Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Csalàdi nyaralás és problémák....

Csalàdi nyaralás és problémák. Mit szóljak Én ehezz a helyzethez?

Figyelt kérdés

Nyaralásról van szó. 6-an mennénk. Apám, párja, Tesóm és párja, Én és a párom.

Apám ki akarja fizetni a tesom es a parja részét is viszont a miénket nem. Természetesen nem az anyagiakkal van gondom hiszen nem probléma hogy a mi reszunket mi fizetjük hiszen ez igy van rendjén. De kicsit rosszul esik a kivételezés. Ti mit tennétek ebben az esetben?


2019. júl. 9. 18:40
1 2 3 4
 21/31 anonim ***** válasza:
88%

Attól, hogy ti már elutaltátok a szállás rátok eső részét, apukád még odaadhatja neked ezt utólag is. Ezek szerint ő fizetné a ti szállásotokat is? Nektek kellene viszont egy nagyobb autó bérleti díját fizetni? Azt szerintem is per főre ki kell számolni.

Amúgy én is azt csinálnám, hogy a két gyerekem költségét állnám, a fiúk meg fizessék a sajátjukat.

2019. júl. 9. 21:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/31 anonim ***** válasza:
81%

Szóval apád kifizetné a te részedet is, csak te már kifizetted, anélkül, hogy szóltál volna neki. Hát most ezzel mit csináljon?

Azt meg végképp nem értem, hogy miért kell 200ezerért autót bérelni. Rád bízta a dolgot, te meg ezt választottad. Miért nem választottál olcsóbbat? Erről megint csak nem apád tehet, a húgod meg aztán végképp nem.

Szegény apád ilyen bolond lánya van...

2019. júl. 9. 21:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/31 anonim ***** válasza:
79%

Mindenki fizesse a saját részét. A kiskorúnak nyilván fizesse az apa, meg ha ragaszkodik hozzá, akkor a pasijának is.

De szerintem az a korrekt, ha ahogy ti kifizetitek a részetek a szállásból, ők kifizetik a részüket az autóból.

Ha jól értem apád fizetné a teljes szállást, amivel nektek 60ezret “spórolna” helyette viszont ti fizessétek a 200 ezres kocsit. Hát meg a lónak a pöckét.

Neki szíve joga, hogy a kisebbik lányának és a párjának fizeti a szállását, de az, hogy veletek fizettetné ki az ő részüket a kocsiból, az nem oké.

2019. júl. 9. 21:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/31 anonim ***** válasza:
86%
Szóval a szüleid fizetik a szállást, te meg ahelyett, hogy 2 kocsival mennétek bérelsz 200k ért feleslegesen egy kocsit és most itt hisztizel, mert azt nem akarják fizetni
2019. júl. 9. 22:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/31 anonim ***** válasza:
89%
Eleve faxért nyaralsz ennyi idősen apuddal meg a párjával, ha nem is vagy szingli és még dolgozol is?
2019. júl. 10. 02:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/31 anonim ***** válasza:
61%

Hát én megmondom őszintén, ha enm bírnám ezt lenyelni, nem mennék.

Mennék a párommal kettesben, nem pedig rossz szájízzel egy családi jópofizásra, ahol mindenki kést mártana a másik hátába néhány ezer forintért.

Én amúgyapád helyében úgy csinálnám, hogy mind a két lányomnak ugyanolyan részben szállok bele a nyaralásába,, a többit meg páronként hozzáadják.

De ez mindegy.Apád nem így csinálja.

A legtisztább amúgy, ha tollal, papírral, számológéppel összeültök, és megnézitek, mi hogy jön ki. Ha látja, hogy az ő 4ük nyaralása kevesebbe kerül, mint a kocsibérlés, talán észhez tér.

2019. júl. 10. 08:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/31 anonim ***** válasza:
92%
Vicces, hogy egy felnőtt, dolgozó ember azon hisztizik, hogy apuci nem fizeti ki az ő ja meg még a párja nyaralását is 😂 az indok erre az, hogy a gyerek tesóét meg a barátjáét bezzeg igen, csak éppen afelett siklik el, hogy bizonyára a két gyerek még nem dolgozik (meg simán lehet, hogy a tesó barátjának szülei is elviszik majd a tesót magukkal). A kérdés többi részére nem is reagálnék, az már csak a ferdítés. Ha valós infó lenne, ott lenne a magyarázatban, nem utólag idebüfögve kommentben, miután érkezett pár nemszeretem válasz.
2019. júl. 10. 12:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/31 anonim ***** válasza:
85%

Én apád helyébe elvinném a tesót a barátjával.

A követelőző nagylányát meg elküldeném a 3,14 csába a 200ezerért bérelt autójával együtt!!

2019. júl. 10. 15:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/31 anonim ***** válasza:
95%

Nem értem mit kell annyira problémázni,

Azt mondta fizeti a szállást.

És mi van ha elutaltad? Zsebre rakod amit adott és cső. Utólag állta a ti részeteket is.

Legközelebb meg beszéljétek meg előre a dolgokat.

2019. júl. 10. 15:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/31 anonim ***** válasza:
95%
Az továbbra sem derült ki, hogy miért kell 200.000-ért autót bérelni. Szét kell nézni a neten, ezer meg egy autókölcsönző van. Rászántam erre 1 percet az életemből és az első találatnál amire rákattintottam 10.000/nap-ért lehet kisbuszt bérelni. Gondolom nem egy hónapra mentek. De lehet menni vonattal is. Illetve nem tudom hova mentek, de ma már fillérekért lehet repülőjegyet is venni.
2019. júl. 10. 21:06
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!