Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Normális dolog az, hogyha...

Normális dolog az, hogyha segítséget kérünk egy közeli rokontól, pénzt kér érte?

Figyelt kérdés
2010. júl. 11. 12:48
1 2 3 4
 11/35 anonim ***** válasza:
70%
Ennek a problémának az a gyökere h a gyerek házimunkáért pénzt kapnak tehát felnőttként ha segitséget kér tőlük a szülő,rokon ők nyújtják a markukat,mert ezt nvelték beléjük.
2010. júl. 11. 13:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/35 anonim válasza:
38%
Szerintem az a 6000 Ft+kaja abszolút nem sok, feltéve ha nem húzza el a munkát, végtére is akkor mikor nálatok dolgozik nem keres pénzt máshol... Ha egy szakit kérsz meg, sztem minimum ennek a háromszorosáért jön csak el neked naponta...úgyhogy ezt veheted szívességnek is.
2010. júl. 11. 13:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/35 anonim ***** válasza:
100%
ezek közül egyikért sem szabadna pénzt kérni egy normális családban. az anyukád műtétje utáni esettel kapcsolatban kinyílt a bicska a zsebemben. hacsak nem hónapokig-évekig lábadozott, de még akkor is lehet ezt másképp intézni. a mi családunkban mindenki segít mindenkinek. az előző hozzászólásra reagálva: a bátyámék meg szoktak kérni, hogy vigyázzak a kislányukra és sokat van velem. ha huzamosabb ideig nem "jön", akkor én szólok, hogy igazán "lepasszolhatnák", mert hiányzik a kis csibész
2010. júl. 11. 13:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/35 anonim ***** válasza:
100%
én rokonomtól sose kérnék pénzt a segítségemért,ez mai divat ez az anyagias felfogás.
2010. júl. 11. 13:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/35 A kérdező kommentje:
Az természetes, hogyha segítenek ételt,italt adunk, ez a minimum. Ha kérünk valamit, sosem azt kérjük, hogy egyedül oldják meg a mi gondjainkat, segítséget kérünk, mert valamit nem tudunk megoldani egyedül. Egyébként nálunk 3000Ft a gyerekvigyázás, de inkább nem bízom senkire a kislányt.
2010. júl. 11. 13:13
 16/35 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem nem. Pénzt kérni ablakpucolásért?? Túl vastag bőr van az arcukon. Sajnálom,hogy ilyen rokonaitok vannak. Őszintén. A férjem segít a környékbeli öregasszonyoknak rotálni,stb, de alig kér többet a benzin áránál. Egyszerűen nem tudunk. Sajnáljuk őket, pedig özvegyek,alig tudnak mozogni,de akkor se húzzuk le Őket.
2010. júl. 11. 13:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/35 anonim ***** válasza:
100%
Hát én sem bíznám :(
2010. júl. 11. 13:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/35 A kérdező kommentje:
Megkértünk egy "szakit", ennyit nem kér, és nem kell menni érte, magának hozza az ételt, megcsinálja azt amire kérjük, egyedül, nem a párommal együtt.
2010. júl. 11. 13:16
 19/35 anonim ***** válasza:
100%
A pediget arra értem,hogy kapnak özv nyugdíjat,bányász volt a férjük,tele vannak pénzzel...
2010. júl. 11. 13:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/35 anonim ***** válasza:
89%

Szerintem nem, de persze a segítséggel nem szabad visszaélni, és kölcsönösnek kell lennie. A hálát ajándékkal, szívességgel stb. is ki lehet fejezni. Rokon előre megmondja, hogy x ezer ft? Hát akkor inkább hívok egy idegent és fizetek annak, mint a saját testvéremnek. Mire valók a rokonok, barátok?


Esetleg jövedelemmel nem rendelkező gyereknek, fiatalnak nagyobb munkáért lehet pénzt adni, abban szerintem semmi rossz nincs, pl. itt írta valaki, hogy a nagybátyja építkezésén kapott egy napra pár ezer ft-ot. Ettől szerintem nem biztos, hogy felnőtt korában is nyújtja a markát, de aki még nem dolgozik, annak honnan legyen pénze? És szerintem jobb, ha dolgozik, mintha csak úgy kap. persze nem a saját családja házában való házimunkára értettem,hanem ha máshol besegít.

2010. júl. 11. 13:27
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!