Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Nagyszülők » Nagyszülő jogai vannak,de...

Nagyszülő jogai vannak,de kötelessége?

Figyelt kérdés

Anyósomék tegnap beállítottak hozzánk, nem szóltak ugyan, csak jöttek mert bevásárolni voltak, amivel még talán nem lenne bajom, bár 1 hónapos baba mellett jobban örültem volna ha számíthatunk rá és nem szoptatás közben jönnek...

20 perc után hallottam hogy orrhangja lett mindkettőnek.

Ja hát kicsit meg vannak fázva de semmi komoly csak orrfolyás!

Itt mondtam hogy akkor legyenek kedvesek hazamenni, kisbabát így nem látogatunk, főleg nem tapizzuk a kezét (szólnom kellett hogy kézmosás, amikor megjöttek...) mert ő még lehet ennyitol olyan beteg hogy kórház a vége!

Totál kiakadtak hogy de joguk van látni amikor ők akarják, anyatejes, nem lehet beteg, ha igen akkor gyenge a tej!


Ezek után hogy engedjem őket látogatni?!


2022. márc. 5. 06:08
1 2 3
 1/23 anonim ***** válasza:
90%
Belekötnek egy négy hete szült nőbe.. . Sehogy ne engedd. Talán havi egy alkalommal van joga látni a babát, ha beperel miatta. De az ilyen úgyse fog
2022. márc. 5. 06:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/23 anonim ***** válasza:
93%
kerek-perec meg kell mondani nekik, hogy itt te hozod a szabályokat,ha tetszik nekik, ha nem.És ha ezt nem veszik tudomásul, akkor sok probléma lesz még itt a gyerek látogatása körül.Gondolkodjanak el ezen és egy hét múlva közöljék veled legyenekszívesek, hogy mire jutottak.
2022. márc. 5. 06:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/23 anonim ***** válasza:
69%
Nincs joga látni. A szülőnek van joga eldönteni, kit enged a baba közelébe. Párod mit csinált eközben?
2022. márc. 5. 06:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/23 anonim ***** válasza:
86%
Igazad volt, ha megsértődnek, ha nem.
2022. márc. 5. 06:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/23 anonim ***** válasza:
89%

Most kell lefektetni a szabályokat. Eleve bunkó dolog váratlanul bárkihez is beállítani, de betegen, kisbabához...Az eszem megáll! Az idokuk meg...persze, nekik joguk van mindenhez, legfeljebb majd némi kórházi időtöltés után megerősíthetik, hogy gyenge a tej, de hát, nekik nem fáj...normálisak ezek? Nem lenne jobb, ha esélyt se adunk annak, hogy a baba beteg legyen?

Sértődjenek csak meg! Te hallgatod az ordítást, ha a baba lebetegszik, nem ők, nektek vágja tönkre az éjszakáitokat, na, meg te nézed tétlenül, ahogy szenved, nem ők. Menjen a fenébe az ilyen a jogaival együtt!

2022. márc. 5. 06:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/23 anonim ***** válasza:
82%

Az alap kerdesre a valasz: A nagyszulonek semmi kotelessege nincs és joga is csak annyi, amennyit a szülők adnak neki. Amennyiben a szülők semmit nem akarnak engedni és a nagyszulonek ez nem tetszik, indíthat pert kapcsolattartasert. Ezt kb 100% megnyeri, más kérdés hogy a kb havi 1-2 óra mennyire fog neki tetszeni.


Épeszű ember betegen nem megy látogatóba, pláne nem ujszulotthoz. A másik oldal viszont az, hogy én pl a lányommal együtt szeptembertől júniusig folyamatosan megfazasos tüneteket produkalunk: kohoges, orrfolyas, tüsszögés. Egyikünk se beteg valojaban, pláne nem fertőző, kb hidegallergia az egész. Bennünket ezen az alapon csak nyáron látnál

2022. márc. 5. 07:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/23 anonim ***** válasza:
77%
Én elküldeném őket durván a jó k anyjukba. Szóljanak mielőtt jönnek. Betegen meg maradjanak otthon. Lehet azért ilyen agyhalottak mert az ő anyjuk teje is gyenge volt.
2022. márc. 5. 07:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/23 anonim ***** válasza:
62%
3as gondolom a párja dolgozott. Tudod, vannak emberek akik szoktak :-D
2022. márc. 5. 07:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/23 anonim ***** válasza:
78%
Én biztosan be sem engedtem volna őket, vagy amilyen a természetem, udvariasan elküldöm az anyjukba mindkettőt.
2022. márc. 5. 07:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/23 qkker1 ***** válasza:
92%
Én is elküldtem volna őket.
2022. márc. 5. 07:52
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!