Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Nagyszülők » Borzalmas, úgy félek, mit tegyek?

Borzalmas, úgy félek, mit tegyek?

Figyelt kérdés

Nagyszüleim mindjárt 80 évesek. Nagyon félek, hogy mi lesz ha már nem lesznek. Most is ott aludtam náluk és sokszor gondolkodtam azon mi van, ha most vagyok itt utoljára. Tudom hogy ez az élet rendje, de én nem tudom elviselni a gondolatot. Ahogy ezt írom sírni tudnék. Nem szeretném őket elveszíteni.

Mit tegyek hogy ne gondolkoztak ezen?



júl. 9. 17:07
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
100%
Amíg lehet, mutasd ki feléjük a szeretetedet. Többet sajnos nem tehetsz.
júl. 9. 17:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
75%
Beszélj velük. Mondd el nekik, hogy nagyon szereted őket és szomorú vagy, ha arra gondolsz, hogy elveszíted őket. Beszéljétek meg egymással hogy mennyire szeretitek egymást és hogy sajnos elfog jönni az elkerülhetetlen. Értékelni fogják az őszinteségedet és a szeretetedet! Biztos vagyok abban, hogy ők is nagyon szeretnek téged!
júl. 9. 17:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 A kérdező kommentje:
Mindig arra gondolok, hogy mi van ha most beszélek velük utoljára. Mindig próbálok kedves lenni de nagyon szar érzés
júl. 9. 17:46
 4/15 anonim ***** válasza:
100%
Legyél velük sokat! Mutasd ki feléjük a szeretetedet! Segíts nekik, amiben tudsz! Beszélgess velük sokat!
júl. 9. 18:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 A kérdező kommentje:

Köszi a válaszokat

#2 ez sajnos nem lehet. Utalják ezeket a dolgokat, és sokkal jobban meg fognak ijedni, ha szembesítem őket hogy már en is gondoltam erre

júl. 9. 18:40
 6/15 anonim ***** válasza:
100%

Kérd meg őket, hogy meséljenek a kellemes múltbeli emlékeikről, mutassanak fényképeket, ha vannak, töltsetek együtt időt, beszélgessetek, zene, TV, ami érdekli és szórakoztatja őket, az mind jöhet.

Ha szeretnének elmenni valahova és nehéz nekik fizikailag, kísérd el őket.

Segíthetsz a mindennnapi otthoni dolgaikban is.

júl. 9. 18:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
100%
#5 Ó, értem, bocsánat... :(
júl. 9. 18:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
100%

Nehogymár a halálukról kezdjél el beszélgetni, uramatyám, micsoda otrombaság!

80 évesen azért még nem kell meghalniuk, a 80 az új 70, vígan elélhetnek még 10 évet. És amúgy se halnak meg csak úgy uk-muk-fuk. Szerintem te általában szorongsz és bizonytalan vagy, és a nagyszüleid halálában ölt testet ez a szorongás. A kortárs kapcsolataidat, hobbijaidat kellene erősíteni.

júl. 9. 19:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
100%
Szeresd őket! Tölts velük minél több hasznos időt. Társasjáték, moziest, kirándulás, főzz nekik valami finomat, vigyél különleges ízű fagyit. Gyűjtsétek a sok szép közös élményt! Ne az elvesztésükön gondolkozz, hanem, hogy mivel lephetnéd meg őket! Mindig tervezd a következő klasz közös eseményt!
júl. 9. 19:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 A kérdező kommentje:

#2 nem baj:)

Köszi mindenkinek a válaszát, próbálok nem ezen idegeskedni:))

júl. 9. 19:32
1 2

További kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!