Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Normális dolog az, hogyha...

Normális dolog az, hogyha segítséget kérünk egy közeli rokontól, pénzt kér érte?

Figyelt kérdés
2010. júl. 11. 12:48
1 2 3 4
 1/35 anonim ***** válasza:
100%
Hát, szerintem nem. Nálunk ez nem divat, mindenki ott segít a másiknak ahol tud, pedig se vallásosak se semmi szekta tagok nem vagyunk. Ha neki van szüksége vagy kölcsönre vagy segítségre én adok, ha nekem akkor ő ad. Szerintem ez így normális. Persze ha munkára hívod, tehát mondjuk ő is építkezési vállalkozó az egy más helyzet, de az már nem segítség.
2010. júl. 11. 12:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/35 anonim ***** válasza:
100%

érdekes.. nálunk semmiképp sem számítana normálisnak...

mi is segítjük egymást, ahogy tudjuk.

milyen segítségről lenne szó? pénzébe kerül az illetőnek? pl. benzin? akkor azt illik kifizetni ilyenkor. de ha nem, akkor nem értem a dolgot..

közeli rokon?

2010. júl. 11. 12:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/35 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem is úgy normális ha ingyen szívességként segítenek a rokonok, de pl. nekem régen a mamám pénzért vigyázott csak rám!:S
2010. júl. 11. 12:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/35 anonim ***** válasza:
100%
úgy értem, mennyire közeli rokon? (második vagyok)
2010. júl. 11. 12:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/35 anonim ***** válasza:
85%

Anyu a gyerekfelügyeletért pénzt kér, és a kutya-sitterkedésért meg pláne.

Az összes pénzt az agglegény szegény kisfiának adja.

2010. júl. 11. 12:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/35 anonim ***** válasza:
100%
nálunk is ingyen van a segítség kivéve akkor ha benzint vagy hasonló költségeket kell állni.Mondjuk apumnak még azt sem kellett fizetni mikor tavaly segített haza cuccolni Romániából pedig nem kis táv (350 km).
2010. júl. 11. 12:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/35 anonim ***** válasza:
100%
ha a házatokat építette fel, akkor igen. ha a gyerekre vigyázott délután, akkor nem
2010. júl. 11. 13:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/35 A kérdező kommentje:

Pl. Édesanyámat megműtötték, és a húga segített neki, míg én és apu haza nem értünk. Ekkor nálunk evett a férje 2 gyereke + fizetést kapott. (Ez több éve történt)

Ha anyu megkéri a másik húgát, hogy segítsen neki ablakot pucolni, az is pár ezer forint.

Mi most csinálunk lakásfelújítást. Segítséget kértünk az unokatesóimtól (festő, kőműves), hogy a gyorsabb haladás és a szűkös keret miatt segítsenek a bontásban, az egyik 200eFt-t, a másik napi 6000Ft-t+ étel,italt kért. Így most én kaparom a falat terhesen, párom 16 órás munka után bontja a burkolatokat.

2010. júl. 11. 13:04
 9/35 anonim ***** válasza:
100%
Na hát ez a gyerekre vigyázásért pénz a legnagyobb pofátlanság. Mamám alig várta, hogy menjünk hozzá kiskorunkban, mindig ott aludtunk és soha egyetlen pillanatig eszébe sem jutott pénzt kérni, pedig ott ettünk ittunk és még sorolhatnám. A másik mamáméknál laktunk és ők sem kértek semmit, még bérleti díjat sem, ami manapság akkora divat! Undorító ez a mai hozzáállás.
2010. júl. 11. 13:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/35 anonim ***** válasza:
100%

Segítenék nektek csak kajáért is, pedig rokon sem vagyok, ez nem normális amit kérnek...

(Én már bontottam falat)

2010. júl. 11. 13:08
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!