Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Azért érzem magam 21 évesen...

Azért érzem magam 21 évesen egy csődtömegnek mert kicsi koromban folyamatosan aláztak?

Figyelt kérdés

Az ovira sajnos nem emlékszem már, de mikor kezdtem az általános iskolát akkor mindenki engem piszkált: "Ne félj elkapni a labdát, nem bánt", "Jaj a kétbalkezes Szandi" ; "Úgysem tudod megcsinálni, esetlen vagy" és még sorolhatnám. Ez ment a suliban, és apámtól is. Ettől soha nem volt önbizalmam (emlékeim szerint már kb 15 éve nincs) és a mai napig nagyon rosszul érzem magam. Pl mások szerint nem vagyok csúnya, de én nagyon annak érzem magam, és rossznak mindenben.


Azért lehet, mert kicsi koromban soha nem dicsértek csak szidtak?


2010. júl. 9. 11:40
1 2 3
 21/24 anonim ***** válasza:

Címkézésnek hívják azt, amikor azt mondja rád mindenki, hogy hülye vagy, béna vagy, és ennek az eredménye, hogy később el is hiszed és azzá is válsz.

Mindenképpen végy erőt magadon. Értékes ember vagy, sokaknál értékesebb. Ezt tudd magadról.

Mások cseszegetése, megalázása, bántása a lelki szegény emberek fegyvere. Ezt te sose feledd és légy büszke magadra, amiért neked nem ez a kenyered.

2010. júl. 9. 12:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/24 anonim ***** válasza:
Az önbizalom gyerekkorban alakul ki, akit nem dicsérnek eleget, az önbizalom-hiányos lehet felnőtt korában. Próbálj ezen túllépni, és a pozitív dolgokra koncentrálni. lehet, hogy nem voltál élsportoló tornaórán, de gondold át miben voltál jó! Vagy milyen sikereid vannak mostanában. Ezzel meg tudod erősíteni az önbizalmad.
2010. júl. 9. 18:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/24 anonim ***** válasza:
én sem voltam ügyes ilyesmiben és engem is sokat aláztak, de én például megyei bajnok voltam versmondásból....biztos h neked is van vmi erősséged
2010. júl. 9. 20:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/24 anonim ***** válasza:
2. oldal első. Dettó. Már óviban ez volt. Csóróság, és csúfolkodás. A "barátnőim" sem segítettek. Aztán egyszer úgy éreztem, hogy egyszer élünk. Körülöttem mindenki boldog, mindenbe belevág, vannak élményei. Persze sok-sok segítséggel. Én is megpróbáltam. Új stílusom, hajam, sminkem lett. Új sportokat próbáltam ki. És láss csodát, a "barátnőim" valamilyen indokkal, eltüntek mellőlem, és lettek mások. Sosem késő! Légy bátor és ne foglalkozz mások véleményével! A TE életed!
2010. júl. 10. 20:31
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!