Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Nagyszülők » Miért nem érti meg, hogy ne...

Miért nem érti meg, hogy ne hívogasson munkaidőben?

Figyelt kérdés

A közelmúltban 5 évet voltam otthon a 2 gyerekemmel. A nagymamámmal minden nap beszélgetünk akár 1-1,5 órát is. Viszont lassan 2 éve újra dolgozok és mikor visszamentem dolgozni megbeszéltük, hogy innentől kezdve munkaidőben (8-16) csak akkor hív, ha életbevágó dologról van szó, egyébként délután 16 óra után beszélünk vagy hétvégén.

Ehhez képest csip-csup dolgokkal felhív, hogy milyen az idő, hogy vajon xy bolt nyitva van-e már, hogy miújság velünk, vagy hogy most látott egy új cipő és megvegye-e. Tehát mind olyan dolog, ami nem olyan fontos vagy ráérne délután is, hogy megbeszéljük. A munkám nem olyan, hogy ráérjek trécselni, folyamatos meetingek vannak és ügyfelek találkozunk. Annyira dühös vagyok már, mert a meetingekre rezgőre teszem a telefont, mert ha pl az óvodából hívnak, hogy van valami a gyerekekkel, akkor tudjak róla. De tök ciki, mert van, hogy 3-4-szer is elkezd rezegni a telefon, mert nagymamám felhív és ha nem veszem fel, újra hív 5-10 percen belül, persze ilyenkor kinyomom, de akkor is gáz. Ha nem veszem fel, akkor meg kapom az ívet, hogy felőlem meg is halhat, még a telefont se veszem fel neki. Ilyenkor mindig megsértődik ha kinyomom vagy nem veszem fel, esetleg felveszem de pár perc beszélgetés után mondom, hogy "bocsánat, de mennem kell leteszem" és kapom a leszúrást. Hiába mondtam el neki többszázszor, hogy dolgozok, nem tudom felvenni a telefont és nem tudok vele napi 2-3-szor trécselni. Csak fújja, hogy nem igaz, hogy munka közben nincs egy kis időm (nála a kis idő az 1 órás beszélgetés...). Én azt veszem észre, hogy azért csinálja ezt, mert nem tudja elviselni, hogy nem rá figyelek, hanem "fontosabb a munka".

Egyébként jó állapotban van, nem demens, mint írtam folyamatosan járja a plázákban a boltokat és vásárolgat.

Csak attól félek, hogy ezzel pont azt éri el, hogy majd amikor tényleg szüksége lesz rám, akkor nem fogom felvenni, mert azt hiszem, hogy megint beszélgetni akar. Rajtam kívül családtagja nincs, csak barátnői, a lányával nem tartja kapcsolatot, ezért van inkább hozzám "nőve".

Tud tanácsot adni, akinek hasonlóban volt része?


okt. 8. 14:38
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
97%

"Ha nem veszem fel, akkor meg kapom az ívet, hogy felőlem meg is halhat, még a telefont se veszem fel neki."


Ez szó szerint érzelmi zsarolás. Felnőtt emberként ilyennek nem engedek, megtanultam.


Nem veszem fel neki azóta munkaidőben. Ha sérteget (munkaidő után, hétvégi beszélgetésen), szóltam, hogy ha ezt nem fejezi be, leteszem. Folytatta. Letettem. Minden egyes alkalommal. Következes voltam, mind egy kisgyerekkel.


Érdekes, pár hónap alatt megtanulta, és nem hív, csak munkaidő után, hétvégén. Sőt, én hívom őt, örül is neki.

okt. 8. 14:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
100%

Határokat kell húzni. Megmondod neki, hogy szereted őt és szívesen beszélgetsz vele, viszont ettől eddig dolgozol és olyankor nem tudsz telefonálni, ezért nem fogod neki felvenni a telefont. De légy következetes és tényleg ne is vedd fel neki soha! Ha nagyon fontos okból keres, akkor írjon üzenetet.


Valószínűleg a nagyi magányos, nincs társasága, az idősekre ez sajnos eléggé jellemző. Esetleg ajánlhatsz neki valamilyen hobbit vagy nyugdíjas csoportot, ahol elfoglalhatja magát munkaidőben.

okt. 8. 15:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
100%

Nem kell felvenni és probléma megoldva.


Ha meg ezen hisztizik, hogy munkaidőben nem tud elérni, az meg kizárólag az ő baja.

okt. 8. 15:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
100%

Nem hívogatom csak úgy, beszélgetés céljából a gyerekeimet. Ha valami fontos, említésre méltó dolog történik, azt rögtön megosztjuk egymással,

egyéblént inkább ők szoktak hívni, vagy jönnek hozzám. Ha halaszthatatlan közlendőm van, akkor telefonálok, de lehet, hogy fel sem tudják venni, hanem visszahívnak. Ha nem sürgős a dolog, akkor küldök egy üzenetet, hogy hívjon fel, majd, ha ráér. Ők dolgoznak, én nyugdíjas vagyok, egyértelmű, hogy én alkalmazkodom hozzájuk, és nem zavarom őket munka, de pl. még edzés közben sem. Szóval nem várom el, hogy mindent hagyjon félbe, mert unatkozom, és beszélgethetnékem van. Ezt így mondd meg a nagymamádnak: ne gondolja azt, hogy az ő unalmának az elűzése számodra mindennél fontosabb, mert ez nem így van, és ennyire önző nem lehet senki.

okt. 8. 15:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
100%
Azert csinalja, mert megteheti veled. Ha nem venned fel, megtanulna.
okt. 8. 15:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
100%
Én még munkaidő után sem beszélgetnék vele napi másfél órát. Miről is lehet ennyit beszélni minden nap? Nem is történik velünk annyi minden. Amúgy hogy kell ezt elképzelni? Haza viszed a gyerekeket az oviból és ahelyett, hogy rájuk figyelnél és velük foglalkoznál, hallgatod a mama hülyeségeit? A gyerekek addig mit csinálnak?
okt. 8. 17:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
100%

"Ha nem veszem fel, akkor meg kapom az ívet, hogy felőlem meg is halhat, még a telefont se veszem fel neki." Ilyenkor kellene megmondani neki, hogy ha így folytatja az is előfordulhat. Munkaidőben kizárólag akkor hívjon, ha a halálán van, vagy legalább valami nagy baj van, különben soha többet nem veszed fel neki a telefont munkaidőben, akkor sem, ha tényleg bajban lesz, mert azt te nem sejtheted. És ezt saját magának köszönheti.

Nekem furcsa, hogy ezt nem érti meg, vagy nem hajlandó alkalmazkodni hozzá. Mindig ilyen volt?

okt. 8. 18:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 babyboom567 ***** válasza:
100%

Közöld vele, hogy a főnököd berágott a telefonálgatás miatt,és ha mégegyszer munkaidőben hív meg életbevágó dolog miatt,akkor ki fognak rúgni.Életbevágó dolog, ha elesett,rosszul van és mentőt kell hívni.Semmi másért NEM hívhat,mert kirúgnak a munkahelyedről.

De én a helyedben beszélnék a főnökömmel,(vagy egy kollégáddal aki főnöknek adja ki magát),hogy a következő hívást ő vegye fel, és kérdezze meg mit akar, és magyarázza meg,hogy nincs telefonálgatás,mert betelt a pohár.Sajnálom ,hogy magányos de te dolgozol.

okt. 8. 19:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
100%

Valaki más vegye fel helyetted a telefonodat, mondja, hogy el vagy foglalva, nem tudsz most vele beszélni, és kérdezze meg, milyen üzenetet adhat át. 🤣

Szerintem néhány ilyen alkalom elvenné a kedvét a munkahelyi telefonálgatástól.

okt. 8. 19:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:
100%
Munkaidőben tedd blokkolásra a számát.
okt. 8. 20:58
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!