Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Nagyszülők » Borzalmas, úgy félek, mit tegyek?

Borzalmas, úgy félek, mit tegyek?

Figyelt kérdés

Nagyszüleim mindjárt 80 évesek. Nagyon félek, hogy mi lesz ha már nem lesznek. Most is ott aludtam náluk és sokszor gondolkodtam azon mi van, ha most vagyok itt utoljára. Tudom hogy ez az élet rendje, de én nem tudom elviselni a gondolatot. Ahogy ezt írom sírni tudnék. Nem szeretném őket elveszíteni.

Mit tegyek hogy ne gondolkoztak ezen?



júl. 9. 17:07
1 2
 11/15 anonim ***** válasza:
36%
Ne tegyél semmit. majd az élet hozza azokat a történéseket, amelyek megkönnyítik a szülők/nagyszülők elvesztését. Amikor majd naponta pelenkázni kell őket, folyamatosan figyelni, hogy esznek-e, isznak-e, nem csinálnak-e hülyeséget, nem kezd-e elmenni az eszük (demencia stb.), majd akkor ezek a napi gondok lassan ráébresztenek arra, hogy ők már nemcsak saját maguk, de a legközelebbi hozzátartozók számára is csak terhet jelentenek a mindennapokban és a vegetálás nem azonos az értelmes emberi élettel...
júl. 9. 21:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/15 anonim ***** válasza:
100%
Tenni nem tudsz semmit, ez az érzés benned lesz. Csak elfogadni tudod. Nekem már nem élnek a nagyszüleim, és az édesanyám sincs közöttünk. Apámmal meg nem tartom a kapcsolatot. Édesanyám nagyon hiányzik. Az előttem szólóval nem teljesen értek egyet. Ha valakit szeretsz nem nyűg az ápolása. Az viszont tényleg rossz ha a szemed láttára épül le, és ezzel minden nap szembesülni kell.
júl. 10. 06:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/15 anonim ***** válasza:
100%
tolts veluk sok minosegi idot, legyen meg tobb jo emleked roluk.
júl. 10. 12:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/15 Senior Séf ***** válasza:
27%
Túl sok időd van agyalni. Menj dolgozni, meglesznek a saját, különbejáratú gondjaid.
júl. 10. 16:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/15 anonim ***** válasza:
100%

Az egyik legnagyobb félelmem, hogy öregkoromra ilyen lesz a családom, hogy mindig a búskomor képüket kell néznem, és állandóan úgy jönnek át hogy lehet holnap már a ravatalra jönnek.


Tipikusan akkor van ez amikor az ember élete nem szól semmiről, de mégis nagyon fél az elmúlástól


Próbálok tartalmas életet élni hogy 80 évesen azt mesélhessem az unokáimnak, minden alkalommal 2-3 órát tudjak mesélni a kalandjaimról, hogy lássák milyen életem volt és ha meghalok akkor úgy gondoljanak rám h milyen jó és izgalmas életem volt és ne úgy h jajj szegény meghalt.


Te is próbáld felfogni az életet a másik oldaláról. Ne az elmúláson gondolkodj meg h mi lesz holnap, hanem próbálj tartalmas időt tölteni velük (már amennyire lehet) és inkább meséljenek történeteket stb. Nyilván ezt már így ennyi év után nehéz megváltoztatni, de sose késő

júl. 22. 17:55
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!