Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Nagyszülők » Karácsony - kötelesség vagy...

Karácsony - kötelesség vagy békesség? Ti hogyan cselekednétek, ha ez a kettő nem összeegyeztethető?

Figyelt kérdés

Férjemmel 7 éve vagyunk együtt, és mivel eddig nem voltak gyerekek, se saját ház, a program ugyanaz volt minden karácsonykor.


24: sütés-főzés, faállítás, este kettesben pihenés

25: utazás anyumékhoz ebédre, onnan utazás apumékhoz vacsorára

26-31/1: 5 órás utazás anyósékhoz, hogy ebérde már náluk legyünk, szilveszterig vagy újévig maradtunk


Magunkra szinte semmi idő nem maradt, munka miatt még a sütés-főzést sem lehetett előző nap letudni, mire szenteste oda jutottunk, hogy kicsit ellazulhassunk, összebújhassunk, netalán egy karácsonyi filmet megnézhessünk, már kezdhettünk is alváshoz készülődni, hogy másnap korán reggel fel tudjunk kelni és eleget tenni a kötelező látogatásoknak. Mivel a szüleink szanaszét élnek az országban, ezért az egész karácsony csak fárasztó, sok átszállásos utazással, és megjátszott hangulatú étkezésekkel telt. Ahelyett, hogy feltöltött volna a karácsony, minden évben csak egyre jobban leszívott. Semmi ünnepi hangulat, csak kötelességtétel újra meg újra.


Idén összeházasodtunk, úton van a baba (kácsonykor leszek 8 hónapos várandós) és jövő hónapban saját házba is költözünk. Szeretném, ha a karácsony végre nem a rokonságról, hanem az újonnan alakuló saját kis családunkról szólna és békében, nyugalomban telne. Szeretném, ha ez az időszak végre arról szólna, hogy meghitten együtt tudunk lenni és megélni az ünnepeket, nem csak túlélni azt.


8 hónapos, veszélyeztetett terhesen már nem szeretnék karácsonykor napokig tömegközlekedni vagy vendégeket fogadni, mások elvárásainak eleget tenni és a folyamatos gyomorgörccsel a babámnak ártani.


Ti, akik hasonló cipőben jártatok/jártok, hogyan oldottátok meg, hogy 24-25-26 csak a szűk család legyen együtt?


Természetesen a két ünnep közt nagyon szívesen vendégül látjuk (vagy a jövőben, ha nem vagyok terhes, utazunk mi) a mostmár nagyszülőket, de félő, hogy anyósomék ezt nem értik meg, besértődnek (mint mindenen, ami nem egyezik az ő elképzeléseikkel) és így a távollétükben is rontják a karácsonyi hangulatot.


Hogyan lehetne idén végre békés karácsonyunk?



szept. 14. 05:57
1 2 3
 11/24 Misery ***** válasza:
100%
Mi már ezt 5 éve sem csináltuk, pedig se gyerek es terhes sem vagyok. Mi az ünnepek alatt pihenni akarunk, nem akarok órákig állni a konyhában, órákat utazni. Nincsenek nagy családi összejövetelek, mert mindenki otthon van, meghitten, békességben. Aki akar, az ugorjpn be egy kis időre, az idős nagyszülőkhöz mi is beugrunk, ha éppen ráérünk a két ünnep között! Telefonon beszélünk, ennyi éppen elég. Belefáradtunk a kötelező lefutandó körökbe. Akinek fontosak vagyunk, akik nekünk fontosak, azokkal egész évben összeülünk.
szept. 14. 08:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/24 anonim ***** válasza:
69%

Figyelj, mindenki maga tudja, hogy szereti a karácsonyt. Én és a férjem is úgy nőttünk fel, hogy tágabb családdal tartottuk, nálunk pl. a Szentese is közöy volt nagycsaládilag, mi ezt szeretjük, nekünk jobban bejön, minthogy négyesben ünnepeljünk a gyerekekkel, mert ehhez kötödnek a karácsonyi emlékeink.


De, aki nem így nő fel, annak lehet, hogy ez teher, nem pozitív élmény. Megjegyzem, nekünk szerencsére közel van a család, így most már nálunk van közös szenteselte nagyszülőkkel, testvérekkel, gyerekeikkel, aki jön, de ha mind messze laknánk, én akkor is megpróbálnám velük tölteni a karácsonyt, de magam miatt, nem kötelességből.


Természetesen idén, 8 hónapos terhesen sehova nem utazgatnék azért én sem. De pl. jövő évtől beosztanám, hogy egyik évben egyik családhoz megyünk, másik évben másikhoz. Vagy jöjjenek ők 1 napra, nem kötelező nektek menni.


Ha nem lenne jó a kapcsolat, teher lenne, akkor nem jópofiznék ezen és nem érdekelne a sértődésük. Van neked férjed, rendezze le ő az anyjával.

szept. 14. 09:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/24 anonim ***** válasza:
10%

Bírom mikor valaki gyerekre, terhességre hivatkozva hárít mindent. Mintha ő lenne az egyetlen aki a világon gyereket szül. Nem kell teljesen kizárni a családot. Majd eljön az idő amikor a te gyereked is felnő, jól fog esni ha lesz.@r?

Változtatni kell, most jöjjenek ők hozzátok, összedobsz valami egyszerűt, vagy lehet rendelni is. Mindent meg lehet oldani, cssk egy kis jószándék kell.

Érdekes azt kiemeled, hogy anyósodhoz 5 órát kell utszni. De gondolom a te szüleid sem a közelben laknak, ha korán kell felkelj, hogy odaérjetek.

szept. 14. 09:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/24 anonim ***** válasza:
100%
Mondd meg a férjednek, hogy rendezze le az anyját, kezelje a sértődést, te tedd ugyanezt a saját szüleiddel. Látogatás helyett legyen telefon vagy Skype hívás.
szept. 14. 09:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/24 anonim ***** válasza:
100%

Már eleve ott vérzik, hogy kötelesség vagy békesség.

Felnőtt ember vagy, aki ráadásul épp gyereket vár. Itt az idő meghúzni bizonyos határokat, új hagyományokat kialakítani. De a legfontosabb, hogy Neked legyen jó, ne másnak.

szept. 14. 09:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/24 anonim ***** válasza:
87%
A gyakorikérdések állandó motívuma a "nem akarom megsérteni őket". De! Akard megsérteni. Nem te sérted meg, ők sértŐDNEK meg, azt ők csinálják, nem te. Ezek az emberek nem szeretnek. AKI SZERET, AZ NEM SÉRTŐDIK MEG RÁD! Ez legyen a vezérmondatod. Aki szeret, az elfogadja a döntéseidet, mert tekintettel van rád. Ezek az emberek nincsenek. Kivéve persze, ha sose mondtátok nekik, mert akkor honnan tudják, lehet, hogy azt hiszik, hogy nektek ez jó. De még azt is el tudom képzelni, hogy nekik éppúgy teher a vendégfogadás, csak ők se merik leállítani a szokást. Felnőtt vagy (most kezdesz rájönni), ezt hidd is el. A döntéseitek kizárólag a tieitek legyenek, senki másé. Ha sértett mártírt játszó nárciszok nemlétező szeretetét elvesztitek, azzal ti csak nyertek. Nem kell mindenáron kapcsolatban lenni nem kellemes emberekkel, akkor se, ha rokonok.
szept. 14. 10:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/24 anonim ***** válasza:
100%

Arról lebeszélnélek, hogy karácsonykor rendszeresen nálad legyenek vendégségben.

Nálunk alakult úgy -20 éves koromtól 40-ig- hogy mindenki odajött, mert ott nagyon jól érezték magukat, és én olyan ügyes háziasszony vagyok! Szóval mindenki remekül érezte magát, csak én készültem ki a vendéglátásban, testileg-lelkileg-anyagilag. És ezt a szokást nem lehetett leállítani finoman, csak úgy, hogy kapcsolat is megszakadt.

szept. 14. 11:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/24 anonim ***** válasza:
100%
Mi is mindig mentünk családi karácsonyokra.Úgy jött ki, hogy az első gyereknél 36-37 hetes terhes voltam. Én megmondtam, hogy azon a karácsonyon nem megyünk. Mindenki megértette. Azóta eltelt majdnem 10 év, és kialakultak az új hagyományok.
szept. 14. 13:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/24 anonim ***** válasza:
100%
Minden karácsonyi programot megszüntettünk, ami azt jelenti, hogy nincs kötelező menetrend és nem feltétlen rokonlátogatásból áll az ünnep.
szept. 14. 19:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/24 anonim ***** válasza:
73%

13-as, az megvan, hogy a kérdező VESZÉLYEZTETETT terhes? Azaz bármikor beindulhat a szülés, ha nem pihen? Úgy bírom a hozzád hasonló idiótákat.


A szöveget nem képes értelmezni, csak ideböfög valamit.

szept. 15. 08:40
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!