Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Normális dolog az, hogyha...

Normális dolog az, hogyha segítséget kérünk egy közeli rokontól, pénzt kér érte?

Figyelt kérdés
2010. júl. 11. 12:48
1 2 3 4
 31/35 anonim ***** válasza:

Én valahol az elején válaszoltam, hogy anyu pénzt kér a gyerekfelügyeletért, de az ő anyja is kért annak idején azért, hogy rám vigyázzon. Azt hittem,hogy több családban kérnek pénzt ezekért a dolgokért.


Anyu mindig azt mondja, hogy ő már öreg és nem tud dolgozni, ezért szüksége van a pénzre. 150 ezer ft-t kér egy hétre, ha elmegyünk külföldre, és a kutyákra kell vigyáznia.

Anyu nyugdíja szerintem nem rossz 150 ezer ft/hó és 63 éves. A testvérem jövedelme, akinek anyu átadja azokat a pénzeket, amiket tőlünk kap kb. 85 ezer/hó. Véletlenül tudtam meg, hogy anyu nem magára költi a pénzt, hanem továbbítja a testvéremnek.

Én 120 ezer ft nettót keresek/hó jelenleg, csak összehasonlításképpen.


Vki írt arról, hogy ahol a gyereknek van zsebpénze ott később is divat a segítséget pénzre váltani. Nekem nem volt zsebpénzem.

A férjem családjában is pénzért nyújtanak segítséget. Az unokatestvére pl. pénzt kért a bicikliért, pedig az erkélyen rohadt pár évig, de a férjem is pénzt kér a számítógép karbantartásáért.


Furcsa számomra ez a sok önzetlen ember, mindig azt hittem, hogy sokkal többen kérnek pénzt a rokonoktól. Azt hittem ez lesz a tipikus válasz ezen a fórumon is.

2010. júl. 11. 14:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/35 anonim ***** válasza:
Ez a baj mai világgal sajnos hogy már furcsa nekünk ha valaki önzetlen ide süllyedtünk hogy furcsáljuk az önzetlen segítő készséget.
2010. júl. 11. 15:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/35 anonim ***** válasza:
15:23 igazad van...én is ledöbbentem azon, amit a kérdező írt, pedig nekünk nem olyan összetaró a család, de nem volt még olyanra példa, hogy ne segítsünk a másiknak
2010. júl. 11. 15:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/35 anonim ***** válasza:
40%

Én azt nem értem,hogy a kérdező anyjának az ablakát miért nem a lánya pucolja,ha már a mamának nincs kedve hozzá.

Leégne a pofámról a bőr,ha egy rokon pucerálná az ablakomat.Akár ingyért,akár pénzért.


Az építkezés nem szórakozás,természetes,hogyha valaki ott dolgozik,az fizetést kap.Legközelebb hívjál olyant,aki nem rokon.Azért egy használt bútor nincs egyenlő értékben a kőműves munkával.

Azt se értem miért gond,hogy a nagynénéd családja nálatok evett,amikor ő nem ért rá főzni,mert épp anyádat ápolta.


Ahogy elnézem ti vagytok az a család,aki mindent szeretne ,ha megcsinálnának helyette a rokonok ingyen.lehet azért kérnek pénzt,hogy többet ne menjetek hozzájuk .

2010. júl. 11. 16:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/35 anonim ***** válasza:
Anyukam testvere detto ilyen. A szuleim allandoan segitettek oket, ok epitettek fel a hazukat is, erre ok egy nagyon egyszeru, 10 perces dologert tobb ezer Ft-ot akartak kerni. Ilyenkor mast kell keresni...az ilyen rokon nem szeret.
2010. júl. 12. 02:54
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!