Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Nagyszülők » Mit szólnál hozzá, ha az...

Mit szólnál hozzá, ha az örökséged nem te kapnád?

Figyelt kérdés

Egy előző kérdés kapcsán jutott eszembe a saját helyzetem.


Nagymamám elég idős már. Egy városban élünk. Ő is meg anyukám is.

Van neki egy másik lánya aki messzebb él, viszont az elmúlt 15 évben gyakorlatilag alig kereste a mamát ha igen akkor is veszekedni vagy fenyegetőzéssel pénzt kérni.

Mamám pár éve úgy döntött hogy a házat át íratja anyukám és az én nevemre ő pedig a haszonélvező míg él.

Ezt a másik lánya nem is tudja.

Igazából az előző kérdés kapcsán kicsit megrendültem, hogy mi lesz ha megtudja majd. Mennyire fog ki akadni...


ápr. 12. 20:15
1 2
 11/16 anonim ***** válasza:
81%
A színlelt szerződést a törvény bünteti. Csak papíron eladni így csak a nagyon hülyék teszik.
ápr. 13. 17:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/16 anonim ***** válasza:
83%

A kiakadás egy dolog. A jogi része meg egy másik.

Előzővel kapcsolatos aggodalmaidat a terepautáddal beszéld meg, utóbbit az ügyvédeddel

ápr. 13. 22:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/16 anonim ***** válasza:
28%

Anyam is hasonlo helyzetben volt. A mamat nem latogatta a masik gyereke, anyam testvere, igy a mama ugy dontott hogy anyamra hagyja a hazat, nem olyanra aki soha nem megy hozza latogatoba sem. Elmentek ugyvedhez es ott lepapiroztak. Nem ajandekozas hanem valami mas mert igy nem tud perelni.

A mama azota meghalt, jott a papir hogy mit kell hagyatekolni, anyam rairta hogy semmit mert a mamanak nem volt se penze, se foldje, se ertekpapirja.

A testvere nem kereste soha, de tudja hogy a mama meghalt. Nem is lenne erdemes kuzdenie a hazert mert ugy elvan adosodva hogy azt eletebe nem fizeti ki es a bank is csak elvenne a hazat tole.

ápr. 14. 19:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/16 anonim ***** válasza:
0%
Engem a nagyanyám átvert az örökséggel kapcsolatban, mindig mondta a 30 év alatt, hogy az enyém lesz, végül az undorító menye fogja kapni. Most már nem érdekel, csináljanak amit akarnak.
ápr. 21. 22:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/16 anonim ***** válasza:
31%
Eltartási szerződés.
ápr. 22. 12:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/16 anonim ***** válasza:
68%
Eltartási szerződés kizárja a köteles részből az egyéb örökösöket.
jún. 3. 17:46
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!