Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Nagyszülők » A szüleim, nagyszüleim odakomm...

A szüleim, nagyszüleim odakommentelnek valami a képeimhez, ami sokszor zavaró, mit kellene tennem?

Figyelt kérdés

tegnap pl bejelölt egy képen egy leendő osztálytársam akit 2 hete ismerek, a képen még be vannak jelölve 20-an


és a nagyapám odakommentel egy olyat, "hogy örülök, hogy látlak, még ha nem is teljesen, csak hátulról"..


de legfőképp az idegesít, hogy ez most mind a 20 embernek ott meg fog jelenni, most oké, hogy nem kéne, hogy érdekeljen..blabla..de nem kezelem jól az olyan helyzeteket amikor rajtam röhögnek..


ha meg szóvá teszem és megmondom neki, hogy légyszi ne kommentelj akkor meg 5 évig ezt fogja mondogatni nekem, hogy "úúú szegény gyerek, megsérül a lelke.."


csak azt ne mondjátok, hogy túl reagálom, mert ez nagyon bosszant


20 éves vagyok



2014. szept. 4. 11:19
 1/7 anonim ***** válasza:
90%

Ez speciel még nem volt durva komment, de ha nem tetszik, letörölheted, aztán ha rákérdez hogy hát ez meg hova tűnt, előadod az ártatlant aki nem tud semmiről.

Nekem a szüleim ha megosztottam egy számomra érdekes dolgot, vagy bulis képeket raktam fel, egyből osztották az észt. Én letiltottam őket. De nekem nem is volt akkoriban jó kapcsolatom velük, szóval úgy voltam vele hogy ha kiváncsiak rám, majd keresnek telefonon. Egy ideig pattogtak hogy letiltottam őket, aztán elfelejtődött a dolog.

2014. szept. 4. 11:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:

de az a jó, hogy nem is az én képem, tehát jogom sincsen letörölni :D


najó mindegy, feldolgozom szerintem 2 napon belül, addig maximum kicsit rosszul fogok aludni, mert idegesít :D


na emiatt ez meg a másik, a bulis képek. és ha letiltod őket, azt ők látják, vagy nem?

2014. szept. 4. 11:27
 3/7 anonim ***** válasza:
100%
Nem értek hozzá , de úgy tudom van lehetőség arra hogy a beállításokban változtass letiltás nélkül is. Beállíthatod hogy vagy senki vagy x és y ne tudjon az idővonaladra írni. Vagy ne tudjon senki megjelölni egy képen stb. Úgy tudom a fb-on sok ilyen lehetőség van. A barátaid biztos szívesen segítenek neked beállítani.
2014. szept. 4. 11:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

El kellene döntened, hogy mennyire bunkóság és milyen fokban megalázó a számodra, amit művelnek.


Első körben meg kell őket kérni (privátban), hogy ne tegyék, mert zavaró, ha ezek után is ezt teszik, azza tojnak az akaratodra, akkor le kell tiltani őket, ill. ki kell zárni. Rokon vagy nem rokon, aki nem tud viselkedni és a másikat megalázza nagyközönség előtt, az nem ismerős.


"ha meg szóvá teszem és megmondom neki, hogy légyszi ne kommentelj akkor meg 5 évig ezt fogja mondogatni nekem, hogy "úúú szegény gyerek, megsérül a lelke..""


EZ A nagyon durva! Nagyközönség előtt megaláz, és ha te szóvá mered tenni neki, akkor még neki áll feljebb és gúnyolódik. Ez nagyon keményen traumatizáló lelki terror - csak hogy tudd. Én a helyedben azonnal kitiltanám őket és a való életben sokkal keményebben helyretenném őket.


Nézd, senki nek sincs joga a másikat lelki ronccsá tenni, csak azért, mert történetesen a szülője, vagy a nagyapja, vagy a rokona. Rajtad múlik, hogy HAGYOD, hogy ezt tegyék, vagy felveszed a kesztyűt.


20 éves vagy. Tehát felnőtt ember, azaz ha többet az ajtót sem nyitod rájuk, akkor is vígan elvagy. Igaz?

2014. szept. 4. 19:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

4-es voltam. MÉg valami: annyira nem reagálod túl, hogy leírom: engem jó ideig pszichiáter kezelt a szüleim nagyközönség előtti sorozatos megalázásai miatt.


Ezt nem lehet "két nap alatt feldolgozni", már csak azért sem, mert nme egyszeri lesz, hanem folymatos, ha nem lépsz időben és nem teszel ellene.

2014. szept. 4. 19:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:

köszönöm a válaszodat..annyit hozzá tennék, hogy nem volt benne rossz indulat, csak azért írta mert kedves akart lenni ebben biztos vagyok, de viszont a nagyapám hajlamos arra, hogy gúnyolódjon velem amit persze nem gondol komolyan sosem, de mikor már sokadszorra évek óta hallja vissza az ember az nagyon zavaró tud lenni


gondolkodom rajta, hogy írjak neki, de akkor 100%, hogy vissza fogom még hallani ezt, hogy "jajj mit törődsz te azzal, hagyjad már.." meg ilyeneket fog mondani

2014. szept. 4. 20:31
 7/7 anonim ***** válasza:
Be lehet állítani, hogy ki írhat az üzenőfaladra. Elég onnan letiltani őket és akkor nincs is balhé. Amikor meg kérdezik, hogy mi történt, előadsz valami mesét. De még az is lehet, hogy azt is be tudod állítani, hogy kinek az üzenőfalán jelenjenek meg a cuccaid, onnan is kitilthatod őket. De ezt nem tudom biztosan.
2014. szept. 4. 21:13
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!