nem voltunk jó testvérek, gyerekkorban is a gyűlölködés ment folyton (hála a szüleink nevelésének, akik éket vertek közénk, sikerrel). Miután férjhez mentem, és elkerültem otthonról (100 km-re), kb. egy évben egyszer ha megyek anyámhoz (apám már nem él).

Szóval ez nem a teljes kapcsolat megszakítás. De amúgy mostanában egyre többet gondolok arra, hogy ha most lennék 28 éves, és most mennék férjhez, szóval ha visszamehetnék időben, akkor teljesen megszakítottam volna velük. Mert lényegében semmit nem változtat az életemen, hogy ők vannak vagy nincsenek.

2019. nov. 13. 09:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
86%

A történetem hosszú lenne.

"Anyámmal" 15 éve nem tartom a kapcsolatot, amióta lehúzott egy "kis" pénzzel, majd belekötött a feleségembe és megpróbált minket összeugrasztani.


"Apámat" kb 20 éve nem láttam, ő világ életében alkoholista volt, végig vert gyerekkoromban. A testvéremet hívom fel néha, néha ő is engem, évente 1x találkozunk, mert messze lakunk egymástól.


A "szüleim" sem a telefonszámomat, sem a címemet nem tudják, nem érdekel mi van velük. Csak hallomásból tudom, hogy "anyámat" kilakoltatták a lakásából, mert nem bírta fizetni a hiteleket (munkahely híján nehéz is, de sosem szeretett dolgozni). Ha a nagyszüleim nem lettek volna, éhenhaltunk volna a testvéremmel.

Ők sajnos már nem élnek.


Egyébként meg lett új családom, anyósom anyám helyett anyám és őt hívom anyunak. :D

2019. nov. 13. 12:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
100%
Engem gyerekkoromban végig bántalmaztak, főleg anyám, szóval én minden kapcsolatot megszakítottam a családommal, felületesen sem tartom a kapcsolatot. Akkor tudtam csak igazán elkezdeni kigyógyulni az összes traumából, amit gyerekként okoztak, enélkül szerintem nem ment volna. Egyetlen percig se hiányoztak azóta sem (már több, mint 13 éve történt) és egyetlen percig se bántam meg. Életem egyik legnehezebb, de egyben legjobb döntése volt.
2019. nov. 13. 17:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
100%

Úgy látszik teljesen meghibbant a világ. Nemhogy az ismerősök nem szeretik vagy tisztelik egymást, de a család sem. Hol vannak az emberi értékek?

Sokszor látom fb - n a kiirásokat, hogy szeresd anyádat, apádat, mert felnevelem, stb... Hát en csak annyira tisztelem őket, hogy felnevelt, de amint dolgozni tudtam, onnantól csak kolonc voltam nekik. Ahol tudtak keresztbe tettek, megloptak, sokszor nagyon ostobán viselkedtek. Évek óta nem beszélek velük, de jobb is. Nem hiányoznak, számomra meghaltak.

2019. nov. 13. 21:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
78%

Részlegesen.

Van fideszes, olyan "keresztény“, aki brutálisan mérgező ember, a saját apám, aki csak magának él. Természetesen az életben többé nem fogok velük beszélni.


Bíztatni tudlak csak.

2019. nov. 13. 23:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
100%
Aki "útban van", és idegesítő , és megtöri a harmóniát, és direkt keresi a konfliktusokat, azzal praktikus, és szerintem ajánlatos is; megszakítani a kapcsolatot. Karácsonykor se kell feléjük nézni, sosem. Lehet, hogy nem is érdemlik meg. Volt lehetőségük jó kapcsolatot kialakítani veled , szeretetben, tiszteletben, nem éltek vele; így jártak. Ha meg sírnának utánad, az is lehet, hogy csak manipuláció lenne. Így jártak, szóval te meg örülsz, hogy megszabadultál a közegükből, és végre béke költözött az életedbe, és ezzel együtt a lelkedbe. A lehúzó emberekkel nem kell foglalkozni, minél hamarabb ki kell iktatni őket az életed/ünk-ből, olyan módon, hogy nem találkozol velük többet, feléjük se nézel.
2019. nov. 14. 00:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
100%
*Tehát pl nagyon meg tudhatsz könnyebbülni tőle,én úgy képzelem. Nagyon kellemes, nyugodt, szabad érzés lehet. Hogy végre békesség vesz körül, és nincs aki kritizál folyton, hanem szerető közegben vagy. (Pl ha csak te vagy magadnak egyedül pl, az is lehet egy szerető közeg.) meg pl ha szeresd és tiszteld magad annyira, hogy nem hagyod, hogy ők rongáljanak, kárt tegyenek benned; nem is hagysz nekik erre platformot, közös teret.
2019. nov. 14. 00:44
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!