Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Nagyszülők » Van két unokám jelenleg nem...

Van két unokám jelenleg nem dolgozom. , köteles vagyok vigyázni az unokákra mindennap?

Figyelt kérdés
2019. dec. 21. 14:25
1 2 3 4
 21/31 anonim ***** válasza:
59%

"kívülállóként semmit nem tud tenni egy ismeretlen közösség..."

De igen: tarthatja a lelket abban, akinek épp arra van szüksége.

2019. dec. 21. 18:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/31 anonim ***** válasza:
28%
2019. dec. 21. 19:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/31 anonim ***** válasza:
83%

Persze, hogy jó hatása van, ha unokázhatnak. Ez nem is kérdés.

De azért nem erejükön felül kell őket terhelni azzal, hogy ők vigyázzanak az unokákra napi szinten, pusztán csak azért, mert nem dolgoznak, függetlenül attól, hogy hány évesek, milyen egészségi állapotban vannak és hogy egyáltalán mekkora és hány unokáról lenne szó egyszerre. A lehetőséget kell megteremteni arra, hogy minél többet az unokákkal együtt lehessenek. De aztán hadd döntsék el ők, hogy mennyit és mikor bírnak, ne teher legyen nekik, hanem szívesen és önként (nem kényszerből!) vállalt tevékenység.

2019. dec. 21. 20:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/31 anonim ***** válasza:
62%

"Aki ilyen kérdést feltesz, ott valami qrvára nem stimmel! Nem a lelket kell benne tartani, hanem egy kis önvizsgálatra felszólítani."

Inkább magadat szólítsd fel rá, és vedd észre, hogy

- a stílusodból vissza kéne venni

- semmi mást nem tudsz a kérdezőről, csak azt, hogy két unokája van és hogy nem dolgozik, miközben fogalmad sincs, hogy hány éves, milyen egészségi állapotban van, milyen lakáskörülményei vannak, mi újság a férjével, nem kell-e eleve róla is gondoskodnia napi szinten, stb., hogy csak pár dolgot említsek.

Egyáltalán nem tudsz elképzelni olyan felállást, amikor teljesen indokolt a kérdés? Vedd elő a fantáziádat. Elég sok nyugdíjasnak

- fáj a lába, dereka, stb., nem tud kisgyerekek után rohangálni napi szinten

- kellemetlen mellékhatásokkal (pl. hasmenés) együttjáró gyógszereket szed cukorbetegségre, stb.-re, ettől sem úgy zajlik egy napja, ahogy szeretné

- nincs elég pénze arra, hogy plusz két főt napi szinten etessen

- körülményes a saját maga ellátása is, nem hogy plusz két gyerek ellátása (pl. mert eleve háromszor olyan sokáig tart nekik a bevásárlás is, mint egy egészséges fiatalnak, mert lassabban mennek, kevesebbet tudnak egyszerre cipelni, időt veszítenek azzal is, hogy a tömegközlekedési eszközökre várjanak a vásárlások kapcsán, ráadásul esetleg rendszeresen orvoshoz kell menniük, nem csak otthon ülnek akkor sem, ha nem dolgoznak - tehát eleve az is kérdéses, hogy hogyan férne bele az idejükbe napi szinten

- túl kicsi a lakásuk ahhoz, hogy ott napi szinten ellegyen plusz két fő

- stb.

2019. dec. 21. 20:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/31 anonim ***** válasza:
59%
Ha a gyerekeidnél laksz és ők tartanak el, akkor jogos lehet a kérés, amúgy viszont pofátlanság és persze hogy nem vagy köteles.
2019. dec. 21. 21:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/31 anonim ***** válasza:
40%
Nem vagy köteles, pl.akkor sem, ha nincs leállás karácsonykor a szülőknek. Akkor sem várhatják el. Vegyenek igénybe fizetett külső segítséget. Amúgy ha 300 km-re laknál, hogy oldanák meg?
2019. dec. 21. 23:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/31 anonim ***** válasza:
75%

Nekem is van ilyen rokonom.

Már a nők 40 miatt nyugdíjba mehetett nagymama napi szinten be van fogva,anyaságra.

A kedves lánya azt mondta,hogy csak akkor szül 2.gyereket,ha a nagyi segíteni fog.


Ráadásul neki még otthon a nyugdíjas férje sem csinál otthon semmit,csak tvzik.


Na meg az anyukának és párjának szüksége van gyerekmentes időre,elég sokat.


Komolyan,én nem értem azokat az embereket,akik gyereket szülnek,de majd nevelje a nagyi.Meg a párjával kettesben legyenek,mert zavar a gyerek.


Akkor minek vállalnak gyereket egyáltalán??

Nem kötelező!


Én csak akkor vállalnék gyereket,ha egyedül,akár pár nélkül is fel tudnám nevelni.

Nemhogy még nagyi segítsége kelljen hozzá.

2019. dec. 22. 03:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/31 anonim ***** válasza:
12%
Nekem anyám messze lakik de amúgy is dolgozik össze- vissza beosztásban,(A férjem is össze- vissza) ezért nincs még munkám,mert még nem akadt olyan amivel tudnám hozni- vinni oviba a fiam,és még babát sem tudtunk vállalni,mert míg nem volt ovi nem tudtam volna a vizsgálatokra elmenni a gyerek miatt.semmi segítségünk. Viszont kettő gyerekért is mindig a nagyi megy nálunk az oviba,mert anyjuk dolgozik,és addig a nagyival vannak,látszik hogy ők szeretik is az unokájukat. Szerintem én is mindennap majd az unokámmal szeretnék lenni,de persze megértem ha valaki nyugira vágyik? Na ilyenkor mi a teendő? Tudja valaki? Vagy addig ne dolgozzon az anya ha nincs olyan munka? Mert szerintem a bébiszitter elviszi a fizetést....
2019. dec. 22. 05:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/31 anonim ***** válasza:
17%
Ez tényleg érdekelné mi a megoldás? És ti hogy jártatok terhesen vizsgálatokra ha még volt egy kicsi gyerek?
2019. dec. 22. 05:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/31 anonim ***** válasza:
81%
Kit érdekel? Neked kell megoldani, ha Te vàllaltad azt a gyereket, nem egy másik felnőtt embert kell ingyen dolgoztatni. Nem is értem.
2019. dec. 22. 07:46
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!