Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Azért érzem magam 21 évesen...

Azért érzem magam 21 évesen egy csődtömegnek mert kicsi koromban folyamatosan aláztak?

Figyelt kérdés

Az ovira sajnos nem emlékszem már, de mikor kezdtem az általános iskolát akkor mindenki engem piszkált: "Ne félj elkapni a labdát, nem bánt", "Jaj a kétbalkezes Szandi" ; "Úgysem tudod megcsinálni, esetlen vagy" és még sorolhatnám. Ez ment a suliban, és apámtól is. Ettől soha nem volt önbizalmam (emlékeim szerint már kb 15 éve nincs) és a mai napig nagyon rosszul érzem magam. Pl mások szerint nem vagyok csúnya, de én nagyon annak érzem magam, és rossznak mindenben.


Azért lehet, mert kicsi koromban soha nem dicsértek csak szidtak?


2010. júl. 9. 11:40
1 2 3
 1/24 A kérdező kommentje:

Mikor még tanultam és rossz jegyet kaptam, rögtön a fejemhez vágták, hogy "Látod, nem lesz belőled semmi" meg pont azért mert nincs önbizalmam, ezért kb 4-5 évvel ezelőttig sok mindent nem mertem megcsinálni. Akkor jött apám azzal, hogy "Életképtelen vagy, semmire sem vagy jó" meg mindig azzal jön, hogy "Bezzeg XY ilyen meg olyan jó, te miért nem tudsz olyan lenni"


Áhh, teljesen kivagyok már...

2010. júl. 9. 11:44
 2/24 anonim ***** válasza:
Lehet azért is, de az önsajnálat nem segít, csak az önvizsgálat. Miben vagy jó? Azon gondolkodj. És fejleszd magad. Ha valami nem megy, ugorj neki többször. Apróságok ezek, melyek kicsit edzenek, és hamar rájössz, hogy van, amiben jó vagy.
2010. júl. 9. 11:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/24 anonim ***** válasza:
én ugyanilyen voltam. bár engem azért piszkáltak, mert kövér voltam, csúnyácska. de aztán besokaltam és elkezdtem változtatni mindenen. lefogytam, megváltoztattam a hajam, sminkeltem magam, új rucikat vettem, sokat buliztam, ismerkedtem, barátkoztam. és egy idő után nőtt az önbizalmam, mert mindenki mondta, hogy milyen jól nézek ki, akik csúfoltak azok már járni akartam velem, stb. szóval jól éreztem magam a bőrömben. bár nekem nagyon sokat segített a pszichológus. jártam hozzá évekig és a nulláról indultam, úgy kupált ki egy kicsit. mindent elmondhattam neki,ami bántott, tök jó tanácsokat adott, felnyitotta a szemem. szóval én elsősorban azt tanácsolom, hogy változtass a külsődön, hogy jobban tetszél magadnak. ha szőke vagy, legyél fekete. ha rövid hajad van növeszd meg, stb. ha nem jó még visszaváltoztathatod. a lényeg, hogy találd meg azt, ami te vagy. és kezd a külsőddel,aztán szépen lassan megjön az önbizalmad. de egyébként biztosan abból ered a problémád amit leírtál. nálam is ugyanez volt, még a szülőknél is.... ha meg nem megy egyedül, fordulj dokihoz. nem szégyen az, hidd el. tapasztalatból mondom. és már vannak olyan családsegítők, ahol nem kell érte fizetni sem. sok sikert hozzá!
2010. júl. 9. 11:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/24 anonim ***** válasza:
100%

Velem is ugyanez volt/van anyám részéről. Egy barom, fel se tudja fogni, hogy ezzel mit okoz.

Szakítsd meg a kapcsolatot apáddal, kezdj új életet.

18/F

2010. júl. 9. 11:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/24 anonim ***** válasza:

21 évesen fiatal életerős vagy, nem értem miért akarnál meghalni?


inkább menj el egy pszichólógushoz, ha ennyire nem látod az élet értelmét.


kiskoromban nekeme sem volt önbizalmam, engem is csúfoltak, de én kivédtem mindent Passzív stílusban: "aha jó, ha te mondod, szar vagyok, csak ennyire tellik tőled?"

aztán egy idő után nem is foglalkoztak velem, éltem a saját világomat.


nekem mellesleg van miért élnem, azért élek, hogy az egyetemen a lehető legnagyobb átlagom legyen, és ez után sok ösztöndíjat kapjak :)


a cél szentesíti az eszközt! Te is válassz magadnak hosszú távú életcélt, amit megvalósíthatsz!

2010. júl. 9. 11:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/24 anonim ***** válasza:
11.46-os vagyok. még annyit, hogy én is sajnálkoztam, nem mertem kilépni az utcára, mindent feketén láttam. aztán összekaptam magam ahogyan azt leírtam és belevágtam új dolgokban. elkezdtem levelezőn egy sulit, lediplomáztam munka mellett, nyitottam egy üzletet. a csúf lányból, akit utáltak, üzletasszony lett, aki még modellkedik is :) szóval mindig úgy gondold, hogy képes vagy rá, bármi legyen. mert megtudod csinálni ha nagyon akarod! és láss mindent pozitívan, mindenen nevess. mert az élet sajnos szomorú, nehéz, teli van akadályokkal. ha mindenen fenn akadsz, akkor nem lesz belőled semmi, mert csak idegeskedni fogsz mindenen és akár depressziós is lehetsz. legyél mindig boldog és örülj annak, ami éppen van! 29/L
2010. júl. 9. 11:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/24 anonim ***** válasza:
és tényleg meleg vagy ?
2010. júl. 9. 11:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/24 anonim válasza:
Sokat segít ha a legjobb barátodnak/barátnődnek (vagy akit annak érzel)kiöntöd a lelked.Sokat segít.Nekem legalább is sokat segített.És sok sikert a boldoguláshoz!
2010. júl. 9. 11:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/24 anonim ***** válasza:

Egyszerűen nem vagy hajlandó túllépni a múlton. Sajnáltatod magad, azt reméled, hogy valaki majd megért, és elfogadja, hogy te magad nem vagy felelős a saját problémáidért.

Az, hogy hogyan gondolkodsz a világról, csak rajtad áll, nem azon, hogy óvodás korodban csúfoltak. Hidd el, mindenkit csúfoltak valamiért, mindenkinek van valami lelki sérülése az oviból. Ha viszont felnőtt emberként még mindig azt szuggerálod magadba, hogy "A Pistike csúfolt az oviban, ezért én soha nem lehetek már egészséges önbizalommal teli ember..." - akkor a vége tényleg az lesz, hogy egy nagy rakás szerencsétlenségnek fogod magad érezni.

Annak idején én sem tudtam elkapni a labdád, egyszerűen féltem tőle, miután egyszer úgy orrba vágtak labdával, hogy eltört az orrom. Egészen mulatságos volt a többiek számára, hogy mit bénázok, tesiórán labdalátékoknál mindig engem választottak utoljára, mert "félős" és "béna" voltam. Nagyon hamar rájöttem, hogy nem lesz belőlem válogatott kosárlabdázó. És akkor mi van? Attól még a választott szakmámban sikeres vagyok, a labdázást meg nem erőltetm, ennyi. Nem lehet mindig mindenki mindenben fenomén, még az a Pistike sem, aki csúfolt téged.

Ezt kellene tudatosítani, nem keseregni megértést keresve.

2010. júl. 9. 11:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/24 anonim ***** válasza:
0%
Ok nélkül nem piszkálnak az emberek. Ha már a labdát sem merted megfogni akkor valamit tuti hoztál magaddal amit nem ez alakított ki.
2010. júl. 9. 11:56
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!