Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Nagyszülők » Mit gondoltok a nagyszüleimről?

Mit gondoltok a nagyszüleimről?

Figyelt kérdés
Felvesznek dolgozni maradjon ott nyugdíjas koromig.Nekik nem baj ha hajtós,vagy ha bele rokkansz akkor is maradjak ott.Ne legyen táppénzen vagy szabadságon.

tegnap 13:43
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
83%
Ezek generációs különbségek. Az ő idejükben így ment.
tegnap 13:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
83%
Teljesen normális hozzáállás az ő korosztalyukban. Neked nem kell vele egyetérteni
tegnap 13:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
43%

Ez hülyeség, hogy az ő idejükben így ment. Mamám 84 éves, de sok munkahelyen megfordult. Mindig oda ment ahol több a fizu, jobban bántak vele.

Szerintem csak bizonyos emberek ilyen szolga lelkűek.

tegnap 15:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
54%

"Szerintem csak bizonyos emberek ilyen szolga lelkűek."


Szerintem meg rengetegen akkora sokkot és traumát kaptak a 2008-ad válságkor, mikor az ember ott volt 2-3 évig bevétel nélkül, mert még egy minimalbéres sormunkás állásra is 500-an jelentkeztek, hogy az mai napig benne van a 40 felettiekben. Hogy nem találsz semmit, nem tudod fizetni a lakast, kaját, elveszítesz mindent és sehova nem kellesz. Ez akkor annyira rányomta sokakra a bélyeget, hogy van bennük egy ilyen félelem.

tegnap 15:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
38%
Nem tudom hány évesek a nagyszüleid, de a mai 70-es korosztály nagyon is szeretett táppénzre szaladgálni.
tegnap 15:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
40%

5


Anyám 70 éves és életében egyszer volt tappenzen 5 napot, amikor kivették a manduláját

tegnap 15:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
66%

Az én nagyszüleimnek is ez volt a hozzá állása, de ők Az első világháború utáni nyomorba születtek bele, majd megélték a második világháborút. Az egyik nagymamám például több szomszéd családdal együtt egy pincében éltek éveken keresztül, mert lebombázták a házaikat. Ugyan ennek a nagymamámnak, államosítás címén elvették mindenüket, még az újjá épített házat is mert az túl nagy, és szép volt. Ez nem volt elég, elvették a lovardát, a verseny lovakkal együtt, és kaptak egy putrit. A másik nagyszüleiméktől a földjeiket, és a munka gépeket vették el. Majd jött a kommunizmus áldása, hogy, ha nem volt munkád "elvittek".

Így egyik nyomorból a másikba estek évtizedeken keresztül, nem csodálom, hogy ilyen volt a hozzá állásuk.

tegnap 16:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
65%

7+

Nem is tudom hogyan élném meg, ha államosítanák a házamat, amibe egy élet munkája benne van, azért mert szebb mint a többi, és adnának helyette egy lepusztult 48 m2-es panelt.

Nem leszólásként csak van kb 3-4x szorzó az értékek között.

tegnap 16:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
55%
Kicsit zavaros a kérdésed, de talán azt hiszem értem mit szeretnél kérdezni. Részben tudok velük egyetérteni. Nem vagyok nagyszüleid korú, de pár havonta, egykét évente én sem szeretek ugrálni. 7-8 évente váltottam eddig munkahelyet. A hajtás, vagy az első nehézségek, súrlódások miatt nem szabad elmenekülni. De ha eljön az idő, akkor lehet váltani. Bő 15 éve dolgozom, de táppénzen még soha nem voltam. Annak idején iskolás koromben is több hiányzásmentes tanévem volt. Szerencsére nagyon ritkán vagyok olyan beteg, hogy a munakám ellátásra alkalmatlan lennék. Na meg olyankor a pénzkiesés sem öröm. A szabadság viszont nem opcionális. Ahol eddig dolgoztam mindenhol kötelező volt kivenni. Egy-két hét fizetett szünetet meg szerintem jó is tartani. Meg az embernek vanak olyan ügyei, amit csak munkaidőban tud intézni. Szóval jól jön az.
tegnap 19:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
54%

Nem tudom hogy lehet ilyen szolgamentalitással leélni egy életet.

Más egész életében nem dolgozik, valaki meg táppénzre se mer elmenni, ha beteg.

ma 00:49
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!