Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Mi legyen? Éljek "egyedül"?

FFDP kérdése:

Mi legyen? Éljek "egyedül"?

Figyelt kérdés

Szívesen venném ha végigolvasnátok és megosztanátok gondolataitokat, előre is köszönöm.

17 éves vagyok és könnyen lehet, hogy apám jővőre kap munkát külföldön. Én addigra le fogok érettségizni és nagyjából habozás nélkül mondtam, hogy engem nyugodtan hagyjanak itt, mert felnőtt leszek, itthon járok majd főiskolára/egyetemre és elleszek. De nem tudom. Szóval "próbaképp" itt hagytak egy hétre amíg elmentek nyaralni és rossz volt egyedül itthon lenni. Kb. csak aludni jártam haza ami így nyáron lehetséges, de év közben persze nem.

Nem szeretnék külföldön élni velük. Kollégiumba se szeretnék menni. Vajon beszéljem rá őket, hogy valami ismerőst vegyek magam mellé albérletbe? Nem tudom, pedig nem vagyok annyira anyámasszonykatonája és az igazat megvallva a kapcsolatunk se annyira mély a családommal, néha mintha csak egy légtérben lennénk (vagy talán a korom miatt?), de nem tudom annyira elképzelni magam nélkülük. Persze első körben eszembe jutott, hogy "hú de jó, bármikor hozhatok fel lányokat", meg "buli ezerrel", de nem tudom. Vajon egy normális ismerős tudja pótolni a családot együttlakás szintjén? Vagy 1 év alatt azért még sokat érhetek, hogy "felnőttebb" legyek? Lehet, hogy szülők nélkül élni jó lecke lenne a felnőtté váláshoz, de még nem tudom, hogy készen állok - e ilyesmire.


2011. júl. 5. 23:50
 1/4 Vérszomjas pandamaci ***** válasza:

Hová mennének külföldre?


Mert nem mindegy, hogy Albániában lennél kecskepásztor, vagy egy nyugat-európai országban tanulhatnál nyelvet.

Mert ha ez utóbbi, én adnék neki egy esélyt, ha nem válik be, akkor utána még hazajöhetsz.

2011. júl. 5. 23:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Ha nem szerepel a terveid között, hogy kimenj külföldre, akkor maradj. Egyszer úgy is el kell szakadnod a szüleidtől, és nem baj, ha kicsit önállósodsz. (Ez alatt az 1 év alatt pedig segíts sokat otthon, hogy megtanuld, mit hogyan kell csinálni)

Ha viszont úgy gondolod, hogy szívesen költöznél ki abba az országba, ahová a szüleid is mennek, akkor mindenféleképpen próbáld meg, már csak a nyelvtanulás miatt is. Ha nem jön be az ottani élet, még mindig hazajöhetsz.

De persze ez csak az én véleményem, ezt csakis te döntheted el.

2011. júl. 5. 23:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

Jövőre már 18 leszel, tehát simán elkezdheted az önállósodást sztem. :) Én lány vagyok ,és 18 évesen 500 km-re költöztem a szüleimtől - ott volt lehetőségem munkát kezdeni akkor. Nehéz volt az első pár hónap, de nagyon belejöttem :)


Sztem sokkal "egészségesebb" 18 évesen önállósodni, mint 30 évesen még mindig a szülőkkel lakni.

2011. júl. 6. 00:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
igyál bort
2011. júl. 6. 00:02
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!