Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Normális dolog az, hogyha...

Normális dolog az, hogyha segítséget kérünk egy közeli rokontól, pénzt kér érte?

Figyelt kérdés
2010. júl. 11. 12:48
1 2 3 4
 21/35 anonim ***** válasza:
100%
De egyik exem mesélte, hogy egyszer hajat vágott a nagyapjának, és szegény bácsi kérdezte, hogy mennyivel tartozik. Ex hüledezett, és kiderült, hogy a bátyja miatt kérdezi, aki pénzt szokott kérni ezért a saját nagyapjától. Na ez nagyon gáz!!! Azt különben is ezerszer megkapta a nagyszülőktől gyerekkorában, meg még akkor is.
2010. júl. 11. 13:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/35 A kérdező kommentje:

Nem tudom miként nevelték őket, bennem semmi ilyesmi nincs, szívesen segítek, hiszen tudom, hogy nekem is szükségem lehet(van) rá.

De most már tudom, hogy én voltam a h.ülye, mikor csak úgy adtam, és akkor sem szóltam, amikor lehúztak.

Őszintén megmondom, szívem szerint megszakítanám velük a kapcsolatot, hisz ezen kívül még rosszindulatú pletykások is tudnak lenni.

2010. júl. 11. 13:29
 23/35 A kérdező kommentje:

Talán a mi családunk az akik mindig segítettek Nekik. Pl. amikor lakást vettek,mi adtunk bútort (később neten adták el), kisebb gyereknek tőlünk viszik a ruhát, nem volt az iskolavizsgára pénz, mi adtunk kölcsön,amit a mai napig nem adtak meg.

Minket sem vet fel a pénz, ha van valami plusz, az rengeteg gürizéssel érjük el. Nem utazgatunk, nem kocsmázunk, nem rázzuk a rongyot, amit róluk nem mondhatnék el.

Azért tettem fel a kérdést, mert 1-2 ember "elhűlt",amikor ezt így elmeséltem, gondoltam rákérdezek, tényleg nem ez a természetes...!?

2010. júl. 11. 13:38
 24/35 anonim ***** válasza:
100%
sajnállak titeket,mert átvernek,lehúznak,aztán röhögnek a markukba h megtehetik,mert hagyjátok h élősködjenek...
2010. júl. 11. 13:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/35 A kérdező kommentje:

Ne is mondd... rájöttem. Csak anyámat nem tudom hogy vezessem rá, Vele durvábban csinálják, és az érzelmein keresztül.

Az egyik unokatesóm panaszkodik, hogy kenyérre sincs pénzük, úgy süti, közben meg autót vesznek,nyaralnak stb. Hiába mondom, én vagyok a szenyo, mert nem akarok segíteni. :-( Na mindegy!

Legalább leírhattam most:D

2010. júl. 11. 14:01
 26/35 anonim ***** válasza:
38%
Figyelj az ő idejükből megy és nem az ő hazuk lesz. Tudod manaspág mindenki meg van szorulva. A pénz kell, és nem tud mindenki jótékonysági szervezet lenni. Te miért várod el hogy mindenki pattanjon a saját életéből és azonnal segítsen neked önzetlenül?
2010. júl. 11. 14:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/35 anonim ***** válasza:
finoman, indulatok nélkül sorolj fel édesanyádnak néhány példát. a tények magukért beszélnek. szerintem három lépés távolság mindenkitől. azt írtam korábban, hogy mi segítünk egymásnak és ez így is van, még nagyobb dolgokban is. tudjuk, hogy számíthatunk egymásra, egyszer én spórolok neked akár százezret, egyszer majd te nekem :). ne hagyd, hogy palira vegyenek. kell, hogy kölcsönös legyen, különben csak rossz érzést, feszültséget szül
2010. júl. 11. 14:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/35 anonim ***** válasza:
én is ismerik ilyet nekem sír hogy nincs pénze számlákat befizetni ,de érdekes cipőre,bizsura étteremre van pénze....:S
2010. júl. 11. 14:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/35 anonim ***** válasza:
100%

huuu. ez durva!


nekem a nagyszüleim mindig adtak pénzt, ha segítettem, de sosem vártam el.

pl. ha le kellett ugranom hozzájuk vidékre valamit csinálni, akkor is inkább az utiköltség miatt adott a mami pénzt. de sosem tartottam a markomat, és nem áraztam be a "munkáimat", mert az tényleg gusztustalan.


viszont ha megkér egy barátnőm, h menjek át hozzá takarítani, akkor én megkérem őt, h pl. segítsen a bevásárlás után cipekedni.

2010. júl. 11. 14:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/35 anonim ***** válasza:

a rokonaid rohadt élősködők, anyádnak meg mutasd meg az itteni válaszokat...

nálunk ilyen nincs, még a húgom anyósáék is segítenek NEKEM néha, holott ők nem vérrokonaim, a nagybátyjámnak lett ugyan fizetve amikor jött lakást felújítani, de messze nem ennyi és végül is ebből él + 300 km-ről jött és nem is ő kért pénzt, hanem a szüleim adták neki ;)

2010. júl. 11. 14:35
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!