Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Nagyszülők » Miért ilyen velem a mamám?

Miért ilyen velem a mamám?

Figyelt kérdés
Eljött hozzánk a mamám látogatóba....ugye tavaszi szünet van és gondoltam hogy akkor most maratoni sorozat nézés sportolás egészséges kaják addig alvás amíg szeretnék...erre fel a mamám aki évente kétszer méltóztat meglátogatni minket elkezdett beszólogatni és ellenem uszítani anyukámat hogy az a lusta gyerek mit képzel magáról hogy soha nem csinál semmit....hozzátenném hogy az előtte lévő időszakban egésznapos takarítással főzéssel vagy éppen mosogatással segítettem itthon...most tényleg pihenni szerettem volna és erre elkezdett piszkálni a mama.....anya meg (és ez az ami a legjobban fáj) helyesel és aztmondja hogy igen igen sosem segít semmiben.....de ez nem is igaz....a tanulás mellett amennyit lehet azt azért megpróbálok segíteni nekik...és most ellenem uszította az anyámat meg a testvéremet és jól kibeszéltek engem úgy hogy én is hallottam....apummal nagyon jóba vagyok és jobban megtalálom vele a közös hangot is és ő azt mondta hogy ne foglalkozzak vele mert hülye az a nő.....teljesen be van vadulva akármikor leülök elkezd provokálni meg kötözködni velem....emellett meg ugye húsvét van és mikor nem csesztet akkor meg itt jópofizik nekem....teljesen összezavar ezzel a hülyeségével...szerintek is hagyjam? Vagy erre létezik valami megoldás? 17/L

2017. ápr. 17. 15:31
 1/7 anonim ***** válasza:
64%
Legjobb megoldás, hogy beveszed a "lesz arom"tabblettát....
2017. ápr. 17. 15:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim válasza:
56%
Szerintem... hagyd a pics@ba, annyit nem ér, hogy felhúzd rajta magad. Inkább folytasd a sorozatokat ;)
2017. ápr. 17. 15:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
77%

Nema gyereknek anyja sem erti a szavat.

Miert nem mondtad, ott rogton, anyukad elott, hogy te bizony segitettel, most minden kesz, szunet van, pihenessel, szorakozassal tervezted a szunidot?

Nagyanyad evente ketszer meltoztat jonni hozzatok? Te/ti hanyszor mentek hozza? Kinek konnyebb? Minek is jojjon, ha meg itt sopankodsz rola?

2017. ápr. 17. 15:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
75%
Rávágnám az ajtót és néznéma soroaztot tovább, mondván szerinte úgysem csinálok semmit, nyilván itt van egy évben 2 napot és ő jobban tudja, a tegnapi egész napos takarítás is nyilván semmi. Ha ennyire nem becsülik, amit csinálsz, akkor fölösleges megmozdítanod akár a kisujjadat is.
2017. ápr. 17. 15:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
40%

#4:

Az ember nem azért csinál valamit, segít, hogy becsüljék, hanem mert az a dolga. Az már régen rossz, ha csak az elismerés miatt csinál valamit. Mindemellett persze jól esik, ha megdicsérik/megköszönik.


A nagyi nyilván máshogy látja a helyzetet mint te, főleg ha ritkán van ott, de anyukádnak szólhatnál amikor helyesel, hogy ez bánt téged, mert te igenis segítesz amennyit tudsz. Lehet hogy nem is az zavarja egyébként, hogy nem gürizel éppen valamivel, hanem egyszerűen az,hogy elvonulsz és úgy érzi le van szarva. Gondolom azért jön, hogy a családdal legyen. Ha csak ott lennél velük egy helyen, beszélgetni, családilag tévézni vagy akármi, lehet hogy nem lenne így kiakadva.

2017. ápr. 17. 16:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
77%
Ötöske az meg régen rossz, ha valamit megcsinálok, mert elvárják, szó nicsn itt arról, hogy még meg is kell köszönni, nem is érdekel. Na de ha a fejemhoz vágják aztán, hogy én semmit nem csinálok... Akkor csinálhatja más helyettem.
2017. ápr. 17. 17:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Lehet, a szüleid is úgy vannak vele, hogy ha már van ez a néhány nap, akkor ne legyen már veszekedés, helyeseljünk a nagyinak. Hallgass apukádra, vonulj el, csináld, amit szeretnél, ha meg beszólogat, egyszerűen menj el onnan. Ne figyelj rá, szeret kritizálni, vannak ilyen emberek, elég, ha te tudod, hogy igenis segítesz, és nem igaz, amit mond.
2017. ápr. 19. 21:30
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!