Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Nagyszülők » Ti mit gondoltok erről az...

Ti mit gondoltok erről az ötletről az anyós részéről?

Figyelt kérdés

Jövőre nyugdíjba megy és kitalálta h majd nyáron 1-2 hétre nála legyen a gyerek természetesen egyedül.


mindezt úgy h 270kmre lakik a ház nincs körbe kerítve mellette egy patak folyik ami nagyobb esők után eléggé megduzzad, a másik oldalt a főút (elég sok busz autó teherautó megy ott és nem lassan !) szal a gyerek simán elcsatangolhat


a gyerek most 4.5 éves

eddigi években kb 3-4 alkalmammal találkoztak 1-1 hétvégére

anyós még egyszer sem jött hozzánk fel - pedig ha akar jöhetne


szal ha engednéd akkor milyen feltételekkel és mikor ?

ha nem akkor miért nem ?

tanácstalan vagyok és a párom rám hagyja a döntést ebben


2015. júl. 31. 16:57
1 2 3
 1/21 anonim ***** válasza:
95%
Igen, elcsatangolhat a gyerek HA nem figyelnek rá oda. Az más kérdés hogy nem ment hozzátok anyós, lehet oka van rá. Ha azt érzed hogy meg lehet benne bízni, akkor legyen csak nála az unoka. Ha nem bízol meg benne ennyire akkor ne és ennyi.
2015. júl. 31. 17:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/21 anonim ***** válasza:
92%

tudna rájuk vigyázni?

ő miért nem jár hozzátok?

te bízol benne?

am párod jófej, aztán csak jobban ismeri az anyját

2015. júl. 31. 17:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/21 anonim ***** válasza:
95%

Én még várnék két évet.


Hasonló helyen lakott a nagyanyám, bár patak nem volt a kert végében, mert ott tó volt. Kerítés elöl orgona sövény nem zárható kapuval mindez a főúton. Hátul semmi kerítés + tó.

Az összes jelentősebb sebesülésem a nagyszüleimnél történt, de a másik nagyszülőknél. Volt, hogy reggel elcsavarogtam és csak akkor mentem haza mikor éhes lettem.

Iskolás koromtól kezdve minden évben voltam náluk nyáron, imádtam ott lenni!

2015. júl. 31. 17:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/21 anonim ***** válasza:
57%

én elengedném.

amúgy józan paraszti ésszel: egész héten melózik valaki akkor inkább marad otthon és pihen, minthogy fél napokat még pluszba utazással töltsön hétvégén a pihenés rovására... -,-

2015. júl. 31. 17:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/21 anonim ***** válasza:
77%

A férjed mit mond? Őt hogy nevelte? Belefulladt a patakba, elütötte az autó?

Szerintem úgy vigyázna rá, mint a szeme fényére, és tejben-vajban fürösztené, egyébként nem vállalná el hetekre.

2015. júl. 31. 17:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/21 anonim ***** válasza:
67%
Mondvacsinált probléma.
2015. júl. 31. 17:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/21 A kérdező kommentje:

-a páromon nem egy sérülés van ezek miatt... bár az valszeg a ö hülyeségi is volt - de ezt nenm tudom pontosan

-a gyerek esett bele már 2.5 évesen a téli patakba mert a nagyszülők az az egy óra alatt sem voltak képesek vigyázni rá - ok a tesók (akik csak az enyémek) ott voltak és kiszedték (mi elszaladtunk kocsival a városba a dédiért én nem ismertem őket akkor még és a páromnak nincs jogsija)

- a gyerek nem igen ismeri a nagyszülőket lévén évi 3-4 alkalommal látja őket

- nem tudom h bízok e bennük mert én még kevesebbet találkoztam velük - talán 4x eddig

- szabee666 --- a párom folyamatos műszakban dolgozik... nem H-P 8-16-ig !!! - szal nem gond péntek este lemenni és hétfőn reggel feljönni

- h miért nem jön azt nem tudom - tőlem ha akar jöhetne - bár tény h kissé macerás lenne az elhelyezésük de annyira nem h ez oka legyen ... nekem semmilyen a viszonyom velük - mikor találkoztunk akkor nem volt gond

ja de egyszer az esküvőn, akkor kiakadt mert este leparancsoltam a gyerekeket aludni 10 fele és én is elmentem mert spec 39fokos lázam volt egész nap ....

2015. júl. 31. 17:42
 8/21 anonim ***** válasza:
51%

Miért ne engedném el a gyereket a saját nagymamájával 1-2 hétre nyaralni?


4,5 éves gyereket értelmes ember nem enged el egyedül csatangolni, úgyhogy emiatt nem aggódnék.


Egyébként meg balesetek bárhol érhetik, a nagymama melletti főút pont olyan veszélyes, mint teszem azt a lakás előtti kereszteződés, ha nem figyelnek a gyerekre.


Áh, eszembe nem jutna ilyesmire nemet mondani. Nem értem, kiben bízzon az ember, ha a saját gyermeke nagyszüleiben, a házastársa szüleiben sem?

2015. júl. 31. 17:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/21 anonim ***** válasza:
73%

"- h miért nem jön azt nem tudom - tőlem ha akar jöhetne - bár tény h kissé macerás lenne az elhelyezésük de annyira nem h ez oka legyen ... nekem semmilyen a viszonyom velük - mikor találkoztunk akkor nem volt gond "


Talán mert 540 km összesen (oda-vissza út) kb. 15.000 ft benzinben amellett, hogy min. 3 óra csak egy útra ha nem autópálya??

2015. júl. 31. 17:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/21 anonim ***** válasza:
43%

9-es, úgy gondolod, hogy csak a nagyinak kerül ennyibe az út, a kérdezőnek nem?

Kérdező, a helyedben nem engedném. Veszélyes a környezet, ha bekerítetlen a telek, a kicsi bármikor kiszaladhat. Rágondolni is rossz.

Nagymamaként írom a választ, egyik unokám pont 4,5 éves, tudom, hogy mit beszélek!

2015. júl. 31. 18:00
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!