Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Nagyszülők » Elvinnéd így a gyerekeidet a...

Elvinnéd így a gyerekeidet a nagyanyjukhoz?

Figyelt kérdés

Az anyósom amíg itt lakott a mi városunkban közel állt a gyerekeinkhez. De 1 éve kiköltözött Franciaországba a lányához, mert anyagilag szinte csődbe ment (sokat betegeskedett,sokat volt táppénzen,és nem volt elég a pénz amit kapott).

Viszont a lánya egyrészt egy másik nővel él együtt, párkapcsolatban, másrészt a férjemmel nem is tartják a kapcsolatot évek óta, én alig ismerem, a gyerekeim egyáltalán nem ismerik. De a nagyanyjuk hiányzik nekik.

De az anyósom nem tud hazajönni,mert csak nemrég kezdett újra dolgozni odakint, és a mi lakásunk kicsi ahhoz,hogy itt lehessen arra pedig jelenleg nincs pénze,hogy hazajöjjön és szállodában legyen, a lányától meg nem akar erre is kérni.

Mi sem állunk olyan jól,hogy 5 főre fizessük a ki-és hazautazást,plusz szállást. De az anyósom azt mondja ott a lányáéknál elférünk, mert nagy a lakásuk, vannak üres szobák, az őszi szünetben kimehetnénk a gyerekekkel.

Ha addigra össze is gyűlne a pénz rá, nagy érvágás lenne anyagilag, viszont kvázi idegenekhez hogy menjük több napra 3 gyerekkel (a gyerekek még fel sincsenek világosítva arról,hogy mi az a leszbikusság).



szept. 9. 10:20
1 2 3 4
 11/39 anonim ***** válasza:
83%

Ha úgyis dolgozik, akkor ti minek mennétek oda? Egész nap ülnétek egy idegen lakásban, hogy a mama estére hazaérjen?

Ha nem is engedhetitek meg magatoknak, akkor főleg nincs miről beszélni.

szept. 9. 11:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/39 anonim ***** válasza:
84%

Más házába a befogadott személy ne hívjon meg 5 embert. Még akkor sem, ha a lánya fogadta be. Ha egyeztettek előtte, az más.

Nektek nincs felesleges pénzetek erre, tehát innentől nem is gondolkoznék tovább a kérdésen. Mi van, ha lehal a mosógép, de nem tudsz újat venni, mert elutaztátok a megtakarítást?

A gyerekek hiányérzete valós, de nem írja felül a reális lehetőségeket. Szeretnétek találkozni, de nem másik városba kell átmozgatni 5 embert, hanem határokon át és ezt a mamának is mérlegelnie kellett, mikor odament lakni.

És létezhet olyan, hogy a szülők a nappaliban a kanapén alszanak, a gyerekek leosztva két kicsi szobába, akkor nincs hova tenni a matracot sem. Elméletben szép, hogy utaztassátok vissza a mamát, mert az olcsóbb, de ha nyomorogtok (hely és pénz szempontból ugyanúgy), akkor ez nem opció. Hívjátok egymást gyakran és értessétek meg velük, hogy ez a változás mivel jár. Ezután amúgy sem fognak tudni ugyanolyan minőségű kapcsolatot fenntartani, rendezkedjetek be újra.

szept. 9. 11:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/39 anonim ***** válasza:
78%

"...Igazából azt se értem, hogy a nagymamának az itteni ingyenes (és most már hálapénzmentes) eü-ben hogyan sikerült csődbe mennie a betegeskedései miatt..."


Mondjuk nagy eséllyel úgy, hogy még nem nyugdíjas, a tappenz meg a jövedelme 60%-a. Abból elég nehéz megélni

szept. 9. 11:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/39 A kérdező kommentje:
Igen, a sok táppénz miatt ment csődbe. Gyűltek a számlák, aztán már az albérletet sem tudta fizetni.
szept. 9. 11:35
 15/39 anonim ***** válasza:
93%
Igen, elmennék, ha a nővér is benne van ebben és anyagilag meg tudom oldani. Élmény lenne a gyerekeknek, nektek is, a nagynak is és a férjed meg a nővére kapcsolata is rendezodhetne.
szept. 9. 11:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/39 anonim ***** válasza:
39%

15, hogy mennél oda gyerekekkel egy olyan emberhez lakni, akivel évek óta nem is beszéltetek, ergo nem is tudod, mi a véleménye, csak az anyós mond valamit, amúgy meg ki tudja?


Ha anyagilag gondot jelentene, hogy vállalnád ezt be, mikor 3 gxerek mellett elég luxus így is ingatag anyagiakon állni?

szept. 9. 11:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/39 anonim ***** válasza:
89%

16


Alapvetően általános iskola második osztályos követelmény az értelmező olvasás. Neked ezek szerint nem sikerült megugrani a lécet. Próbáld meg párszor újra olvasni ezt a reszt: "..ha a nővér is benne van ebben..."

szept. 9. 11:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/39 anonim ***** válasza:
89%

Ha hívtak, akkor mennék. Nyilván azért hívtak, mert nekik nem gond.

Szerintem jó, hogy a gyerekek és a nagyi is szeretnék látni egymást. Én nem állnék ennek az útjába.

szept. 9. 11:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/39 anonim ***** válasza:
27%
Én se állnék az útjába, de nem dobnám fel a megtakarításomat egy francia kiruccanásra. Tudjátok milyen nehéz 3 gyerekkel utazni? Mi van, ha honvágyuk lesz, haza akarnak jönni, apuka összeveszik a nővérével, mert anyós megse kérdezte őket, hogy amúgy oda mehetnek-e? Ilyen kicsi gyerekekkel szerintem nem éri meg repülni. Majd ha nagyobbak lesznek és a konfliktus rendeződik a két testvér között, akkor TALÁN feldobnám a félretett pénzem erre. De így egyáltalán.
szept. 9. 12:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/39 anonim ***** válasza:
87%

19


Mitől lenne honvágya egy 6, 4 és 2 eves gyereknek egy het alatt, a szuleik mellett? Amúgy még mindig evidens, hogy akkor kell menni, ha a nővér tud erről és ő is akarja. Repülés helyett még nekem pl nyilvánvaló lenne az autó, az sokkal olcsóbb is.

szept. 9. 12:14
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

További kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!