Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Nagyszülők » Miért nem érti meg, hogy ne...

Miért nem érti meg, hogy ne hívogasson munkaidőben?

Figyelt kérdés

A közelmúltban 5 évet voltam otthon a 2 gyerekemmel. A nagymamámmal minden nap beszélgetünk akár 1-1,5 órát is. Viszont lassan 2 éve újra dolgozok és mikor visszamentem dolgozni megbeszéltük, hogy innentől kezdve munkaidőben (8-16) csak akkor hív, ha életbevágó dologról van szó, egyébként délután 16 óra után beszélünk vagy hétvégén.

Ehhez képest csip-csup dolgokkal felhív, hogy milyen az idő, hogy vajon xy bolt nyitva van-e már, hogy miújság velünk, vagy hogy most látott egy új cipő és megvegye-e. Tehát mind olyan dolog, ami nem olyan fontos vagy ráérne délután is, hogy megbeszéljük. A munkám nem olyan, hogy ráérjek trécselni, folyamatos meetingek vannak és ügyfelek találkozunk. Annyira dühös vagyok már, mert a meetingekre rezgőre teszem a telefont, mert ha pl az óvodából hívnak, hogy van valami a gyerekekkel, akkor tudjak róla. De tök ciki, mert van, hogy 3-4-szer is elkezd rezegni a telefon, mert nagymamám felhív és ha nem veszem fel, újra hív 5-10 percen belül, persze ilyenkor kinyomom, de akkor is gáz. Ha nem veszem fel, akkor meg kapom az ívet, hogy felőlem meg is halhat, még a telefont se veszem fel neki. Ilyenkor mindig megsértődik ha kinyomom vagy nem veszem fel, esetleg felveszem de pár perc beszélgetés után mondom, hogy "bocsánat, de mennem kell leteszem" és kapom a leszúrást. Hiába mondtam el neki többszázszor, hogy dolgozok, nem tudom felvenni a telefont és nem tudok vele napi 2-3-szor trécselni. Csak fújja, hogy nem igaz, hogy munka közben nincs egy kis időm (nála a kis idő az 1 órás beszélgetés...). Én azt veszem észre, hogy azért csinálja ezt, mert nem tudja elviselni, hogy nem rá figyelek, hanem "fontosabb a munka".

Egyébként jó állapotban van, nem demens, mint írtam folyamatosan járja a plázákban a boltokat és vásárolgat.

Csak attól félek, hogy ezzel pont azt éri el, hogy majd amikor tényleg szüksége lesz rám, akkor nem fogom felvenni, mert azt hiszem, hogy megint beszélgetni akar. Rajtam kívül családtagja nincs, csak barátnői, a lányával nem tartja kapcsolatot, ezért van inkább hozzám "nőve".

Tud tanácsot adni, akinek hasonlóban volt része?


okt. 8. 14:38
1 2
 11/15 anonim ***** válasza:
88%

Nem tudsz csinálni semmit, hiszen nem tudsz határt húzni. Mi a kérdés?

Ő ilyen, kontrollmániás és érzelmi zsaroló. Nem szeret jól, ezt tudnod kell. Akkor számítana neki a te szükségleted is. De te nem szerepelsz ebben.

okt. 8. 21:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/15 anonim ***** válasza:
15%

Kamu kérdés.

Tegye fel a kezét az, aki egy 3 év alatti kisgyerek mellett naponta egy-másfél órát egyhuzamban tudott telefonálni.

Amikor a gyerek nem alszik, akkor eleve képtelenség. Amikor alszik, akkor vagy anyuka is holtfáradtan, kinyúvadva alszik, vagy pont azt a házimunkát végzi el villámsebességgel, amit az ébren levő, állandó foglalkozást igénylő gyereke mellett nem tudott. Mindez persze csak kora délutánig igaz, mert utána már meghozta a másikat is az oviból és még kevésbé ér rá csevegni bárkivel.

okt. 9. 09:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/15 babyboom567 ***** válasza:
100%
Nem hiszem,hogy kamu, az én anyám is ilyen lenne ha hagynám.Órákat tud a semmiről beszélni,nagyon ritkán hagyom,hogy érezze a "törődést".Ilyenkor azt is megtudom, hogy jucikának a menyének a lányának a munkatársának a gyerekének a kiskutyájának beszakadt a körme,és blablabla. Illetve ilyenkor csak ő beszél ,én közben csinálom a dolgom,kb a nagy részét meg sem hallom.
okt. 9. 10:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/15 anonim ***** válasza:
67%

12-es, az én nevanyám dettó ugyanez lenne, hogyha engedném.


Az más kérdés, hogy természetesen nem hagyom, de ő pl simán beállított, amikor olyanja volt, aztán persze bevágta a durcát, amikor közöltem vele, nem jöhet be.


Az x. alkalom után megtanulta, azóta nem pofátlan ;)

okt. 9. 11:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/15 anonim ***** válasza:

Az is hiba volt, hogy azt mondtad, hogy 8-16 között nem hívhat, mert akkor már 16:01-kor is hívhat.

Gondolom minden vágyad ez, hogy kilépsz a melóból már hív vagy, ha éppen hazaérsz.


Én még a hétvégét se mondanám, mert heti szinten is sok.

okt. 9. 12:55
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!