Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Nagyszülők » Joga van ehhez a nagyszülőnek?

Joga van ehhez a nagyszülőnek?

Figyelt kérdés

Örökbefogadtunk egy kisfiút. A párom szüleivel soha semmi gond effelől. Várták az első perctől, mikor bejelentettük hogy az örökbefogadás mellett döntünk. Imádják egymást.

Az én szüleimmel más volt a tészta. Mindig is nehéz kapcsolatunk volt, alkoholisták, veszekedősek, engem gyakran pofoztak a legkisebb dolgokért is. Amikor megtudták, hogy nem lehet gyerekem, akkor közölték hogy nem vagyok igazi nő. Már jó pár éve nem tartjuk a kapcsolatot. Természetesen a gyermekem sem akarom ennek kitenni.

Most, 3 évvel a fiam megérkezése után kitalálták hogy mégis nagyszülők akarnak lenni és küldtek egy levelet hogy nagyszülői kapcsolattartàsra fognak kötelezni.


Megtehetik? Nem akarom hogy a gyerekem életének részei legyenek. Nem akarom, hogy ne lássam mit csinálnak vele. Ha mindenképp találkizni is akarnak, akkor is ott akarok lenni és felügyelni őket. Nem lehet rájuk bízni egy pohár tejet se.


júl. 12. 12:10
1 2
 11/13 anonim ***** válasza:
100%
Ha végig viszik a pert, akkor is havi 1 alkalom ami a te, vagy kijelölt ember felügyelete mellett történik.
júl. 12. 22:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/13 anonim ***** válasza:
93%

Nagyon együttérzek. Ha ők küldték a levelet, akkor hagyd figyelmen kívül nyugodtan. Én a gyamhivataltól kaptam levelet anno, hogy nagyszülői láthatásért fordult hozzájuk az anyósom. (Ezeket az ügyeket a gyámhivatal kezeli.) Ha te ilyet nem kaptál, akkor egyelőre csak a levegőbe beszélnek. Még ha el is mennek a gyámhivatalhoz, elég kétséges, hogy végig fogják vinni a dolgot. Én a levél kézhezvétele után felhívtam azt az ügyintézőt, aki a levelet küldte, megértő és támogató volt. Nálunk az volt, hogy volt kapcsolat az anyósom és köztünk, olykor meg-meglátogattuk pár órára, csak az anyós kevesellte, és szerette volna, ha rá is bízzuk az unokát. A gyámhivatalos azt szorgalmazta, hogy ne kelljen végigvinni a nagyszülői láthatás megállapítását, felügyelet nélkülit úgyse kapna, inkább próbáljuk megbeszélni a dolgot. Így történt. A "megbeszéltük" azt jelentette nálunk, hogy kifejeztem az anyósnak, hogy többé ne számítson egy jottányi jóindulatra se tőlünk, ha nem vonja vissza a kérelmet. Visszavonta. Ez már 12 éve volt. 5-6 évre rá végleg megszakítottuk vele a kapcsolatot, elviselhetetlen és mérgező nőszemély volt. Akkor megint bepróbálkozott a gyámhivatalnál, de akkor már egyéb speciális körülmények voltak a segítségünkre, ami nálatok nem játszik, ezért le se írom. Végül soha nem kapott láthatást.

Ha el is indítják a szüleid az ügyet, olyanra egész biztosan nem fognak kötelezni titeket a határozatban, hogy felügyelet nélkül találkozhassanak a gyerekkel. Ez nem olyan láthatás, mint a válásokkor. Ne aggódj, értelmes emberek kezelik ezeket az ügyeket. De lehetséges, hogy arra azért megpróbálnák ösztönözni, hogy vedd fel velük a kapcsolatot, beszélj velük, fogadd a közeledést. Te ismered a szüleid, hogy mivel szerelheted le őket a legjobban. Ha nem durván elszántak, akkor nehezen tudom elképzelni, hogy ne lehessen a folyamat valamely pontján megbeszélni velük, hogy álljanak le.

júl. 13. 02:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/13 A kérdező kommentje:
Köszönöm a választ mindenkinek! Nagyon megnyugtattatok
júl. 13. 08:15
1 2

További kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!