Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Miért nem hagyják, hogy...

Miért nem hagyják, hogy "éljek"? L/18

Figyelt kérdés

Nappal sem engednek el szívesen otthonról, illetve ha nagynehezen mégis, hétre otthon kell lennem. Apám azt akarja, hogy azokkal barátkozzak, akiket ő kiszemelt, még kerítőnősdit is játszik... -.-

Őt idegesíti, hogy nem volt még barátom, viszont az természetesnek veszi, hogy nem enged ki a négy fal közül, hiszen ő majd úgyis talál nekem egyet...(a jelöltjeitől rendszerint hányingert kapok x'D)

Nagyon kevés ismerősöm van (mind nőnemű), azok a kapcsolatos csak felszínesek.

Férfi ismerőseim egyáltalán nincsenek/ nem voltak. A fiúktól nagyon félek, sokszor dadogok, remegek/stb ha ellenkező neműekkel kell beszélnem.

Apum már eltervezte a jövőmet, vett egy házat nem messze tőlünk, fel is újíttatta, hogy mindig mellette legyek.

Avagy olyan tipikus "megfojt a szeretetével" szituációban vagyok.

Amikor anyumat elvette felségül vele is ugyanezt csinálta, elhidegítette a régi barátnőitől, és őt sem szívesen engedi sehová, még a szüleihez sem...


Hogyan tudnám apámat meglágyítani, hogy ne tartson ennyire rövid pórázon? (Egyáltalán az ő korában (48 éves) lehetséges ez?)

Vagy csak annyit tehetek, hogy tanulok mint a güzü, és jövőre elhúzok egy jó egyetemre, ahol már nem tud rám felügyelni?


Egen, kicsit hosszú lett, ezért elnézést :D


2010. júl. 9. 15:02
 1/8 anonim ***** válasza:
72%

ajj szegény..szentem sehogyse..én még csak 16 vagyok de már bőven sok:/hasonló velem is csak engem elengednek és van titokban barátom is:$ de szentem valszeg az lesz amit írtálxD vagy...elköltözöl a saját házadba:DxDén tuti azt tennémxD

16/L

2010. júl. 9. 15:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
szegényke...ha meg tudod vele beszélni hogy ezt hagyja abba már felnőtt vagy (...)akkor az már jó. vagy kibírod az egyetemig , vagy most elhúzol
2010. júl. 9. 15:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
Irány az egyetem/fősuli bulik reggeltől estig, de azért tanulj is egy keveset. Aztán biztos lesz majd fiúismerősöd is :)
2010. júl. 9. 15:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
0%

szerintem nagyon utál téged és rosszat akar neked.

és azt is akarja, hogy boldogtalan legyél.

2010. júl. 9. 15:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
84%

Hát nem sokra mész, ha átköltözöl a saját házadba, mivel írtad, hogy nem mesze a szüleid házától van.

Volt nálunk is ilyen - velem.

A sokkterápiát tudom javasolni--nekem bevált.

1. Nem engedett bulizni, 16 voltam. Következő hétvégén egy szó nélkül elmentem fürdeni, kicsinosítottam magam, áthívtam a barátnőmet. Mikor meglátott kifestve, csini göncben, megkérdezte, hogy hová készülök ilyenkor. Mondtam, hogy bulizni megyünk.

Először azt hitte viccelek, de pár perc múlva rájött, hogy halál komolyan beszélek.

Annyit kérdezett, hova és kivel megyek, meg kb. mikor jövök. Mikor válaszoltam, kérdezte, hogy kell-e pénz, és hogy mennyi. Mondtam egy összeget, de többet adott, mert az volt a kikötése, hogy taxival menjek haza, mert úgy biztonságosabb.

2. Megismerkedtem a mostani párommal, 17 voltam.

Kézzel lábbal tiltakozott ellene, hogy járjunk, mondván a tanulás rovására fog menni. Nagyon összevesztünk, már félig össze volt pakolva a holmin, és költözni akartam nagymamámhoz.

Leültetett és megbeszéltük, hogy ha romlik az átlagom, nem találkozhatok vele.


Végül is sokkal jobb lett az átlagom, leérettségiztem, szakmát, jogosítványt szereztem, és még mindig együtt vagyunk a párommal.


A lányokat sokkal jobban féltik és többet várnak el tőlük mint a fiúkat/tól.

Öcsém 2 tantárgyból bukott év végén - matek,angol - jövőre érettségizne, még el sem kezdte a felkészülést a pótvizsgára, de oda és akkor megy, amikor akar, olyan csajt hoz haza, amilyet akar...stb.


Szóval azt akarom kihozni ebből, hogy NEKED kell lépned, mert neked kényelmetlen ez a helyzet és nem apudnak.

Javaslom, hívd át az egyik barátnődet és tedd azt, amit én. Más előtt nem fog háborogni.

És ha lesz kikötése - pl. 2-re gyere haza, vagy taxival gyere haza...stb. - fogadd el.

2010. júl. 9. 15:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
Az előző válasz tökéletes, grat!
2010. júl. 9. 15:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
utólsonak..mázlista vagy..nálam még a barátnőim előtt is leordítják a fejem!!
2010. júl. 9. 15:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:

1. aranyos vagy, de a nem messze sajnos azt jelenti, hogy 10 házzal arrébb :D

+ még hiányoznak onnan olyan apró dolgok, mint pl: hűtőszekrény. a gáztűzhely normális bekötése. és diákmelóval nem tudnám magam fenntartani >.<


Csillag9011: a "barátaimat" én beszélem le arról hogy idejöjjenek. még kisebb koromban ( 5-es lehettem), amikor jött hozzám valaki (én nem mehettem senkihez) akkor egy idő után hazaküldték X')

Ha ezt a "sokk" módszert alkalmaznám, az illetőt a francba, engem pedig a szobámba tessékelne :D


Sok boldogságot kívánok mindkettőtöknek! ;) (1. és Csillag)


A többiek válaszát is köszönöm


Azt hiszem marad az egyetem :D


Régebben egyáltalán nem engedett el sehová, de amikor beszélt vele egy tanár (akivel jóban vagyok) sikerült kierőszakolnom párszor ellóghassak. Az a baj, hogy a külsősökre sokkal jobban hallgat :/

Viszont a tanárral egy kicsit most megromlott a viszonyom >.<

2010. júl. 9. 15:37

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!