Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Nagyszülők » Elvinnéd így a gyerekeidet a...

Elvinnéd így a gyerekeidet a nagyanyjukhoz?

Figyelt kérdés

Az anyósom amíg itt lakott a mi városunkban közel állt a gyerekeinkhez. De 1 éve kiköltözött Franciaországba a lányához, mert anyagilag szinte csődbe ment (sokat betegeskedett,sokat volt táppénzen,és nem volt elég a pénz amit kapott).

Viszont a lánya egyrészt egy másik nővel él együtt, párkapcsolatban, másrészt a férjemmel nem is tartják a kapcsolatot évek óta, én alig ismerem, a gyerekeim egyáltalán nem ismerik. De a nagyanyjuk hiányzik nekik.

De az anyósom nem tud hazajönni,mert csak nemrég kezdett újra dolgozni odakint, és a mi lakásunk kicsi ahhoz,hogy itt lehessen arra pedig jelenleg nincs pénze,hogy hazajöjjön és szállodában legyen, a lányától meg nem akar erre is kérni.

Mi sem állunk olyan jól,hogy 5 főre fizessük a ki-és hazautazást,plusz szállást. De az anyósom azt mondja ott a lányáéknál elférünk, mert nagy a lakásuk, vannak üres szobák, az őszi szünetben kimehetnénk a gyerekekkel.

Ha addigra össze is gyűlne a pénz rá, nagy érvágás lenne anyagilag, viszont kvázi idegenekhez hogy menjük több napra 3 gyerekkel (a gyerekek még fel sincsenek világosítva arról,hogy mi az a leszbikusság).



szept. 9. 10:20
1 2 3 4
 21/39 anonim ***** válasza:
58%

Ha tényleg hívtak, a testvér is, nemcsak az anyós.

Ha ki tudjuk fizetni az útiköltséget (plusz költőpénz).

Ennél sokkal nagyobb utakra is mennek kisgyerekekkel.

Közben valaki írta, hogy ha a nagyi dolgozik kint, akkor hogyan lenne a gyerekekkel? Ez mondjuk igaz. Azért felesleges kimenni, hogy ne is legyen rájuk ideje.

szept. 9. 12:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/39 anonim ***** válasza:
38%

Ha fölmerült, hogy a nagyi eljöhetne hozzájuk, akkor vagy ott is vannak ünnepek nov.1. környékén, vagy a nagyi ki tud venni szabadságot.

Nyugat-Európa nem olyan rabszolgaállam, mint Magyarország. Franciaország meg különösen nem az. Most van másfél hónapja állása a nagyinak, simán el tudom képzelni, hogy újabb másfél hónap múlva már kapna szabadságot.

szept. 9. 12:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/39 anonim ***** válasza:
100%

21-essel értek egyet pontról pontra.

Pár további gondolat: Az nem lenne érv, hogy kvázi idegenekhez zavaró, mert mentünk mi eleget pl. úgy nyaralni, hogy házhoz kvázi panzióba, nem lenne újdonság, vagy például a gyerekeknél is van egy csomó csereprogram akár az iskolában is, amikor egy-két hetet is eltöltenek külföldön idegen családnál - gyerekkoromban a mi sulinkban is volt, más kérdés, hogy a szüleim nem engedtek, nem is jutottam ki külföldre egész fiatalkoromban.

Az meg, hogy két nő él együtt párkapcsolatban, nem zavarna, amennyiben nem előttünk és a gyerekek előtt nyalják-falják egymást, de ezt hetero vendéglátó pár esetében sem díjaznám.

szept. 9. 13:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/39 babyboom567 ***** válasza:
85%

Ez a kérdés meg sem született volna, ha anyósod lánya pasival élne.

Téged kizárólag a leszbikusság zavar, a körítés felesleges.A tényszerű kérdés így hangzik

"kivinnéd a gyerekeidet a nagyanyjukhoz, ha a lánya ahol megszállnánk leszbikus?"

Minden más mellébeszélés felesleges volt.

Én kivinném,te nem fogod.

De különben a kérdést sem értem, gondolom nem fognak szexelni a gyerek előtt.És nem tudom hány évesek a gyerekeid, de ha már kisiskolások, akkor mindent tudnak, csak nem mondják neked.

szept. 9. 13:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/39 anonim ***** válasza:
87%

24-re:

Könnyen lehet, hogy így van.

Sőt, nekem van egy olyan gyanúm, hogy a kérdező férje és annak nővére között azért szakadt meg a kapcsolat, mert a férj nem fogadta el a nővére leszbikus hajlamát.

szept. 9. 13:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/39 anonim ***** válasza:
68%
Jézuska mit számít, hogy nővel él együtt? Erről a gyereket fel kell világosítani? Amikor először szóba kerül, hogy ki az apuka és ki az anyuka, akkor elmondanám, hogy sok családban két apuka vagy két anyuka van stb. De mondjuk az én gyerekem nem lenne homofób. Ami az utazást illeti, a tesó döntse el, hogy meghív vagy nem, nem a nagymama, aki csak vendég.
szept. 9. 13:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/39 anonim ***** válasza:
100%

N emenjetek, ha nincs pénz.

A "leszbikusság" lényegtelen. Nyilván nem a gyerek előtt fogják nyalni-falni egymást. HOgy két néni él együtt, a gyerekeket nem foglalkoztatja, csak téged. (Ha albérlő lenne, miben lenne más?)

szept. 9. 13:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/39 anonim ***** válasza:
81%

Gondolom ha egy ferfival elne egyutt akkor mar venned is a repjegyet. Kinem sz@rja le kivel el? Konyorgom ez ma még mindig tema?

3 eves volt a fiam mikor egy meleg ferfi par jott hozzank latogatoba. Nyomtak egy puszit a gyerek megkerdezte miert puszilkodnak en azt mondtam mert szerelmesek mint en meg az apja.

" ja jó" , volt a valasz ra. Ennyike...

szept. 9. 13:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/39 anonim ***** válasza:
94%
Attól, hogy együtt lakik két nő, ekkora gyerekek nem fognak azon agyalni, hogy miért... full felesleges őket csak ezért felvilágosítani.
szept. 9. 13:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/39 anonim ***** válasza:
6%

A gyerekek kíváncsiak, nem olyan hülyék mint egyesek hiszik. Én is megvédeném a gyerekeimet amíg csak tudnám az ilyen agymenések ellen. Más csinálja, de ne kötelezzenek rá valakit aki nem akarja, mint szülőt, hogy ezt nevelje bele a gyerekbe, hogy lehet 2 anyuka s 2 apuka. Nem. Egy anyuka, egy apuka és a gyerekeik. Ez egy normális család.

Én attól, hogy elfogadom még nem tekintem normálisnak, elnézek mellette és kész. Már nagyon unalmas, hogy y ami világban minden normális. Már az is, hogy az emberek kutyaként sétáltatják a párjukat. Szóval inkább a nagy elfogadó közösségre nem szólok semmit, csak azt hogy ami sok az már sok.

szept. 9. 14:03
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

További kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!