Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Nagyszülők » Van két unokám jelenleg nem...

Van két unokám jelenleg nem dolgozom. , köteles vagyok vigyázni az unokákra mindennap?

Figyelt kérdés
2019. dec. 21. 14:25
1 2 3 4
 31/31 anonim ***** válasza:
77%

"Nekem anyám messze lakik de amúgy is dolgozik össze- vissza beosztásban,(A férjem is össze- vissza) ezért nincs még munkám,mert még nem akadt olyan amivel tudnám hozni- vinni oviba a fiam,és még babát sem tudtunk vállalni,mert míg nem volt ovi nem tudtam volna a vizsgálatokra elmenni a gyerek miatt.semmi segítségünk. Viszont kettő gyerekért is mindig a nagyi megy nálunk az oviba,mert anyjuk dolgozik,és addig a nagyival vannak,látszik hogy ők szeretik is az unokájukat. Szerintem én is mindennap majd az unokámmal szeretnék lenni,de persze megértem ha valaki nyugira vágyik? Na ilyenkor mi a teendő? Tudja valaki? Vagy addig ne dolgozzon az anya ha nincs olyan munka? Mert szerintem a bébiszitter elviszi a fizetést....

Ez tényleg érdekelné mi a megoldás? És ti hogy jártatok terhesen vizsgálatokra ha még volt egy kicsi gyerek?"

- Viheted magaddal a vizsgálatokra is.

- Igen, addig ne dolgozzon az anya, amíg nincs olyan munka, amit a gyerek(ek) mellett is tudna vállalni.

- Attól, hogy összevissza beosztásban dolgoznak, még tud segíteni a férjed is (elsősorban az ő dolga), meg az anyukád is.

- Más segítséget is kereshetsz: más rokont, szomszédot, ismerőst, stb., aki néha-néha szívességből is megtenné, hogy vigyáz a gyerekre. Nem csak bébicsőszben lehet gondolkodni, aki pénzbe kerül.

Ne hidd azt, hogy egyedül vagy ezzel a problémával: egy csomóan mások is megoldják, te is meg tudnád oldani. Nézz körül a környezetedben, hogy mások hogy csinálják. Azt is lehet, hogy más kisgyerekesekre bízod, amikor épp vizsgálatra kell menni - cserébe meg majd te vállalod el, hogy vigyázol az ő gyerekükre, amikor nekik lesz esedékes valami vizsgálat.

2019. dec. 22. 08:58
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!