Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Nagyszülők » Van két unokám jelenleg nem...

Van két unokám jelenleg nem dolgozom. , köteles vagyok vigyázni az unokákra mindennap?

Figyelt kérdés
2019. dec. 21. 14:25
1 2 3 4
 11/31 anonim ***** válasza:
27%

Ha tartósan beteg (vagy rokkant) vagy, hogyha pszichés zavarokkal küzdesz, tehát idegesít két gyerek egyszerre, vagy más (méltányolható) okod van, akkor ne vállald.

Kötelezni semmiféle itteni előírás erre nem kötelez, de a nagymamák általában kisegítik a gyerekeiket és örömmel csinálják (megtakarítják a bölcsődei költségeket, de -ugyebár - az óvodalátogatás már kötelező).

Ha csak a magad kényelmét nézed, akkor nem tartom helyénvalónak a kérdésedet. A másik nagyi messze lakik (alighanem)? Nem lehetne megosztani a szerepeket (hetenként, havonta)?

2019. dec. 21. 15:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/31 anonim ***** válasza:
63%

Nem vagy köteles, nem neked szülték a gyereket. Oldják meg máshogy.

Gondolom erre jó lennél, máskor meg szidnak orrba-szájba

2019. dec. 21. 15:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/31 anonim ***** válasza:
71%

Csak azt nem értem, hogy ezt miért nem az unokák szüleivel (saját gyereke???) beszéli meg?


Mit vár vadidegen emberektől?

2019. dec. 21. 15:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/31 anonim ***** válasza:
76%

Az attól függ, hogy MIÉRT neked kéne vigyázni rájuk minden nap. Illetve, hogy milyen viszonyban vagy a szülőkkel.

Ha mondjuk az az ok, hogy nekik nincs karácsonyi leállás, és dolgozniuk kell minden nap, a gyerekre meg nincs, aki vigyázzon, te meg úgyis otthon vagy egész nap, és egyébként jó is a kapcsolatotok, akkor szerintem jogos a kérés.

Ha viszont amúgy nem látogatnak túl sűrűn, de most úgy tartja kedvük, hogy elmennek kettesben 1 hétre wellnessezni, neked meg lepasszolják addig a gyereket, akkor már tahóság.

Alapvetően ELVÁRNI, hogy minden egyes nap vigyázz az unokákra, szerintem nem jogos, hiszen nem a te kötelességed a gyerekekre felügyelni, hanem a szüleiké.

De mondom, abszolút helyzettől függ...

2019. dec. 21. 15:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/31 anonim ***** válasza:
92%
Természetesen nem vagy köteles.
2019. dec. 21. 15:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/31 anonim ***** válasza:
79%

# 14

egy normális családban az ilyesmit _előre_ megbeszélik.


Ha meg diszfunkcionális a család, akkor kívülállóként semmit nem tud tenni egy ismeretlen közösség...

2019. dec. 21. 15:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/31 anonim ***** válasza:
80%
Nem.
2019. dec. 21. 15:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/31 anonim ***** válasza:
73%

"nem neked szülték a gyereket"

Természetesen nem neki szülték, de adódhatnak helyzetek, amikor szükség van a nagymama segítségére, esetleg huzamosabb ideig is. Én a fiam menyasszonyának a gyerekére is vigyáztam egy hétig, amikor nem volt más megoldás, pedig nem is az unokám. Szeretet és jóakarat a kulcsa mindennek.

2019. dec. 21. 16:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/31 anonim ***** válasza:
38%

Nem kötelező,de nekik sem kötelező veled foglalkozni,majd később .

Tudod normális családban nem gond ha kell vigyázni segíteni a saját gyerekeinek ha megkérték,ismerek olyan nagymamát aki még dolgozik és még is segít mindig lányának az unokák vigyázásában.

2019. dec. 21. 18:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/31 anonim ***** válasza:
77%
Én meg olyan csaladot ismerek, ahol a szülők szó nélkül passzolják le a nagyszülőknek a gyereket, mert hát örüljön a büdös trotty hogy egyáltalán láthatja a szent gyermeket. Le se szarják, hogy a nagyi fáradt, lenne bőven dolga a ház körül, ő csak egy vén szar, úgy sincs jobb dolga. Persze ha a nagyinak kéne valami azt már meg sem hallják, hisz nem a gyerek dolga hogy gondoskodjon a szülőről.
2019. dec. 21. 18:30
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!