Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Azért érzem magam 21 évesen...

Azért érzem magam 21 évesen egy csődtömegnek mert kicsi koromban folyamatosan aláztak?

Figyelt kérdés

Az ovira sajnos nem emlékszem már, de mikor kezdtem az általános iskolát akkor mindenki engem piszkált: "Ne félj elkapni a labdát, nem bánt", "Jaj a kétbalkezes Szandi" ; "Úgysem tudod megcsinálni, esetlen vagy" és még sorolhatnám. Ez ment a suliban, és apámtól is. Ettől soha nem volt önbizalmam (emlékeim szerint már kb 15 éve nincs) és a mai napig nagyon rosszul érzem magam. Pl mások szerint nem vagyok csúnya, de én nagyon annak érzem magam, és rossznak mindenben.


Azért lehet, mert kicsi koromban soha nem dicsértek csak szidtak?


2010. júl. 9. 11:40
1 2 3
 11/24 anonim ***** válasza:

Figyu. Vértezd fel magad. Én ugyan ilyen voltam suliban, állandóan cseszegettek, én voltam a legkisebb, szarul néztem ki, ócskán öltöztem, mert nem volt pénzünk, segélyeket kapott anyám utánam. Rohadt ciki volt. A gyerekek ezt ki is használták, állandóan bántottak. Na 8.után elhatároztam, hogy ebből elég.

Elkezdtem kialakítani a saját énemet, külsőmet. Elkezdtem csinosan öltözni, befestettem szőkére a hajam, stb.

Első osztálytalálkozón azt kaptam: lám miből lesz a cserebogár.

Azóta, azok akik engem baszogattak, lecsúszott, szar alakok, kábszerezik néhányuk, vagy 16 évesen szültek, vagy csak szimplán elhíztak, eligénytelenedtek. Én pedig 31 évesen úgy nézek ki mint egy 25 éves lány, igényes vagyok, csinos,kedves, és sokan szeretnek.

Szard le a rosszindulatú embereket, te különb és jobb vagy nálunk, ezt bizonyítsd be magadnak is.

Apám és anyám ugyan ez a szindróma, állandóan hülyének néztek, állandóan kaptam tőlük a szidalmat, lecseszést. Nem is értem hogy várhatták el, hogy normális ember legyen belőlem. De az lettem, mert nem akartam, hogy egész életemben mindenki bántson és lenézzen. Csak rajtad múlik, az leszel és olyan leszel, amilyen csak akarsz. Hidd el. Én vagyok az élő példa. 31/L

2010. júl. 9. 11:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/24 d,jpt L ***** válasza:

Én is féltem a labdától, mégsem magyarázom bele az egész élet fájdalmát.

Hagyj fel az önsajnálattal, különben ilyen lúzer maradsz Szandi.

2010. júl. 9. 12:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/24 anonim ***** válasza:
Az egyik kedvenc filmemben hangzik el, hogy akiről rendszeresen rosszat mondanak az végül elhiszi.Igen, biztosan befolyásol a múltad, ez ez nagyon rossz.Olyan környezetet kell keresned, amely nem lehúz, hanem felemel, vagyis új barátokat keresni, és a szülőktől kicsit távolabb kerülni, hogy a hatásuktól mentesülj.A többiek által javasolt változtatások is jók. A lényeg, hogy belül határozd el magad arra, hogy ez neked nem jó, tehát nem akarod ezt folytatni!!Nem hallgatod meg a rossz megjegyéseket, olyan hobbit keresel, amiben jól érzed magad, amiben sikeres lehetsz és folyamatosan bebizonyitod magadnak, hogy sokkal több és jobb vagy annál, mint ahogy eddig bántak veled, tehát többet is érdemelsz ennél.sok sikert !!
2010. júl. 9. 12:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/24 A kérdező kommentje:

Az volt a baj, hogy én kb elsős koromban kosaraztam először, illetve labdáztam. Oviban ilyesmi nem volt, mások meg már jártak sportolni oviban. Mindig engem választottak utolsónak (így visszagondolva amúgy ezen már nevetek) volt olyan, hogy összebeszéltek páran és mindig nekem passzolták a labdát, engem ba**tattak, volt hogy direkt a fejemet célozták a labdával.

Barátaim nincsenek, mert nem tudok megnyílni senkinek. Illetve sok olyan van akivel jóban vagyok, de akárhányszor volt "legjobb barátnőm" mindig túl léptek rajtam. Én mondjuk úgy hogy az osztályban lúzer voltam és ők is. De valahogy ők mindig túlléptek ezen és menők lettek. (Most ez így hülyén hangzik, de kb ez a lényeg) 16 évesen én pl nem akartam inni és cigizni (mert apám alkoholista volt, és 30 éve láncdohányos, nekem ez nem kellett) de mások meg orrba szájba ezt csinálták. Ezért lemorzsolódtak a barátok. Nekik lett önbizalmuk, én meg olyan nyuszi maradtam.


De amúgy lehet azért, mert anyum 12 éves koromban meghalt, nem volt aki bátorítson...

2010. júl. 9. 12:08
 15/24 anonim ***** válasza:
47%

Nem csoda, ha piszkálnak, amikor meghunyászkodsz és gyengének mutatod magad!

Vegyél erőt magadon, és állj talpra! EZ csupán akarat kérdése. Kezd új életet, változtass a felfogásodon. Ez nem azt jelenti, hogy hagyd ott a családodat, és azokat akik eddig bántottak, csupán légy magabiztos, és ezt ők is észre fogják venni. (az erős, magabiztos embereken nehéz fogást találni)

2010. júl. 9. 12:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/24 A kérdező kommentje:

Jó, most nem feltétlenül a labdázással van bajom :D ez csak egy példa volt. Mert tesi órákon emiatt nagyon sokat szorongtam. Azokon a napokon kb alig akartam suliba menni, mert féltem, hogy milyen megalázásokat kapok...Ugyanígy voltam matek órák előtt is. Igaz szerencsére már nem szoktam ilyen hülyeségeken szorongani (max a fogorvosnál) :D sőt, már vizsgák előtt sem szoktam.


Külsőleg amúgy mások szerint nincs velem baj, akinek panaszkodok mindenki azt mondja, hogy ezt csak bebeszélem magamnak. Pasik volt már hogy próbálkoztak, de mégsem jó valami...

2010. júl. 9. 12:14
 17/24 anonim ***** válasza:
pesti vagy?
2010. júl. 9. 12:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/24 anonim ***** válasza:

Szia!

Én is nemsokára 21 leszek, és ugyan ez a problémám. Csak én tényleg csődtömeg vagyok...:D Ha kivételesen "megemberelem" magam, és igyekszek, hogy valami nagyobbat vigyek véghez, csak még jobban belekerülök a kakiba. 2 évig bulémiás is voltam, mert kövérnek és rondának éreztem magam. Állandóan olyan fiúkba szeretek bele, akikkel lehetetlen, hogy együtt legyek (most például a pasim unokatestvére...). Mindez szerintem is azért van, mert fiatal koromban csak azt kaptam, hogy "kövér vagy", "ragyás a fejed", egyszer anyám kereken megmondta, hogy nehogy azt hidd, hogy valaki is azért van együtt veled, mert szeret... Igyekezz ezeken túllépni, más már nem fog rajtad segíteni. Se rajtam. De azokon se, akik még - több ezren - ugyanezzel a problémával rohangálnak a világban. Kicsit legyél vagányabb, ha valaki szimpatikus, mosolyogj rá...akár egy idegenre is. Ha nem viszonozza, akkor tovább mész és sose látod többet, ha visszamosolyog, akkor megismerhetsz egy új embert.

Hidd el, senki nem akar bántani, de te se bántsd magadat...

Puszillak, Szandi:)

2010. júl. 9. 12:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/24 anonim ***** válasza:

nos akkor mégis meleg vagy


de figy attól még nem kéne ám ilyennek lenni, vannak nagyon klassz belevaló mleg srécok is

2010. júl. 9. 12:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/24 anonim ***** válasza:
Jézusom a labdához iskola kell? Elmész a bolta és pár száz forintért veszel egyet! Amikor én voltam ovodás volt mindig labdám otthon. Ez olyan béna.. xD Nem másra kell fogni hogy milyen vagy.
2010. júl. 9. 12:46
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!