Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Nagyszülők » Szerintetek kettős mérce?

Szerintetek kettős mérce?

Figyelt kérdés

Nagyszüleim az életem folyamán engem soha nem fogadtak úgy el mint az unokatestvéreimet. Én 31 éves vagyok, ők 23, és 20. Gyermekkoromban mindig ők voltak szószerint az "olimpiai bajnokok", az "élsportolók", az "iskola elsők", nők bálványai, én akármit tettem mindig jóval kevesebb voltam mint ők.

Nagypapám nyolc éve halt meg, azóta csak fokozódott ez a kontraszt. Ők hetente átjárnak a mamához, simogatják a fejét, de a háta mögött kiröhögik. Nem dolgoznak, mindkettő Iskolába jár, meg haveroznak, és a szüleikkel élnek. Én már több éve külön háztartásban élek szüleimtől, ennek ellenére családi szabály a mamával foglalkozni, és én vagyok a rossz hogy nem járok át olyan sűrűn mint a két unokatestvérem.

A mama természetéről az alábbi linken olvashattok:


http://www.gyakorikerdesek.hu/csaladi-kapcsolatok__nagyszulo..


Köszönöm a válaszokat.


2014. márc. 10. 12:54
1 2
 1/14 Andizsuzsi ***** válasza:
87%
Szerintem az, hogy te 31 éves férfi létedre még mindig a gyerekkori sérelmeid árnyékában élsz, komoly probléma. Próbálj meg túllépni rajta. Felnőtt emberként az életed irányítása rajtad múlik.
2014. márc. 10. 13:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:

tudod, ha nekem a mama egy családi szabály, akkor nem értem, miért vágysz annyira az elismerésére.

Attól, hogy idős, nem hülye, pontosan tudja, hogy te őt csak egy kötelességnek tekinted, de valójában nem érdekel, mi van vele. Hát ezért van az, ami.

2014. márc. 10. 13:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
85%

Ha nem írnád már a második kérdésedben, hogy 31 éves vagy, azt hinném, hogy egy kamasz gyerek nyafog.


Ha külön háztatásban élsz, akkor élj ott, neked NEM KELL a család többi része felé semmit csinálni, sem látogatni, sem a mamával foglalkozni. Egy felnött embernek képesnek kellene lennie arra, hogy leváljon a szüleiröl és ne az apukája mondja meg 31 évesen!!!, hogy mit kell csinálnia. Ez kisiskolás viselkedés, nem pedig egy felnöttre jellemzö.


Éld a saját életedet és ne azon törd a fejed, hogy az unokatestvéreidet miért dicsérték többet gyerekkorotokban, meg a mama mit peltykál, stb.


Nagyon éretlen embernek tünsz a kérdéseid alapján!

2014. márc. 10. 13:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 A kérdező kommentje:

A mai napig az ő ajnározásuk van. Ha átmegyek mindig ők a jók, és a szépek, az ő fényképeikkel van tele a lakása, a mi fényképünk el van dugva a polc legbelsőbb zugában...Apukám pedig folyamatosan cseszeget érte hogy nem megyek át, mert ez a kötelességem lenne, én pedig nem megyek át, mert kötelességből nem tudok átmenni...párom is észrevette már, és nagyon idegesíti, és ő sem hajlandó átmenni. Ezt megpróbáltam elmagyarázni apámnak, amire azt reagálta hogy szombatonként párom is menjen el az ő rokonaihoz, én pedig a mamához...

Ezek nem gyermekkori sérelmek, sajnos ez a jelen, amibe beleőrülök...

2014. márc. 10. 13:18
 5/14 A kérdező kommentje:
Még annyit engedjetek meg: Nem a mama véleménye számít, mert az nem érdekel, hanem apukámé, akit folyton ránk úszit, és soha egy jó szava nem volt hozzám az utóbbi időben.
2014. márc. 10. 13:19
 6/14 anonim ***** válasza:
84%

Igazuk van a többieknek még akkor is ha nem akarod meghallani.

Jól kiosztanám apámat is ha ő szabná nekünk a szombati programot.

2014. márc. 10. 13:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 A kérdező kommentje:
Kiosztottam már :) De meg akart verni, nekem támadt, és a páromat okolja hogy miatta lettem ilyen flegma nagyképű...karácsony óta háromszor találkoztam apámmal...nem megyek át hozzájuk.
2014. márc. 10. 13:29
 8/14 anonim ***** válasza:
Egyáltalán minek mégy el az apádékhoz?
2014. márc. 10. 13:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 A kérdező kommentje:
Mert elvárják hogy azért néha rájuk nyissam az ajtót, na meg mégis a szüleim. Ez még nem lenne teher ha ezt a mama féle moslékot nem kéne hallgatnom.
2014. márc. 10. 13:38
 10/14 anonim ***** válasza:

"Én már több éve külön háztartásban élek szüleimtől, ennek ellenére családi szabály a mamával foglalkozni"

Ne engedd meg, hogy mas definialja neked, hogy mi a te kotelesseged...


Felnott sajat magat eltarto ferfi vagy! Vagy nem?

Apud kap majd egy kepzeletbeli maflast, aztan eszhez ter.


"engem soha nem fogadtak úgy el mint az unokatestvéreimet"

Ne akarj megfelelni senkinek.


(Es hasznald ki, amig lehet es mondd ki nagymutternak, hogy szereted. En egyszer voltam kepes csak kimondani es nagyon orulok neki, hogy kimondtam. Ma mar nincs kinek mondanom...)

2014. márc. 10. 14:09
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!