Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Nagyszülők » Mit szólnál, ha az egyik...

Mit szólnál, ha az egyik testvér a memóriaproblémás, de beszámítható anyját érzelmileg zsarolná, hogy úgy ossza fel az örökséget, ahogy ő szeretné?

Figyelt kérdés
Te vagy a másik testvér.
2021. nov. 5. 19:25
1 2
 1/15 a114022 válasza:
64%
Azta, ez egy elég konkrét dolognak hangzik xd Mindenesetre én szerződésre hagyatkoznék, amelyet ügyvéddel iratnék meg, esetleg jogi úton biztosítanám azt hogy igazságosan legyen felosztva. Akár kihagynám a testvérem a szerződés megírásakor, tehát nem lenne ott.
2021. nov. 5. 19:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 grafno ***** válasza:
14%
Akkor zsarold te is erzelmileg a nemmemoriahibaddal az anyadat. Nem igaz, hogy egy fogyatekos eszen nem lehet tuljarni aki memoriaproblemakkal kuzd(milyenekkel??).
2021. nov. 5. 19:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
100%
#2 lehet nekem vannak szövegértési problémáim, de szerintem az anyuka a memóriaproblémás
2021. nov. 5. 19:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
89%
ha beszámítható, aligha zsarolható: elgondolkodnék, a sértet tesó mit tett hogy az anyuka a másik testvérhez húz. Érdekelne mit ért a kérdező memóriazavar alatt... mert ha azt hogy néha nem tudja mit hova tett, az nem ok hogy ne végrendelkezzen úgy ahogy ő akar. Amúgy milyen fasza család lehet, él az anyuka, ezek meg az örökségen marakszanak előre.
2021. nov. 5. 20:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
82%
Nem hagynám, tennék ellene.
2021. nov. 5. 20:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 A kérdező kommentje:
Igen, az anya a memória problémás. Elfelejt olyanokat, hogy mit hova tett, de képes ellátni magát, főzni, tisztálkodni(bár ez ritkul nála, nem napi szintű), beszélgetni, szinte mindennel képben van(covid, hétköznapok, idő, emberek), de ilyenek, hogy mit hova tett, honnan vett, esetleg mi történt múlt héten ezzel vagy azzal, az már nem igazán van meg neki, csak, ha nagy esemény. Tehát ha megbeszéli veled, hogy holnap ezt vagy azt csináljátok, nagy eséllyel elfelejti, de nem mindig. Azt, hogy mi volt 3 napja csak akkor tudja, ha elesett vagy ilyesmi, hogy mit evett, miről beszélt veled, azt nem mindig.(ezért a testvér szerint nem is beszámítható)
2021. nov. 5. 20:17
 7/15 anonim ***** válasza:
90%
ha nem beszámítható, akkor viszont nem végrendelkezhet: vagyis a tesó hiába hízeleg. Mamát gyámság alá vetetni és nincs probléma. Ti meg anyátokkal törődjetek, ne a vagyonával.
2021. nov. 5. 20:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
91%
Én felkeresnék egy ügyvédet a helyedben, és megkérdezném hogy kit lehet tenni egy ilyen helyzetben. Az első konzultáció majdnem mindig ingyenes, szóval nem járhatsz rosszul.
2021. nov. 5. 20:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 A kérdező kommentje:

Nem vagyok egyik testvér sem. Most gyorsan utánaolvastam, teljesen beszámítható, a teste kicsit gyenge, elfelejt dolgokat, de a fontosak feljegyzi a naptárba, minden feltételnek megfelel, gondolkozik, felismeri a következményeket, cselekszik, végrehajt.


De meghasad a szíve, ha azt mondja neki a gyereke, ha nem az lesz, amit én akarok, többet nem látsz.

2021. nov. 5. 20:36
 10/15 anonim ***** válasza:
100%
" azt mondja neki a gyereke, ha nem az lesz, amit én akarok, többet nem látsz." Az ember,mikor születik egy gyereke, dédelgeti,még nem is tudja mivé válik. Nekem is meghasadna a szívem,de mondanám neki, hogy rendben van, ott az ajtó.
2021. nov. 5. 20:50
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!