Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Nagyszülők » Ti mit gondoltok erről az...

Ti mit gondoltok erről az ötletről az anyós részéről?

Figyelt kérdés

Jövőre nyugdíjba megy és kitalálta h majd nyáron 1-2 hétre nála legyen a gyerek természetesen egyedül.


mindezt úgy h 270kmre lakik a ház nincs körbe kerítve mellette egy patak folyik ami nagyobb esők után eléggé megduzzad, a másik oldalt a főút (elég sok busz autó teherautó megy ott és nem lassan !) szal a gyerek simán elcsatangolhat


a gyerek most 4.5 éves

eddigi években kb 3-4 alkalmammal találkoztak 1-1 hétvégére

anyós még egyszer sem jött hozzánk fel - pedig ha akar jöhetne


szal ha engednéd akkor milyen feltételekkel és mikor ?

ha nem akkor miért nem ?

tanácstalan vagyok és a párom rám hagyja a döntést ebben


2015. júl. 31. 16:57
1 2 3
 11/21 anonim ***** válasza:
48%
Én a helyedben meggondolnám kérdező.Nehéz kérdés ez,főleg hogy a férjed "hagyja a döntést".Ahogy a szavaidból kiveszem,nem szívesen engeded a gyereket,de baj az tényleg mindenütt lehet.Az én anyóso Erdélyben lakik 660 km-re tőlünk és a férjem már most pedzegeti hogy jövő nyártól vigyük el a gyereket egész nyári vakációba.Hát jövőre anyósom 70 éves lesz,a fiam most 11 hós.Hát nem tudom mitévő legyek szűken 2 éves gyermek tekintetében?!Alacsonyabb az életszínvonal.A fürdési lehetőség meg egyéb kulturális különbségek is vannak és nekem meg fenntartásaim vannak.Persze ha az ember elmondja a véleményét ami mondjuk nem egyezik az övékkel akkor én vagyok a rossz :( Viszont neked jó hogy a párod a döntést rád hagyja és nem köti ki hogy márpedig menni fog és kész.Szerintem tégy belátásod szerint.
2015. júl. 31. 18:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/21 A kérdező kommentje:

-az utazás nekünk nem kerül sokba mert a párom évente 4x elszámolhatja az útiköltséget haza - vonatjegyet - a többit nem

-ha akar az anyós akkor ö is jöhetne (nincs kocsi) de kifizetnénk a vonat utat max annyi h kérjen számlát róla h el tudjuk számolni

tehát az anyagi része nem ok arra h ne jöjjön ha akar

- a gyerek addig is volt lent nyáron több napot egyben DE AZ APJÁVAL VAGY VELEM


itt még az a kérdés h ha engednéd akkor hány éves kortól ?

2015. júl. 31. 18:15
 13/21 anonim ***** válasza:
76%
Ebben az esetben nem engedném el hozzá a gyereket, csak pár évvel később.
2015. júl. 31. 18:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/21 anonim ***** válasza:
44%

Szóval egyszer már beleesett a patakba a gyerek, szerencsére kimentették...


Nincs több kérdésem.

2015. júl. 31. 20:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/21 anonim ***** válasza:
én kifizetném nekik a keritést, aztán már mehet is a gyerek..
2015. júl. 31. 21:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/21 anonim ***** válasza:
A gyerek kijön vele?(szimpatikus, vagy idegenkedik) Szerintem ez sokat számít.
2015. júl. 31. 22:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/21 anonim ***** válasza:
57%

Én nem engedném el. Főleg azért sem, mert ahogy írtad, keveset találkoztok. Mi az, hogy már egyszer bele esett a patakba? Jézusom!

Amúgy, kérdezd meg a gyerkőcöt, hogy ő elmenne a nagymamihoz?

Nekem ikreim vannak, 4 évesek voltak. A fiam kézzel-lábbal tiltakozott, hogy ő ugyan nem megy, a lányom elment, 2 hétre. Nem bánta meg.

Szerintem sok múlik ezen...

2015. aug. 1. 14:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/21 A kérdező kommentje:

a gyerek kijön vele tehát ez nem lenne gond (túlkép mindenkivel kijön)


az a patakos esett dobálták a kavicsot a gyerekek a patakba és megcsúszott a kicsi és beleszánkázott a nagyon utána kihúzták - nagyszülő éppen beszaladta valamiért


nekem az a bajom h én nem ismerem annyira h el tudjam dönteni h megbízom e benne

a kicsi az első unoka ...

nem tudom milyen rutinja van de ha valami történik akkor 3-5 óra minimum amíg odaérek az alatt meg sok minden történhet - túl sok minden


szerintem pár évig még tuti nem fogom engedni h lemenjen egyedül,

amúgyis az azért sok lenne h 1 hét alat 2x odavissza menni

2015. aug. 2. 19:15
 19/21 anonim ***** válasza:
73%

11-es vagyok.Nem értem hogy miért kellett lepontozni?Leírtam a véleményem és azt hogy tégy belátásod szerint.Azt is írtam,hogy Erdélybe van az anyósom és nekem vannak fenntartásaim,hogy elengedjem-e a gyerekem oda jövő nyártól,mert:

-az anyósom a cigánysoron lakik

-van ott is egy nagyobb patak,ami tele van nagy kövekkel,felette egy lengőhíd(ami nagyon mozog jobbra-balra előre hátra ha az ember közlekedik rajta) amiről ha a gyerek beleesik akkor meg is halhat(haltak ott már meg felnőttek is,nemcsak gyerekek).

-a lengőhídon drótkerítés van,ami a híd oldaláról 1 méter szakaszon el van válva,tehát ott azon a részen simán a gyerek belepottyanhat

-nincs aszfaltos út,csak a főút van aszfaltozva

-az anyósom igaz rutinos(nem 1.unoka),de idős és betegeskedik.

Ha ezek után az érvek után is csak lepontozást kapok akkor köszi.

Visszatérve: kérdező, szerintem jó ötlet ha a kerítést megcsináltatod neki ahogy valaki írta is.Sokat segít a problémán.Ja és igen,az is fontos hogy a gyerek mennyire ragaszkodik a nagyihoz.Ez is egy fontos szempont.

2015. aug. 6. 12:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/21 anonim ***** válasza:

14-es vagyok, és nem értem miért pontoztatok le ennyire.

Szerintem a patak igenis elég nagy veszélyforrás, és a kérdező sem biztos benne, hogy rájuk merje-e bízni a gyereket. Én így nem engedném el.


OFF: egyszer kivizsgáláson voltunk a fiammal kórházban, és egy olyan szobában töltöttük az éjszakát, ahol egy kisfiú aludt (vegetált).

10 percre hagyták csak egyedül, és beleesett a medencébe. Sikerült újraéleszteni, de élete végéig gépekre szorul

Gyönyörű kisfiú volt, és nagyon szörnyű volt látni, ahogy szívják nyálát, rángatózik a szeme...stb.


Nekem óriási intő példa volt.

2015. aug. 6. 12:56
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!