Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Nagyszülők » Hogyan oldjátok meg a nagyszül...

Hogyan oldjátok meg a nagyszülőkkel a láthatást?

Figyelt kérdés

Az én szüleim elváltak, mind kettejüknek évek óta párkapcsolata van, mi őket is mamának, papának hívjuk. Így 3 helyre is megyünk hétvégente, nyilván van olyan hogy nem tudunk mindenkihez menni. Anyukám hétköznap is jön párszor, most anyósom is jönni fog a héten hozzánk. Bevallom, néha már soknak érzem hogy ennyit kell mindenkivel találkozni, és akkor figyelni arra hogy ne legyen sértődés. Most senki nem szólhat egy rossz szót sem ránk, mert mindenkire rábízzuk a kisfiúnkat több órára is aki amúgy 1 éves. Két hetente mindig randizunk a férjemmel és olyankor mindig más vigyáz rá, egyszer az ő szülei, egyszer anyukám és így tovább. Mikor én kozmetikushoz megyek akkor meg anyukámat kérem meg hogy legyen addig a kisfiammal, ha épp a férjem nem ér rá. Én szeretem hogy mindenki jelen van az életében. De picit úgy érzem hogy a gyerek első éve arról szólt hogy mikor menjünk ehhez a mamához és mikor ahhoz a mamához. Pár hetente jól esne mikor csak 2 hétig magunk vagyunk kis családként. Az én szüleim megértenék, egyedül anyósomtól tartok hogy megsértődne. De úgy érzem muszáj elfogadnia. Szerintem nagyon szerencsések a mi szüleink hogy ennyire jelen vannak az unokájuk életében.

Esetleg rosszul gondolom vagy érzem? Ti éreztetek hasonlót?



jún. 30. 21:24
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
71%
Nálunk ez a helyzet, csak a férjem szülei is elváltak... Egyikük sem értette meg, hogy megyünk máshová is, vagy egyszerűen csak otthon akarunk lenni hármasban. Mindenki elvárta, hogy hozzá menjünk minden hétvégén és az egész napot töltsük ott. Nagy sértődések voltak, meg pl anyósom sunyiskodva átjött csak úgy, hogy tényleg otthon vagyunk-e, nem másnál, de beállt egy olyan rendszer, hogy kb két hetente egy hétvégi napon megyünk valakihez, vetésforgóban.
jún. 30. 21:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
70%

Nem kellene ezen a nagy mindenkinek megfelelésen, meg a mindenki legyen jelen egy csecsemőnek az életében dolgon ennyire rugózni.

Szerintem nem is normális, hogy az első évetek erről szólt.

Mondjuk, ha jó volt valakihez letenni a gyereket a randihoz, akkor meg tűrd el, te alakítottad így.

jún. 30. 23:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
8%

Hát ez családonként más....


Leírtak alapján nekem ez sok lenne.


Mondjuk én a többgenerációs együttélés híve vagyok, vagyis ha a fiatal pár egyikének szülei családi házban élnek, és nem él velük más gyerekük, akkor a pár igenis lakjon ott náluk. Ha születnek az unokák, akkor számukra mesebeli gyerekkor lesz a nagymama és nagypapa àllandó jelenlétében...

Máris csak a másik nagyszülőkhöz kell külön járogstni.


Gyerekként azért nyüg, hogy mindig menni kell....

jún. 30. 23:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
81%
Biztos, hogy nem mennék 3 helyre hétvégente.
júl. 1. 00:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
37%

håt ha magatokra is akkartok időt kettesben akkor sajnos ezt el kell viselnetek.

nålunk max én vittem de mikor picik voltak amugy sem vittem olyan sokszor mert nem voltunk jóban anyámal,

apusom meg mig élt is messze lakott hozzá max nyáron mentünk meg ünnepekor látogatni.

júl. 1. 05:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
12%
Ők kérték hogy bízzátok rájuk a gyereket?
júl. 1. 06:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
85%
Hát mondjuk én ezt úgy oldalam meg, hogy egyik héten apád, következőn maradtok otthon, utána anyad, a következőn maradtok otthon, aztán anyósodék és így tovább.
júl. 1. 06:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
70%

Mi sem járkálunk, nagyon sok értelmes tennivalóm van az fél napig egymást nézés, plusz oda-vissza utazás helyett. Ennek az az ára, hogy nagyrészt magunk oldjuk meg a felügyeletet, nincs 2 hetente randi, de bele is bolundulnék egy szigorú beosztásba. Betegség esetén számon kérnek és követelik a pótlást, vagy hogy működik?

Mi is dolgozunk, fenntartjuk a házat, pihennénk is és a gyerekeknek sem átjáróház az otthonuk, nem csak ide-oda szaladgálunk belőle a rokonik igényei miatt.

Mi akkor tudtuk könnyen lezárni, mikor egyértelműen közölték velünk, hogy az unokát vigyük el, mi nem kellünk. Ha meg elkezdett unatkozni a gyerek, akkor az ő hibája lett, hogy nem szereti eléggé a mamát, azért mond ilyet.

A másik oka a döntésnek az volt, hogy állandóan ajándékot kaptak, amivel alapvetően nincs baj, de idejük se volt otthon lenni játszani vele, állandóan menni kellett valakihez. Lassan egy játék múzeumban éreztem magam.

Most havonta megyünk és családi programokat, pihenést tervezünk két út között.

Sokat ér a nagyszülő jelenléte a gyerek életében, d mire megy vele, ha a saját szüleit alig látja, mert hétköznap munka és iskola van, szabadidejében meg a mama sajátítja ki?

júl. 1. 07:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
69%

Nem normális, hogy ennyit mászkáltok hétvégente. A férjed dolgozik? Ha igen, nem lehet, hogy ő is pihenne inkább hétvégén? Nem kell foglalkozni azzal, hogy ki sértődik meg, nyugodtan ritkítsátok a látogatásokat, ugyanúgy meglesz az unoka-nagyszülő kapcsolat ritkább találkozásokkal is.


És nem kisfiúnk, hanem kisfiunk, rövid u-val.

júl. 1. 08:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
77%
Én nagyon könnyen megoldom. Aki unokázni akar az jöjjön el hozzánk. Soha nem hordtam egyik mamához se, főleg nem a hétvégeinken. Amég a mamák babáztak(mondjuk hétköznap) én lenyírtam a fűvet vagy épp vasaltam.
júl. 1. 09:58
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!