Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Nagyszülők » Joga van ehhez a nagyszülőnek?

Joga van ehhez a nagyszülőnek?

Figyelt kérdés

Örökbefogadtunk egy kisfiút. A párom szüleivel soha semmi gond effelől. Várták az első perctől, mikor bejelentettük hogy az örökbefogadás mellett döntünk. Imádják egymást.

Az én szüleimmel más volt a tészta. Mindig is nehéz kapcsolatunk volt, alkoholisták, veszekedősek, engem gyakran pofoztak a legkisebb dolgokért is. Amikor megtudták, hogy nem lehet gyerekem, akkor közölték hogy nem vagyok igazi nő. Már jó pár éve nem tartjuk a kapcsolatot. Természetesen a gyermekem sem akarom ennek kitenni.

Most, 3 évvel a fiam megérkezése után kitalálták hogy mégis nagyszülők akarnak lenni és küldtek egy levelet hogy nagyszülői kapcsolattartàsra fognak kötelezni.


Megtehetik? Nem akarom hogy a gyerekem életének részei legyenek. Nem akarom, hogy ne lássam mit csinálnak vele. Ha mindenképp találkizni is akarnak, akkor is ott akarok lenni és felügyelni őket. Nem lehet rájuk bízni egy pohár tejet se.


júl. 12. 12:10
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
100%
Ilyen életvitelű emberek úgyse csinálják végig a bírósági procedúrát.
júl. 12. 12:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
100%
Elviekben indithatnak kapcsolattartasi pert. Gyakorlatban miután 3 évig nem volt kapcsolat veletek, így kb esélytelen, hogy nyerjenek
júl. 12. 12:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
100%

Azt a levelet ügyvéd küldte?

Tuti csak fenyegetőznek, nem fogják végigcsinálni.

júl. 12. 12:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
94%
Megtehetik. Ti meg ott tesztek keresztbe nekik, ahol akartok.
júl. 12. 13:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
92%
Úgy tudom, max. havi 1 alkalomra jogosultak, csak a te felügyeleted mellett.
júl. 12. 13:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
55%
Visszaküldeném a levelet egy pisztolygolyó társaságában, hogy értsék a céltást.
júl. 12. 13:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
100%
Abban az esetben, ha a gyerek soha nem ismerte a nagyszüleit, nem is kötődik hozzájuk, így nem is hiszem, hogy meg fogják ítélni a láthatást, mert ez így nem a gyerek érdeke.
júl. 12. 14:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
100%
Mond az öregeknek, hogy vigyék perre a dolgot. 100%, hogy veszíteni fognak. Már ha egyáltalán elindítják a pert, mert ez pénzbe kerül.
júl. 12. 14:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
16%
Nem is ertem.. orokbefogadott gyermek.. nem ok a nagyszulok ... Szerintem eselytelen hogy nyerjenek a birosagon
júl. 12. 15:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 babyboom567 ***** válasza:
100%
9-es jogilag azok, hisz örökbe van fogadva a gyerek.
júl. 12. 18:15
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!